PODPOWIEDZI:

Redmi K30 Ultra – Nowy smartfon Xiaomi w drodze

Redmi K30 Ultra – Nowy smartfon Xiaomi w drodze

W sieci pojawiły się nieoficjalnie informacje na temat Redmi K30 Ultra. Nowy i wydajny smartfon Xiaomi będzie urządzeniem ze średniej półki cenowej, wyposażonym w wysuwaną kamerę selfie oraz główny obiektyw z sensorem 64 megapikseli.

Plotki na temat smartfona opublikował niezawodny w takich przypadkach serwis XDA-Developers. Wzmianki na temat Redmi K30 Ultra, ukrywającego się pod kodową nazwą Cezanne, pojawiły się w dokumentacji technicznej Xiaomi oraz w kodzie najnowszej nakładki na Androida MIUI 12.

Telefon wyposażony zostanie w wysuwaną kamerę selfie oraz cztery tylne aparaty, z których jeden posiadać będzie sensor 64 megapikseli. W przeciwieństwie do opublikowanego już Redmi K30 Pro, korzystającego z układu Snapdragon, w środku K30 Ultra znajdziemy wydajny procesor MediaTek, który przyda się w pracy z dużymi obrazami i wideo. Leakaerzy podejrzewają, że może to być szybki model Dimensity 1000, dodatkowo oferujący wsparcie dla sieci 5G.

Inne źródła wspominają, że producent zamontuje w telefonie ekran z odświeżaniem na poziomie 144 Hz oraz baterię 4500 mAh. Są to jednak na razie tylko spekulacje i wiele wskazuje na to, że w tym przypadku wspomniane podzespoły mogą znaleźć się w niezapowiedzianym jeszcze Redmi K40.

Do tej pory Xiaomi wypuściło kilka modeli w linii K30; poza K30 Pro do sklepów trafiło też kilka wariantów standardowego K30. Redmi K30 Ultra może zadebiutować w Chinach jeszcze w tym miesiącu. Jeżeli telefon trafi do sprzedaży w Europie, z pewnością znajdzie się w naszej porównywarce smartfonów.

Źródło: XDA-Developers

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Redmi K30 Ultra – Nowy smartfon Xiaomi w drodze