PODPOWIEDZI:

Okulary AR Apple'a mogą kosztować nawet 12 tysięcy złotych

Okulary AR Apple'a mogą kosztować nawet 12 tysięcy złotych

W sieci pojawiły się nowe pogłoski na temat okularów AR Apple'a, o których mówi się już od dłuższego czasu. Poznaliśmy potencjalne plany producenta wobec urządzenia, jego możliwości, a nawet przewidywaną cenę.

Apple nie ma zamiaru oszczędzać na produkcji swojego gadżetu i wyposaży go w pokaźny zestaw wysokiej jakości sensorów. Jeżeli wierzyć informatorom, okulary posiadają co najmniej 12(!) kamer, które pozwalają sprzętowi dokładnie określić pozycję użytkownika. Oczywiście wykonają one również bez problemu zdjęcia, a także zarejestrują w czasie rzeczywistym obraz wideo w maksymalnej rozdzielczości 8K, który wyświetlany jest na półprzezroczystych szkłach.

W analizie otoczenia okularom pomagać ma także laserowy czujnik odległości, a więc tzw. LiDAR, który montowany jest już w najnowszych modelach iPhone'ów oraz iPadów. W teorii pozwoli on także na bezproblemowe wykrywanie i rozpoznawanie gestów wykonywanych przez użytkownika rękoma. Dzięki temu nawet w kompletnych ciemnościach nie stracimy kontroli nad urządzeniem.

Na razie nie wiemy, jak wyglądać będą okulary Apple'a

We wnętrzu sprzętu znajdzie się zupełnie nowy chipset Apple'a. Został on stworzony od podstaw z myślą o technologii AR, ale pełnia jego możliwości pozostaje na razie tajemnicą. Inżynierowie Apple'a mają w tej chwili wprowadzać poprawki do konstrukcji gadżetu, starając się jak najbardziej obniżyć jego wagę, nie idąc przy tym na kompromisy, jeżeli chodzi o wydajność oraz życie baterii. Dodatkowo do okularów dołączą również dedykowane słuchawki z systemem dźwięku przestrzennego.

Okularów AR Apple'a powinniśmy spodziewać się w pierwszym kwartale 2022 roku. Przecieki wskazują na to, że koszt produkcji pojedynczego egzemplarza przekroczy ponad 500 dolarów, a cena detaliczna zbliży się do poziomu co najmniej 3 tysięcy dolarów (ok. 12 tysięcy złotych). Warto wspomnieć, iż krążące w internecie pogłoski nie wykluczają również tego, że Apple wyśle do sklepów prawdopodobnie dwie wersje okularów.

Źródło: Wccftech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Okulary AR Apple'a mogą kosztować nawet 12 tysięcy złotych