PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Xiaomi przygotowuje turbo ładowarkę o mocy 120 W?

Xiaomi przygotowuje turbo ładowarkę o mocy 120 W?

Żywotność baterii to jeden z najbardziej dotkliwych problemów, z którymi mierzą się użytkownicy smartfonów. Producenci w różny sposób próbują sobie z tym radzić, z niekoniecznie pozytywnym skutkiem. Można zwiększyć pojemność baterii, ma to jednak swoje ograniczenia. Chiński potentat postanowił podejść do tej bolączki od drugiej strony.

Xiaomi jakiś czas temu poinformowało o wprowadzeniu na rynek ładowarki o mocy 100 W, która miała ładować baterię o pojemności 4000 mAh w kwadrans. Produkt nie trafił nawet do sprzedaży, a w internecie już pojawiło się nagranie, na którym możemy zobaczyć jeszcze mocniejszy, 120-watowy sprzęt. Informacja ta nie została jednak oficjalnie potwierdzona.

Nie ma pewności, czy to rozwiązanie przyniesie rewolucję na rynku smartfonów. Najprawdopodobniej ultra szybki tryb ładowania będzie negatywnie odbijał się na ogniwach wewnątrz akumulatora, co bezpośrednio wpłynie na ich długowieczność. Spowodowane będzie to wysoką temperaturą, powstałą przy tak dużej mocy.

Screen z nieoficjalnego filmiku prezentującego 120-watową ładowarkę od Xiaomi

Nie można jednak firmie odmówić pomysłowości przy podejmowanych próbach dominacji rynku. Próbach zresztą całkiem skutecznych - podczas gdy globalna sprzedaż smartfonów spadła o 20 procent, Xiaomi jako jedyne nie zanotowało strat.

Myślicie, że zwiększenie mocy ładowarek to dobre rozwiązanie? Czy może Xiaomi przesadza? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: youtube.com; weibo.com

Dowiedz się więcej:

  1. Xiaomi Mi Band 5 – Znamy wygląd i funkcje nowego smartbandu
  2. Wysuwany aparat i bateria 5000 mAh - poznajcie Motorolę One Fusion+
  3. Nowy iOS zepsuł ekrany? iPhone'y z poważną wadą
blog comments powered by Disqus
Xiaomi przygotowuje turbo ładowarkę o mocy 120 W?