PODPOWIEDZI:

Oto lista smartfonów Samsunga z trzyletnią aktualizacją

Oto lista smartfonów Samsunga z trzyletnią aktualizacją

Podczas prezentacji najnowszych przedstawicieli serii Note Samsung zapowiedział duże zmiany w polityce zarządzania oprogramowaniem swoich smartfonów. Firma chce znacznie dłużej wspierać sprzedawane urządzenia, przestawiając się na trzyletni cykl aktualizacji Androida. Dziś poznaliśmy listę wszystkich dostępnych na rynku telefonów producenta, które wchodzą w skład nowego programu serwisowego.

Szczegóły dotyczące nowej odsłony programu aktualizacji zostały przedstawione we wpisie na oficjalnym blogu firmy. Samsung chce dorównać w ten sposóbtelefonomGoogle Pixel. Ich użytkownicy otrzymują w sumie trzy generacje systemów Android, które tradycyjnie wydawane są w rocznych odstępach czasu. Decyzja Koreańczyków da firmie też dodatkową przewagę nad konkurencją i może uatrakcyjnić jej produkty w oczach konsumentów.

Pełna lista urządzeń, które dostaną trzy wersje OS-a, jest dość długa, ale nie powinna być zaskoczeniem. Widoczny jest tu jednak pewien trend. Aktualizację Androida przez trzy lata otrzymają wszyscy właściciele flagowców z serii Galaxy S20 oraz Galaxy S10. W serwisie zrecenzowaliśmy wydanego w tym roku Samsunga Galaxy S20 Ultra oraz przetestowaliśmy Samsunga Galaxy S10, sprawdzając jak wypada w starciu z Huawei P30 Pro.

Podobnie sprawa wyglądać będzie w przypadku robiących furorę i niezwykle kosztownych telefonów z elastycznym ekranem z serii Galaxy Fold, w tym zrecenzowanego u nas Galaxy Fold. W całości programem objęta jest też linia Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 20, która debiutuje w sprzedaży w tym miesiącu. Z telefonów znajdujących się w tym segmencie sprzętowego katalogu koreańskiego giganta, niecały rok temu przetestowaliśmy Samsunga Galaxy Note 10+, który w ocenie eksperta uzyskał praktycznie maksymalną notę.

Nieco mniej szczęścia będą mieli posiadacze Samsungów Galaxy A. Na trzyletnie wsparcie złapią się jedynie właściciele kilku najnowszych smartfonów z tej serii. W przypadku nieco starszych modeli do programu załapały się jedynie najdroższe urządzenia. Nie znalazł się więc wśród nich np. testowany u nas Samsung Galaxy A50.

Telefony Samsunga, które wejdą w skład trzyletniego planu aktualizacji Androida:

  • Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20
  • Galaxy S10 5G, S10+, S10, S10e, S10 Lite
  • Galaxy Note20 Ultra 5G, Note20 Ultra, Note20 5G, Note20, Note10+ 5G, Note10+, Note10 5G, Note10, Note10 Lite
  • Galaxy Z Fold2 5G, Z Fold2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold
  • Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G

Tablety Samsunga, które wejdą w skład trzyletniego planu aktualizacji Androida:

  • Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Oto lista smartfonów Samsunga z trzyletnią aktualizacją