PODPOWIEDZI:

Na rynku debiutują kolejne telewizory Philipsa z ekranem OLED!

Na rynku debiutują kolejne telewizory Philipsa z ekranem OLED!

Na naszym rynku zadebiutowały Philipsy OLED 805, 855 i 865. Wszystkie urządzenia cechuje jedno - wykorzystanie sztucznej inteligencji. Umożliwia to procesor P5 czwartej generacji, którym firma chwali się w najwydajniejszych produktach z tego segmentu. To jednak nie wszystkie istotne cechy.

Pojawienie się kolejnych modeli Philips OLED zapowiadaliśmy już pół roku temu. Wreszcie są - można je nabyć w Polsce. To modele oparte o procesor P5 i wykorzystujące między innymi uczenie maszynowe. Sztuczna inteligencja przeanalizowała miliony materiałów wideo, przeznaczonych do sprawdzenia jakości obrazu. To właśnie tak nauczono ją poprawiać parametry obrazu dla uzyskania lepszej jakości.

Jeden z wariantów podstaw Philips OLED

Jak podaje producent, modyfikuje je w pięciu najważniejszych dla dobrego filmu obszarach: 

  • materiał źródłowy (prawdopodobnie chodzi po prostu o rozdzielczość),
  • kolor,
  • kontrast,
  • płynność ruchu i
  • ostrość obrazu.

To w efekcie ma dać bardziej naturalny obraz, który wydaje się odbiorcy bardziej rzeczywisty. Zresztą, w niektórych aspektach pomoże też na przykład wsparcie głównych standardów HDR. Uświadczycie tu zarówno HDR10+, jak i Dolby Vision poprawiające dynamikę jasności. Firma korzysta wciąż z technologii Perfect Natural Reality przetwarzającej treści SDR w HDR, a także poprawiającej naturalność kolorów skóry.

Philips Oled światło na ścianie

Oczywiście wszystkie modele nie tylko korzystają ze sztucznej inteligencji, ale i są “smart”. To oznacza obsługę jednego z głównych systemów do tego typu sprzętów (tutaj Android Pie) i wsparcie dla aplikacji i asystentów głosowych. Poproszenie telewizora o przełączenie kanału lub wyszukanie bajki dla dziecka? Nie ma sprawy - Google Assistant lub Amazon Alexa to zrobią.

Godny odnotowania jest też system audio. Producent chwali się jego mocą - 50 watów - a także obecnością nowego głośnika niskotonowego poprawiającego… Niskie tony czyli basy. Do tego głośniki średnio- i wysokotonowe, a także wsparcie dla Dolby Atmos. To technologia dźwięku obiektowego gwarantująca lepsze uprzestrzennienie audio.

Podstawa telewizora Philips OLED

Sprzęty występują w rozmiarach 55 i 65 cali, mają nowy design (superpłaska konstrukcja plus metalowe wykończenia), a także pilot z podświetlanymi przyciskami i wykończeniem w skórze marki Muirhead. Ten sam materiał znajduje się w podstawie modelu Philips OLED 865. Pewnie dla dodatkowego luksusu. Telewizory mają też system Ambilight dostosowujący podświetlenie tylne do tego co dzieje się na ekranie.

Źródło: TP VISION.

Warto sprawdzić:

blog comments powered by Disqus
Na rynku debiutują kolejne telewizory Philipsa z ekranem OLED!