PODPOWIEDZI:

Czipy Samsung Galaxy SmartTag pozwolą nam odnaleźć zagubione przedmioty

Czipy Samsung Galaxy SmartTag pozwolą nam odnaleźć zagubione przedmioty

Samsung przedstawił niewielkie urządzenia o nazwie Galaxy SmartTags. Przyczepimy je do dowolnego przedmiotu. W przypadku jego zaginięcia odnajdziemy go w kilka chwil przy pomocy specjalnej aplikacji oraz nadajnika Bluetooth zainstalowanego we wnętrzu nowego gadżetu.

Galaxy SmartTags zostały pokazane podczas konferencji Galaxy Unpacked, której główną atrakcją były telefony Samsung Galaxy S21. Tagi przyjmują postać niewielkiego kwadratowego breloczka dostępnego w dwóch kolorach. Przyczepiamy lub przywiązujemy go do dowolnego obiektu. Filmik promocyjny sugeruje np. klucze do mieszkania lub samochodu, walizki podróżne bądź obróżkę psa.

Gadżet jest zintegrowany z mobilną aplikacją SmartThings Find. Dzięki niej łatwo zlokalizujemy brelok, który wysyła sygnał Bluetooth o zasięgu 120 metrów odbierany przez wszystkie urządzenia Samsunga znajdujące się w jego pobliżu. Co ciekawe, nie muszą one należeć tylko do nas, bowiem system opracowany przez Koreańczyków tworzy ad hoc sieć komunikujących się ze sobą mobilnych urządzeń, która za pośrednictwem internetu swoim zasięgiem obejmie całą naszą najbliższą okolicę.

Aplikacja w łatwy do zrozumienia sposób informuje nas o tym, jak daleko znajdujemy się od gadżetu i zgubionego przedmiotu. Tag zasilany jest baterią, która według zapewnień producenta wystarczy na ponad miesiąc pracy. Dodatkowo wykorzystamy go również jako pilota, który po konfiguracji posłuży do kontroli funkcji innego sprzętu Samsunga, takiego jak np. telewizory.

Galaxy SmartTags dostępne będą w sprzedaży pod koniec stycznia. Konsumenci wybiorą pomiędzy podstawową wersją urządzenia, kosztującą ok. 150 złotych, a modelem Plus posiadającym mocniejszy nadajnik, przekazujący dodatkowe i bardziej dokładne informacje o swoim położeniu.

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Czipy Samsung Galaxy SmartTag pozwolą nam odnaleźć zagubione przedmioty