PODPOWIEDZI:

Netflix z funkcją losowego odtwarzania treści już wkrótce

Netflix z funkcją losowego odtwarzania treści już wkrótce

Testowana od ubiegłego roku funkcja Shuffle Play zostanie udostępniona wszystkim abonamentom Netfliksa w pierwszej połowie roku. Pozwala ona na losowe odtwarzanie filmów i seriali z katalogu serwisu.

Informacja na ten temat znalazła się w najnowszym raporcie finansowym spółki. Wspomniana opcja przeznaczona jest dla osób, które są kompletnie zagubione i nie mogę zdecydować się na to, co chcą obejrzeć w dalszej kolejności. Paraliż użytkownika Netfliksa wywołany zbyt dużą ofertą filmów i seriali jest dobrze znany i od lat bardzo często opisywany w internetowych memach i żartach.

Netflix stara się od jakiegoś czasu chce walczyć z tym zjawiskiem, wprowadzając zakładki z polecanymi i popularnymi nowymi programami, a także rozwijając algorytmy analizujące nawyki użytkowników i pokazujące im w menu tylko teoretycznie interesujące ich filmy lub seriale.

Nie tak dawno było mówiło się też o tym, że na wybranych rynkach Netflix testuje już streamowanie tradycyjnego programu telewizyjnego w ramach serwisu, posiadającego ustaloną z góry ramówkę. Losowe odtwarzanie treści będzie więc tylko kolejną bronią w arsenale giganta, która pozwala użytkownikom na bardziej optymalne korzystanie z oferowanych przez niego treści.

Źródło: The Verge

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Netflix z funkcją losowego odtwarzania treści już wkrótce