PODPOWIEDZI:

Nintendo wsadziło za kratki hakera

Nintendo wsadziło za kratki hakera

Nintendo z sukcesem doprowadziło do kilkuletniej kary więzienia dla hakera, który przez kilka lat wykradał i publikował poufne informacje firmy, w tym szczegóły dotyczące niezapowiedzianej jeszcze wówczas konsoli Nintendo Switch. Przestępca zmuszony został również do zapłaty ogromnej kary pieniężnej.

Mieszkający w USA Ryan Hernandez rozpoczął swoją hakerską karierę jeszcze jako nastolatek w 2016 roku. Za jej sprawą bardzo szybko stał się obiektem zainteresowania FBI. W tym czasie dotarł on do danych osobowych oraz loginów jednego z pracowników Nintendo.

Dzięki wykradzionej tożsamości udało mu się wraz ze wspólnikiem dostać na serwery japońskiej spółki, z których wykradł poufne informacje, w tym szczegóły związane z przygotowywaną wówczas do produkcji konsolą Nintendo Switch. Odkrytymi danymi podzielił się następnie w sieci, dzięki czemu zyskał niemałą popularność oraz reputację wśród fanów produktów Nintendo.

Ze względu na młody wiek, w 2017 roku Hernandez otrzymał od FBI ultimatum, w którym agencja domagała się od niego zaprzestania działalności, w przeciwnym razie grożąc mu poważnymi konsekwencjami. Mimo przystania na postawione mu warunki, haker nie porzucił swojego fachu i nadal poszukiwał metod na nielegalne pozyskanie cennych informacji od Nintendo, publikując kolejną porcję skradzionych materiałów w 2018 i 2019 roku.

Rok temu FBI wznowiło śledztwo i zdobyło nakaz przeszukania domu hakera. Służby znalazły na dysku twardym podejrzanego nie tylko dowody na dotychczasowe przestępstwa, ale także niezwykle obciążające jego konto materiały z dziecięcą pornografią. Po kilku miesiącach aresztu i procesu sądowego Hernandez przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów.

Hernandez spędzi teraz co najmniej trzy lata w więzieniu, a także zmuszony zostanie do tego, by zapłacić Nintendo odszkodowanie za wyrządzone szkody, które sąd wycenił na blisko 260 tysięcy dolarów. Po wyjściu na wolność zostanie on również wpisany na listę przestępców seksualnych oraz otrzyma siedmioletni nadzór kuratorski.

Źródło: Engadget

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nintendo wsadziło za kratki hakera