PODPOWIEDZI:

Najciekawsze urządzenia z Samsung Life Unstoppable - Projektor z HDR 10+, potrójna ładowarka i inne

Najciekawsze urządzenia z Samsung Life Unstoppable - Projektor z HDR 10+, potrójna ładowarka i inne

Samsung tuż przed oficjalnym rozpoczęciem targów IFA w wersji online przedstawił swoją wizję przyszłości. Jest w niej sporo urządzeń Samsunga w każdym pokoju, a wśród nich kilka nowości.

Samsung wybrał niecodzienną drogę prezentacji swoich najnowszych urządzeń. Podczas konferencji Life Unstoppable firma chciała stworzyć iluzję prezentacji wewnątrz inteligentnego domu. Po wejściu na stronę konferencja przemieszczała się między pokojami, a całość wyglądała w mniej więcej ten sposób:

Konferencja Samsunga w formie online

Oprócz przemieszczania się między sześcioma wirtualnymi strefami, czekały na nas "znajdźki". Były to komiksy z prezenterami z marketingu Samsunga na okładce:

Podczas prezentacji mogliśmy znaleźć 5 komiksów

Nagrodą za znalezienie wszystkich była zmiana stylu graficznego na bardziej cell-shadingowy, z ostrymi krawędziami i wyrazistymi kolorami:

W nagrodę za znalezienie komiksów uzyskiwaliśmy dostęp do innego stylu graficznego

Na domiar tego wszystkiego, część urządzeń mogliśmy zobaczyć na naszych smartfonach dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Wystarczyło zeskanować kod, a naszym oczom ukazywały się prezentowane obiekty. W teorii miało to się odbywać w rzeczywistej skali, ale jak widać po tym zrzucie ekranu z Huawei'a P40 Pro, po wyborze aparatu z 5-krotnym powiększeniem przez aplikację obsługującą pokaz, było to trudne:

Pokaz AR Samsunga na telefoniePokaz AR Samsunga na smartfonie

Pomijając jednak całą otoczkę, producent pokazał kilka nowych sprzętów, choć nie wszystkie dotrą do Polski.

Lodówki RB7300T oraz Pralka WW9800t i suszarka

Prezentację rozpoczął kącik AGD, a w nim RB7300T Classic Refrigerator. Najnowsza lodówka Samsunga osiągnie 385 litrów pojemności, przy czym producent nie zadeklarował jej wymiarów. Wygląda za to smukle i pozwala przechowywać jedzenie na trzech poziomach wysokości. Nikogo nie zaskoczy obecność No Frost. Poza większym odstępem od kolejnej półki zmieni się też kształt "winiarki" - położymy na niej butle o innych wymiarach bez obaw o wypadanie. 

Najnowsza lodówka Samsung wygląda podstawowo, ale więcej funkcji kryje w środku

Ciekawą technologią jest stosowane przez Samsunga Dual Temperature. Podobnie jak w innych lodówkach otrzymujemy szafę pozwalającą zachować świeżość warzyw lub mięsa. Samsung dzieli ją na dwie i pozwala zmieniać rozmiar każdej z części. Dodatkowo zmienimy opcję temperatury, tak by była ona dopasowana do zawartości. 

Zobaczyliśmy też po raz pierwszy nową lodówkę Bespoke. Pozwala ona na daleko idącą personalizację, w której możemy złączyć kilka modułów i wybrać z kilku wariantów kolorystycznych.

Ciekawie prezentują się nowe rozwiązania w dziedzinie przechowywania zauważymy przy korzystaniu z rozkładanych półek. Te złożymy w pół albo schowamy przy ściance lodówki, by umieścić wyższe butelki bezproblemowo. Jeśli jednak możemy je położyć, skorzystamy z większej i inaczej zbudowanej szafki na wino.

Pralki Samsunga obsługują inteligentne pranie i synchronizują się z suszarkami

Samsung pokazał też synchronizujące się ze sobą pralkę WW9800T i suszarkę DV8000T Tumble Dryer. Z pomocą aplikacji dobierzemy odpowiednie programy, a urządzenia dopasują pracę między sobą, by chociażby nie suszyć zbyt długo lekkich rzeczy. Sztuczna inteligencja potrafi też uczyć się cykli prania i dobierać najlepsze ustawienia dla naszych ubrań. 4 sensory wykrywają wagę ubrań, ale też ilość detergentów czy poziom chłonięcia wody. Z kolei technologia Quick Drive skraca czas prania o 50% i zużycie energii o 20%.

Pierwszy projektor z certyfikatem HDR10+ - The Premiere

Samsung dołącza do walki o tych, którym zamiast dużego telewizora marzy się projektor o dużej przekątnej. The Premiere pojawi się w dwóch wariantach z rozmiarami obrazu 120 i 130 cali. Rozwiązanie wykorzystuje potrójne lasery, a osiągana przez nie rozdzielczość to 4K. Projektor zachowa te same funkcje Smart TV, które znajdziemy w telewizorach Samsunga, więc przesiadak powinna być prosta.

Projektor Samsunga umieścimy bezpośrednio przy ścianie

Projektor postawimy bezpośrednio przy ścianie, na którą zrzutujemy obraz. Poza obrazem, The Premiere zapewni dźwięk z pomocą głośnika niskotonowego. Urządzenie będzie dostępne w tym roku w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niderlandach, Austrii i Szwajcarii, a także w krajach nordyckich. Na razie nie padła cena ani termin dostępności w Polsce.

Opaska do walki z Mi Band 5,  tablet oraz tańszy smartfon z 5G

Samsung próbuje odzyskać grunt tam, gdzie za skórę zaleźli mu chińscy producenci gadżetów. W walce z chociażby Xiaomi i Huawei mogą pomóc dwa nowe akcesoria - smartfon Samsung Galaxy A42 5G oraz opaska - Galaxy Fit2. Oprócz tego pokazano tablet - Samsung Galaxy Tab A7.

Smartfon Samsung Galaxy A42 5G pozwoli skorzystać z sieci najnowszej generacji

W przypadku telefonu nie poznaliśmy prawie żadnych szczegółów. Wiemy o obsłudze sieci 5G, a jeśli iść tropem Galaxy A41, to możemy spodziewać się tańszego układu MediaTeka z serii Dimensity (A41 posiada procesor MediaTek Helio P65). Z tyłu pojawi się poczwórny aparat w układzie podobnym do większości smartfonów w tym roku. Wiemy też, że ekran ma 6,6 cala i wykonano go w technologii Super AMOLED. Niemal na pewno skrywa on czytnik linii papilarnych.

Samsung Galaxy Tab A7 celuje w niższy budżet niż seria S7

Fani tańszych tabletów na pewno ucieszą się na wieść o Samsungu Galaxy Tab A7. Urządzenie dostanie ekran LCD 10,4 cala o rozdzielczości 2000x1200 pikseli (via Sammobile), a jego obudowa składa się z metalu. Do tego urządzenie otrzyma system głośników stereo. Procesor napędzający to wszystko to Snapdragon 662 współpracujący z 3 GB RAM-u. Przeciętną specyfikację może zrekompensować bateria o pojemności 7040 mAh. Pojawią się warianty z Wi-Fi oraz LTE, ale ich cena nie jest znana.

Galaxy Fit 2 wygląda niesamowicie podobnie do Xiaomi Mi Band 5 i Huawei Band 4

Na koniec opaska Samsunga, czyli Samsung Galaxy Fit2. Potrafi ona automatycznie wykryć do 5 aktywności fizycznych, a następnie zmierzyć puls, dystans czy ilość spalonych kalorii. Poza tym obserwuje nasz organizm podczas spania i policzy nasz Sleep Score - wynik snu. Na prezentacji powiedziano o kontroli muzyki. Przy tym wszystkim producent obiecuje od 15 do 21 dni pracy. To więcej niż konkurencyjny Xiaomi Mi Band 5 czy Fitbit Charge 4. Na start producent obiecuje 70 wzorów tarczy. 

Ładowarka Samsung Trio Wireless pozwala naładować trzy urządzenia przez Qi

Ponadto Samsung realizuje założenia, których nie udało się spełnić Apple. Wireless Charger Trio to potrójna ładowarka bezprzewodowa w standardzie Qi. Uda się nią naładować zarówno smartfon, jak i towarzyszące mu słuchawki i zegarek. Na przykładzie pokazanego Samsunga Galaxy Z Fold2 oraz Note'a 20 Ultra 5G widzimy, że miejsca nie zabraknie i na nieco większe urządzenia.

Źródło: Newsroom Samsung Polska

Obserwuj Videotesty.pl na Google News!

blog comments powered by Disqus
Najciekawsze urządzenia z Samsung Life Unstoppable - Projektor z HDR 10+, potrójna ładowarka i inne