PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

870 QVO – Nowe dyski SSD od Samsunga, w tym 8 TB gigant

870 QVO – Nowe dyski SSD od Samsunga, w tym 8 TB gigant

Samsung przedstawił nową generację szybkich dysków SSD z rodziny QVO. Wśród wchodzących w skład nowej linii modeli znalazła się też po raz pierwszy wersja o objętości aż 8TB.

W skład nowej serii wewnętrznych dysków SSD 870 QVO, która jest następcą wprowadzonej dwa lata do sprzedaży linii 860 QVO, wejdą modele o pojemnościach 1, 2, 4 oraz wspominanych już 8 TB. W porównaniu do poprzedników mają one odznaczać się nie tylko większą wytrzymałością, ale i wydajnością.

Z zewnątrz dyski 870 QVO nie zmieniły się w widoczny sposób. Wszystkie modele zamknięte są w odpornej na wstrząsy obudowie 2,5 cala ze złączem SATA, która jest kompatybilna z większością laptopów oraz komputerów stacjonarnych.

Napędy 870 QVO oferują prędkości odczytu i zapisu na poziomie 560 MB/s oraz 530 MB/s, a dzięki technologii Intelligent TurboWrite mają zachować szczytowe osiągii unikać niespodziewanych skoków wydajności. Nowe modele mają też o kilkanaście procent wyższą losową prędkość odczytu, która ma znaczenie przy systemowym multitaskingu oraz korzystaniu w wymagających programów, takich jak gry.

Samsung 870 QVO pojawi się w sprzedazy w tym tygodniu

Największa atrakcją w zapowiedzi Samsunga jest model o pojemności 8 TB, który z pewnością zainteresuje profesjonalistów pracujących z dużymi plikami np. przy edycji wideo. Trudną do przeskoczenia przeszkodą dla zwykłych konsumentów będzie jednak cena urządzenia.

Samsung nie potwierdził jeszcze ile będzie kosztować, ale według plotek krążących w sieci wyniesie ona co najmniej 900 dolarów (ok. 3600 zł). Dla porównania, obecnie w polskich sklepach 4 TB model 860 QVO kupimy za ponad 2100 złotych. Dyski powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: The Verge

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
870 QVO – Nowe dyski SSD od Samsunga, w tym 8 TB gigant