PODPOWIEDZI:

Apple zapowiada nowego iPada i smartwatche

Apple zapowiada nowego iPada i smartwatche

Podczas specjalnego wtorkowego eventu Apple zapowiedziało nowe smartwatche oraz kolejny model iPada Air. Wszystkie zaprezentowane urządzenia trafią do sprzedaży w przeciągu najbliższych tygodni.

Niektórzy fani jabłuszka byli zawiedzeni kompletnym brakiem jakichkolwiek wieści związanych z nachodzącymi smartfonami producenta, ale mimo wszystko zapowiedzi giganta spotkały się z dość entuzjastycznym przyjęciem.

Apple Watch Series 6

Nowa generacja zegarków Apple'a nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do sprawdzonej już konstrukcji. Smartwatch wizualnie nie rożni się więc znacząco od poprzednika. Osoby decydujące się na upgrade mogą liczyć jednak na szereg nowych funkcji. Najważniejszą z nich jest ulepszony sensor biometryczny, który wykrywa teraz także poziom natlenienia krwi. Pomiaru tego dokonuje w około 15 sekund.

Sercem urządzenia jest nowy mobilny chipset S6, który jest szybszy i bardziej energooszczędny od układu zainstalowanego w Series 5. Zaletą modelu jest dwukrotnie jaśniejszy wyświetlacz oraz wsparcie dla połączenie Wi-FI 5 GHz. Apple zaoferuje klientom również nowe kolory oraz wykończenie pasków i obudowy. Podobnie jak w przypadku najnowszych iPhone'ów, w pudełko z Apple Watch Series 6 zabraknie ładowarki USB. Cena modelu to 399 dolarów (w Polsce 1899 złotych), premiera wyznaczona została na 18 września.

Apple Watch SE

To nowy „budżetowy” model smartwatcha Apple'a, który przeznaczony jest dla bardziej oszczędnych i mniej wymagających użytkowników. Urządzenie posiada zbliżoną funkcjonalność do Apple Series 6. Pozbawione zostało przede wszystkim szybszego procesora S6, opcji badania zawartości tlenu we krwi oraz EKG, a także zawsze aktywnego ekranu.

Wyświetlacz zegarka ma identyczne wymiary co jego droższy odpowiednik. Sprzęt korzysta również z tego samego systemu operacyjnego (watchOS 7). Cena Apple Watch SE to 279 dolarów (w Polsce 1299 złotych). Debiut modelu nastąpi 18 września.

Apple watch SE

iPad Air

Nowy iPad Air, który sprzedawany będzie w cenie 599 dolarów (w Polsce 2899 złotych), z zewnątrz przypomina iPada Pro. Urządzenie wyposażone zostało w 10,9-calowy ekran o rozdzielczość 2360 na 1640 punktów. We wewnątrz znajdziemy sześciordzeniowy procesor A14 Bionic, który według producenta zapewnia ponad 40-procentowy wzrost wydajności względem poprzedniego modelu iPad Air. Pomoże w tym również odświeżony układ graficzny.

Inżynierowie wmontowali czytnik biometryczny w przycisk włączający tablet. Z przodu znajdziemy wysokiej jakości kamerę 7 megapikesli, rejestrującą wideo w 60 klatach na sekundę i rozdzielczości 1080p. Towarzyszy jej tylny 12-megpiskelowy obiektyw z wbudowanym stabilizatorem obrazu. Premiera nowego iPada Air nastąpi w październiku.

Źródło: Apple

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Apple zapowiada nowego iPada i smartwatche