PODPOWIEDZI:

Koniec ze sprzedażą kont z grami na Allegro

Koniec ze sprzedażą kont z grami na Allegro

Na początku przyszłego roku Allegro wprowadza szereg zmian w regulaminie dla kupujących oraz sprzedających swoje towary. Z oferty serwisu znikną wówczas oferty odpłatnego udostępniania kont na platformach gamingowych oraz streamingowych.

W nowej wersji regulaminu, która wejdzie w życie 4 stycznia, możemy przeczytać, że Allegro zakazuje odsprzedaży dostępu do kont z grami mobilnymi, komputerowymi oraz konsolowymi. Tekst wymienia przy tym serwisy takie jak Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network oraz Xbox Live. Obostrzenia dotyczą także popularnych muzycznych serwisów streamingowych, np. Spotify i Tidal.

Nowy regulamin Allegro wchodzi w życie 4 stycznia

Sprzedawcy oferujący dostęp do kont najczęściej wykorzystują wbudowane w nie możliwości współdzielenia treści z innymi domownikami. Dzięki temu mogą oni oferować np. zupełnie nowe cyfrowe wersje gier na PC i konsolach w cenie nawet o 80-90 procent niższej od normalnej. Odpłatnie przekazując konto w ręce nieznajomych, łamią jednak obowiązujące ich zasady oraz zapisy umów licencyjnych, działając tym samym w szarej strefie.

Czasami zdarza się, że sprzedawane konta zostały zakupione hurtowo na czarnym rynku przy użyciu skradzionych kart kredytowych lub zostały zhakowane i wyrwane z rąk oryginalnych użytkowników. Nabywające je osoby narażają się więc na bezpowrotną utratę "kupionej" zawartości.

Proceder odsprzedażyt kont na Allegro trwa w najlepsze

Obecnie na Allegro znajdziemy niezliczoną liczbę ofert z kontami, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Spora grupa osób utrzymuje się wyłącznie z ich odsprzedaży, zarabiając miesięcznie wiele tysięcy złotych. Ich złote żniwa w serwisie wkrótce jednak się skończą, ale proceder będzie najpewniej trwał w najlepsze już w innym miejscu.

Źródło: Allegro

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Koniec ze sprzedażą kont z grami na Allegro