PODPOWIEDZI:

CD Projekt zamierza kupić obligacje Skarbu Państwa za kilkaset milionów złotych

CD Projekt zamierza kupić obligacje Skarbu Państwa za kilkaset milionów złotych

Pomimo wszechobecnego kryzysu wywołanego przez koronawirusa polska spółka kwitnie. Przyszedł czas na kolejny etap w rozwoju firmy - CD Projekt chce kupić obligacje kilku państw na łączny koszt 300 mln złotych.

Inwestycje CD Projekt

Połowa przeznaczonej kwoty, czyli nie bagatela 150 milionów polskich złotych, ma zostać wydana w Polsce. Resztę rekin branży gier wideo zamierza zainwestować w USA, Niemczech i Szwajcarii.

Zdjęcie siedziby CD Projekt

O sprawie poinformowano w komunikacie:

Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat.

Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu ryzyka kursowego związanego z obligacjami zagranicznymi poprzez zawarcie, w ramach dostępnych limitów skarbowych w instytucjach finansowych współpracujących ze Spółką, symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward.

Pasmo sukcesów

Rozwój rodzimej firmy na pewno cieszy. Kilka tygodni temu informowaliśmy o wysokich notowaniach CD Projekt na giełdzie, a teraz spółka idzie o krok dalej. Daje to nadzieje na kolejne wyśmienite produkcje, takie jak chociażby Wiedźmin 3, które gracze bardzo sobie cenią. Tak samo zresztą, jak uczciwe podejście Cedepów do społeczności gamingowej. Cyberpunk również zapowiada się bardzo dobrze, lepiej jednak nie zapeszać i poczekać na wrześniową premierę.

Masz jakieś zdanie na temat ruchów CD Projekt? Daj znać w komentarzu!

Źródło: businessinsider.com.pl

Sprawdź jeszcze:

  1. Polska firma przygotuje efekty specjalne do drugiego sezonu Wiedźmina
  2. CDP z wnioskiem o upadłość - Najstarszy polski dystrybutor gier w likwidacji
  3. Nowy pad do konsoli Xbox One inspirowany grą Cyberpunk 2077
blog comments powered by Disqus
CD Projekt zamierza kupić obligacje Skarbu Państwa za kilkaset milionów złotych