PODPOWIEDZI:

Pełna bateria w 15 minut? IQOO z nową, ultra szybką ładowarką

Pełna bateria w 15 minut? IQOO z nową, ultra szybką ładowarką

Wytrzymałość baterii to największy problem nowoczesnych telefonów. Im więcej funkcji i gadżetów, tym wyższe zużycie energii. Rozwiązanie tej bolączki jest nie lada wyzwaniem, producenci próbują więc podejść do sprawy ze wszystkich możliwych stron. Powiększanie baterii ma swoje ograniczenia, bardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się przyspieszenie procesu ładowania. Swoją ultraszybką propozycję pokazało Vivo.

Miesiąc temu pisaliśmy o wycieku, jakoby Xiaomi przygotowywało turbo ładowarkę o mocy 120 W. Była to informacja niepotwierdzona, jednak pobudziła wyobraźnię tak samo naszą, jak i naszych czytelników.

Nie minęło zbyt wiele czasu, a wiemy o ultra szybkiej ładowarce do smartfona o mocy 120 W - tym razem od Vivo. Nowa ładowarka ma wejść do masowej produkcji już w sierpniu, razem z nowym modelem telefonu IQOO - zobaczymy, czy jej osiągi pozwolą zdominować ranking smartfonów.

Możliwości ultra szybkiej ładowarki do IQOO

Nowoczesne urządzenie ma ładować telefon do 50 procent w nieco mniej niż 5 minut, a do całkowitego naładowania wystarczy niespełna 15 minut. To drastyczny przeskok w porównaniu do standardowych ładowarek o mocy 55 watów.

Tak szybkie ładowanie nie jest jednak pozbawione wad. Pierwszą i najważniejszą jest wysoka temperatura, która wytwarza się przy dużej ilości energii. Chiński producent zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie pracować nad odpowiednim chłodzeniem.

Kolejny problem to żywotność ogniw - bateria poddana tak intensywnemu procesowi może bardzo szybko tracić swoje właściwości. Niestety na tę chwilę nie ma wystarczającej ilości danych, aby móc rzetelnie ocenić jak mocno wpływa to na urządzenie.

Co myślicie od turbo ładowarce? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: sparrowsnews.com; youtube.com

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Pełna bateria w 15 minut? IQOO z nową, ultra szybką ładowarką