PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

MSI Optix MAG301CR – Nowy 30-calowy gamingowy monitor 200 Hz

MSI Optix MAG301CR – Nowy 30-calowy gamingowy monitor 200 Hz

MSI wprowadziło do sprzedaży nowy 30-calowy gamingowy monitor Optix MAG301CR, oferujący wsparcie dla technologii HDR oraz niezwykle wysoką częstotliwość odświeżania ekranu, która wynosi 200 Hz.

MSI jest kojarzone przede wszystkim z podzespołami komputerowymi, takimi jak płyty główne, ale od kilku lat firma rozszerza swój katalog produktów o inne urządzenia zaprojektowane z myślą o najbardziej zapalonych graczach. MSI Optix MAG301CR to najnowszy gamingowy monitor w ofercie producenta, należący do tej samej linii, cotestowany ostatnio MSI Optix MAG272CQR. Urządzenie trafiło właśnie do pierwszych sklepów w USA i jest tam dostępne w cenie 349 dolarów (ok. 1470 zł).

MSI Optix MAG301CR posiada zakrzywiony 30-calowy ekran z matrycą VA, który został zbudowany w panoramicznych proporcjach 21:9, wciąż pozostających rzadkością wśród modeli znajdujących się porównywarce monitorów. Największą zaletą urządzenia jest jego responsywność, utrzymująca się na poziomie 1 ms, a także częstotliwość odświeżania wynosząca aż 200 Hz. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość to WFHD (2560 na 1080 punktów).

Ważący blisko 6 kilogramów Optix MAG301CR wyposażony został w dwa złącza HDMI oraz DisplayPort, wyjście słuchawkowe oraz gniazdko USB 3.2. Z tyłu obudowy zainstalowano kontrolowane przez użytkownika kolorowe oświetlenie LED. Na uwagę zasługują również duże możliwości regulowania wysokości oraz nachylenia ekranu. Istnieje także opcja ustawienia monitora w pozycji wertykalnej.

Dodatkowym atutem nowego Optiksa jest wsparcie dla technologii HDR, a także AMD FreeSync, która synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z szybkością generowania obrazów przez karty graficzne z rodziny Radeon. Producent chwali się również niezwykle dobrym odwzorowaniem kolorów, redukcją migotania obrazu, a także wbudowanym ogranicznikiem emisji niebieskiego światła, które męczy oczy podczas dłuższych sesji z grami.

Źródło: MSI

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
MSI Optix MAG301CR – Nowy 30-calowy gamingowy monitor 200 Hz