PODPOWIEDZI:

Dysk SSD 100 TB za 160 tysięcy złotych

Dysk SSD 100 TB za 160 tysięcy złotych

Firma Nimbus Data zaprezentowała dwa nowe i imponujące modele dysków SSD 50 i 100 TB o nazwie ExaDrive DC. Większy z nich określany jest przez producenta jako najpojemniejsze urządzenie tego typu na świecie. Jego sugerowana cena detaliczna w przeliczeniu wynosi aż 160 tysięcy złotych.

Za tańszy model dysku SSD 50 TB zapłacimy z kolei „zaledwie” 48 tysięcy złotych. Jak możemy łatwo wydedukować, ExaDrive DC nie są przeznaczone dla zwykłych śmiertelników. Zaprojektowano je z myślą o serwerowniach oraz innych zastosowaniach profesjonalnych, takich jak badania naukowe, praca z dużymi plikami multimedialnym (np. w przemyśle filmowym) czy tworzenie nowych rozwiązań technologicznych w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Oba dyski Nimbusa zamknięte zostały w standardowych obudowach 3,5 cala. W środku znajdziemy wysokiej jakości pamięci 3 MLC NAND, które spotkamy w wielu urządzeniach stworzonych dla przemysłu. ExaDrive DC komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu SATA-3 lub SATA-2, oferując transfer danych na poziomie 500 MBps (odczyt) oraz 460 MBps (zapis).

Producent chwali się niezwykłą oszczędnością energetyczną dysków oraz ich wytrzymałością, którą ma potwierdzać pięcioletnia gwarancja. Ich kupno może okazać się opłacalne dla firm i instytucji, które chcą zaoszczędzić na rachunkach za energię, zwolnić miejsce w serwerowych szafach oraz ułatwić sobie kwestie związane z chłodzeniem podzespołów. Zaledwie jeden egzemplarz ExaDrive DC zastąpić może bowiem nawet kilkanaście innych dysków SSD.

Źródło: Hexus

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Dysk SSD 100 TB za 160 tysięcy złotych