PODPOWIEDZI:

Letni festiwal gier wystartował w serwisie Steam

Letni festiwal gier wystartował w serwisie Steam

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam wystartował Letni festiwal gier. Podczas wydarzenia, które potrwa do 22 czerwca, w sklepie Valve promowane są setki nadchodzących produkcji niezależnych deweloperów, z których wiele otrzymało darmowe wersje demonstracyjne.

Podczas festiwalu firma Valve, a więc właściciel Steama, zaprezentuje w sumie 900 gier przygotowywanych przez deweloperów z 65 krajów świata. Wśród nich znaleźli się weterani branży, jak i debiutanci, a także duże oraz zaledwie kilkuosobowe zespoły twórców. Promowane tytuły reprezentują wszystkie najważniejsze gatunki, począwszy od klasycznych przygodówek, gier logicznych, strzelanek i strategii, a skończywszy na horrorach i RPG-ach.

Setki z festiwalowych produkcji posiada darmowe wersje demonstracyjne. W wielu przypadkach to unikalna szansa, by przeciętni gracze jako pierwsi mogli wypróbować niezwykle obiecujące projekty, z których większość zadebiutuje jeszcze w tym roku. Fani mogą również wchodzić w interakcje z twórcami, którzy zgodnie z harmonogramem na żywo streamują swoje dzieła i odpowiadają na wątpliwości oraz pytania społeczności.

Letni festiwal gier z założenia jest inicjatywą mającą pomóc deweloperom, którzy ucierpieli z powodu braku możliwość promocji swoich gier. Problemy te wywołała oczywiście pandemia COVID-19. Doprowadziła ona do odwołania właściwie wszystkich liczących się imprez i targów branżowych, utrudniając dostęp do mediów oraz partnerów biznesowych, a tym samym do docelowych odbiorców. To już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsca kilka miesięcy temu.

Źródło: Steam

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Letni festiwal gier wystartował w serwisie Steam