PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Microsoft powoli żegna się z 32-bitowym Windowsem

Microsoft powoli żegna się z 32-bitowym Windowsem

Firma Microsoft od czerwca przestanie udostępniać producentem nowych komputerów 32-bitową wersję systemu Windows 10. Jest to najprawdopodobniej początek wygaszania wsparcia dla tej edycji OS-a.

Informacje na ten temat pojawiły się w oficjalnej dokumentacji systemowej przeznaczonej dla producentów sprzętu komputerowego, a także w opisie majowej aktualizacji Windowsa 10, która oznaczona jest numerem 2004. Gigant z Redmond nie udostępnił partnerom najnowszej 32-bitowej wersji systemu zaznaczając, że od czerwca w edycji OEM zewnętrzne firmy będą mogły kupić jedynie 64-bitowego Windowsa 10.

Do tej pory 32-bitowego Windowsa mogliśmy znaleźć tylko w najtańszych modelach laptopów, które korzystały z niższych wymagań sprzętowych systemu. Od czerwca ich wytwórcy będą musieli przestawić się na 64-bitowy OS lub zainstalować system bez najnowszej aktualizacji, korzystając z zakupionych wcześniej licencji. Większości czołowych wytwórców nie zauważy jednak kompletnie wprowadzonych właśnie zmian.

W przypadku użytkowników indywidualnych zmieni się niewiele. Będą oni mogli nadal kupić kod rejestracyjny 32-bitowego Windowsa oraz pobrać ten system z oficjalnej strony Microsoftu. OS będzie też wciąż normalnie aktualizowany i wspierany przez deweloperów, choć trudno powiedzieć jak długo to potrwa. Zaistniała sytuacja jest jednak pierwszym sygnałem, że spółka szykuje się do całoktowitego pożegnania z 32-bitami.

Źródło: Wcctech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Microsoft powoli żegna się z 32-bitowym Windowsem