PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Quadricopter do gier wideo pilotowane przez Wi-Fi

Quadricopter do gier wideo pilotowane przez Wi-Fi

Pierwszy quadricopted do gier wideo pilotowany przez Wi-­‐Fi będzie dostępny w Polsce od 5. maja 2011 roku.

Horn Distribution S.A. informuje o rozpoczęciu dystrybucji w Polsce quadricoptera Parrot AR.Drone, wykorzystującego technologię „rozszerzonej rzeczywistości” (Augmented Reality) i pilotowanego przy użyciu iPoda touch®, iPhona® lub iPada™. AR.Drone stworzony przez firmę Parrot, lidera w branży bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych do telefonów komórkowych, oferuje bardzo atrakcyjną i dynamiczną formę rozrywki. Dzięki niewiarygodnie intuicyjnemu sterowaniu Parrot AR.Drone zapewnia spektakularne loty i pozwala na prowadzenie gier wideo w „rozszerzonej rzeczywistości” (Augmented Reality). Zostań pilotem jedynego w swoim rodzaju quadricoptera, który łączy świat rzeczywisty z wirtualnym, oferując niezrównane doświadczenia z gry… Kamera przednia przesyła strumieniowo obraz „widziany” przez AR.Drone na ekran iPoda touch lub iPhona. Obraz ten jest integrowany z przetwarzanymi w czasie rzeczywistym obiektami i efektami specjalnymi „rozszerzonej rzeczywistości”.

Quadricopter

Kształt kokpitu oraz napęd wykorzystujący 4 silniczki bezszczotkowe zapewniają AR.Drone znakomitą zdolność manewrowania i stabilność lotu. Parrot AR.Drone generuje swoją własną sieć Wi-­‐Fi (nie wymaga połączenia z Internetem ani routera). Wystarczy połączyć się z tą siecią swoim iPodem touch lub iPhonem. Po pobraniu aplikacji „AR.FreeFlight” iPod touch/iPhone zamienia się w prawdziwą aparaturę do zdalnego pilotażu.

Dotknij przycisk startu na ekranie iPoda touch/iPhona. Parrot AR.Drone włączy silniczki, wystartuje, zawiśnie kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią i będzie oczekiwać na polecenia pilota. Gracz musi położyć lewy kciuk na ekranie – pod kciukiem pojawi się przycisk sterowania. Wbudowany akcelerometr wykryje ruchy iPoda touch/iPhona. Parrot AR.Drone będzie się poruszać do przodu, do tyłu, lub na boki zależnie od nachylenia i ruchów iPoda touch/iPhona. Drugi przycisk sterujący po lewej stronie ekranu iPoda touch/iPhona steruje wznoszeniem, opadaniem i rotacją AR.Drone’a. W trybie „Ace” -­‐ dla zaawansowanych gracz w pełni pilotuje AR.Drone jednym przyciskiem dotykowym. Aby wylądować i wyłączyć silniczki należy dotknąć przycisku lądowania.

Parrot AR.Drone jest wykonany z włókna węglowego i wysokowytrzymałego plastiku PA66. W sercu AR.Drone znajdują się mikroukłady elektromechaniczne (MEMS), akcelerometr trójosiowy, 2 żyroskopy (1-­‐ i 2-­‐osiowy), jeden czujnik ultradźwiękowy i dwie kamery:

  • Pierwsza kamera zlokalizowana pod kadłubem połączona jest z wewnętrznym procesorem określającym prędkość poziomą AR.Drone i pozwalającym na wykonywanie niesamowitych lotów. System porównywania obrazów pozwala na kompensację turbulencji wywołanych przez wiatr podczas lotów na zewnątrz. Te technologie są zwykle wykorzystywane w urządzeniach profesjonalnych lub wojskowych, i zostały tutaj po raz pierwszy zaadaptowane do celów rozrywkowych.
  • Druga kamera znajdująca się z przodu quadricoptera, przesyła strumieniowo obraz „widziany” przez AR.Drone na ekran iPoda touch lub iPhona, pozwalając graczowi sterować AR.Drone tak, jakby on sam znajdował się w kokpicie quadricoptera. Ta kamera pełni zasadniczą rolę podczas gier wideo, ponieważ pozwala na rozpoznawanie kształtów, tym samym umożliwiając wykorzystanie „rozszerzonej rzeczywistości” (Augmented Reality). Przednia kamera rozpozna na przykład drugi AR.Drone uczestniczący w pojedynku powietrznym, albo znaczniki, które na ekranie iPoda touch/iPhona zamienią się w przeszkody, potwory lub roboty.

AR.Drone firmy Parrot łączy świat gier komputerowych ze światem modeli zdalnie sterowanych. W rzeczywistości ten niespotykany quadricopter pozwala na tworzenie ogromnej liczby gier wideo w świecie rzeczywistym oraz oferuje możliwość uczestniczenia w grach wieloosobowych w „rozszerzonej rzeczywistości” (Augmented Reality). Piloci będą mogli korzystać z dwóch, oferujących niespotykane dotąd wrażenia, gier dostępnych do pobrania z AppStore.

Parrot AR.Drone został zaprojektowany do użytkowania zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Do lotów na zewnątrz zdejmuje się osłonę kadłuba i wirników, dzięki czemu AR.Drone stawia mniejszy opór wiatrowi i oferuje ekstremalną zdolność manewrowania. Dostępne są trzy kolory osłony kokpitu: -­‐ pomarańczowo-­‐żółta -­‐ pomarańczowo-­‐zielona -­‐ pomarańczowo-­‐niebieska Jaskrawe kolory pozwalają pilotowi na łatwe śledzenie ruchów AR.Drone. Kolory te są również dobrze widoczne dla kamery przedniej AR.Drone, co pozwala twojemu AR.Drone na identyfikację rywali podczas pojedynków dwóch graczy. Do lotów w pomieszczeniach zakłada się specjalną obudowę kadłuba z białym, szarym lub czarnym kokpitem, która otacza wirniki i chroni je podczas zderzenia AR.Drone z przeszkodą. Naklejki w kolorach podobnych do osłony kokpitu można nakleić na każdym z łuków obudowy – pozwolą one na prowadzenie bitew lotniczych AR.Drone w pomieszczeniach. Wreszcie na podwoziu znajdują się diody LED (zielone z przodu, czerwone z tyłu) pozwalające użytkownikowi na prawidłowe ustawienie AR.Drone do pilotażu. Te diody włączają się również i reagują stosownie do sytuacji w grze.

blog comments powered by Disqus
Quadricopter do gier wideo pilotowane przez Wi-Fi