PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Discord już nie dla graczy? Nowy kierunek rozwoju komunikatora

Discord już nie dla graczy? Nowy kierunek rozwoju komunikatora

Posiadający ponad ćwierć miliarda zarejestrowanych użytkowników komunikator Discord zrywa z wizerunkiem platformy stworzonej dla graczy, hobbystów oraz miłośników nowych technologii. Serwis chce w ten sposób otworzyć się na nowe grupy odbiorców, w pogoni za gigantami takimi jak Skype.

Discord narodził się w 2015 roku jako gamingowy komunikator tekstowo-głosowy, który miał zastąpić inne popularne wówczas programy tego typu, takie jak TeamSpeak. Jego przystępność i łatwość użytkowania sprawiły, że w niedługim czasie stał się najczęściej wybieraną aplikacją w swoim rodzaju wśród graczy na całym świecie. Program zbliża się jednak do granic wzrostu i nie może dalej się rozwijać, jeżeli nie wyjdzie poza swoją niszę, której zawdzięcza sukces.

W taki właśnie sposób decyzję o zmianie kursu Discroda argumentował Jason Citron, założyciel i pomysłodawca platformy. Citron przedstawił nowe hasło serwisu, podkreślające jego świeże otwarcie – "Twoje miejsce do rozmowy". Zapewnił przy tym, że program będzie bardziej niż do tej pory przyjazny dla nowych użytkowników przybywających spoza światka elektronicznej rozrywki oraz innych niszowych zainteresowań i hobby.

Jeden ze sposobów przyciągnięcia kolejnych osób twórca upatruje w bardziej zdecydowanej walce z toksycznymi zachowaniami na platformie. Inne korki na drodze do zwiększenia zainteresowania serwisem to między innymi ułatwienie konfiguracji prywatnych serwerów oraz znaczne rozszerzenie opcji rozmów wideo.

Zmiany w polityce i kierunku rozwoju Discorda przyśpieszyła pandemia COVID-19, za sprawą której np. w USA o połowę zwiększyła się liczba osób korzystających z platformy. Trend ten był zauważalny na całym świecie. Podczas globalnej kwarantanny rozmowy na Discordzie zaczęli prowadzić ludzie nie mający wcześniej pojęcia o jego istnieniu, zachęceni do tego przez znajomych lub swoje dzieci. Obecnie miesięcznie z programu korzysta ponad 100 milionów unikalnych użytkowników.

Żródło: Discord

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Discord już nie dla graczy? Nowy kierunek rozwoju komunikatora