PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Huawei wchodzi na rynek monitorów PC

Huawei wchodzi na rynek monitorów PC

Wiele wskazuje na to, że Huawei w najbliższym czasie wejdzie na rynek monitorów komputerowych. Chiński producent wprowadzi do sprzedaży modele z niższej półki cenowej, a także premiowe ekrany dla najbardziej wymagających użytkowników.

Informacje na temat pojawiły się na koncie popularnego leakera, w chińskim serwisie społecznościowym Weibo. Według anonimowego informatora Huawei stara się dogonić Xiaomi, które w ubiegłym roku zaczęło sprzedawać pierwsze monitory dla graczy.

Spółka ze swoim nowym sprzętem ma zamiar trafić do klientów we wszystkich segmentach rynku, oferując monitoryz niższej, średniej oraz najwyższej półki cenowej. Na razie wspomina się tylko o ekranach o przekątnych 32 cala. Warto odnotować, że wszystkie urządzenia mają łączyć się z telefonami Huaweia, najprawdopodobniej za pomocą dedykowanej aplikacji, która pozwoli na ich szybką konfigurację. Monitory Huaweia mogą zadebiutować jeszcze tej jesieni, wraz z premierą smartfonów z serii Huawei Mate 40, albo pod koniec roku.

Huawei ma już od kilkunastu miesięcy intensywnie prowadzić prace nad własnymi ekranami, przygotowując prototypy poszczególnych modeli oraz testując rożnego rodzaju rozwiązania technologiczne. Co ciekawe, poza monitorami w tym samym czasie producent wejdzie także na rynek komputerów stacjonarnych. Do chińskich sklepów niedługo zawitają bowiem pierwsze egzemplarze jego mini-PC wyposażonych w procesory AMD Ryzen 5 Pro 4400G.

Źródło: GizChina

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Huawei wchodzi na rynek monitorów PC