PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

ZTE Axon 20 5G to pierwszy smartfon z kamerą ukrytą pod ekranem

ZTE Axon 20 5G to pierwszy smartfon z kamerą ukrytą pod ekranem

Chińska firma ZTE w przyszłym miesiącu wprowadzi do sprzedaży smartfon Axon 20 5G. Jest to pierwszy dostępny dla zwykłych konsumentów telefon z kamerą selfie, która została całkowicie ukryta pod jego ekranem OLED, dzięki temu podczas zwykłego korzystania z urządzenia będzie ona kompletnie niewidoczna.

W pogoni za coraz większymi przekątnymi ekranu producenci smartfonów do dawna stosują różnego rodzaju triki i patenty, by zmaksymalizować obszar, na którym wyświetlany jest obraz. W pierwszej kolejności z telefonów zniknęły przyciski funkcje, a potem zaczęto powoli zmniejszać tzw. notch, a więc górną ramkę telefonu, w której ukryte są sensory oraz głośnik. Największą przeszkodą w tym procesie pozostaje wciąż kamera selfie.

Część wytwórców postawiła na wysuwany mechanicznie obiektyw, tak jak np. Motorola w modelu One Fusion+, ale rozwiązanie to jest dość kosztowne i niesie ze sobą własne problemy. Dlatego większość firm czekała do tej pory na udoskonalanie technologii przezroczystego ekranu, która była już prezentowana w kilku prototypach i opisywana w wielu patentach. Chińskie ZTE jako pierwsze na rynku zaoferuje telefon, który skorzysta z nowej techniki. Model Axon 20 5G trafi do sprzedaży w pierwszego września i w najbliższym czasie kupią go wyłącznie konsumenci w Kraju Środka.

ZTE Axon 20 5G na pierwszych zdjęciach

Soczewka kamery selfie w Axon 20 5G ukryta została całkowicie pod panelem wyświetlacza OLED. Podczas korzystania z aparatu zasłaniająca ją drobna część ekranu staje się całkowicie przezroczysta, umożliwiając bezproblemową rejestrację obrazu wideo. Jeżeli wierzyć przeciekom, poza kamerą telefon nie będzie wyróżniał się niczym specjalnym. Najprawdopodobniej w jego wnętrzu znajdzie się procesor Snapdragon 765G, a także 12 GB RAM-u oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Z tytuł producent zamontował w sumie cztery obiektywy fotograficzne, z głównym sensorem o czułości 64 megapikseli.

Źródło: Android Police

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
ZTE Axon 20 5G to pierwszy smartfon z kamerą ukrytą pod ekranem