PODPOWIEDZI:

Nadchodzą duże zmiany w Android TV

Nadchodzą duże zmiany w Android TV

Część właścicieli inteligentnych telewizorów z systemem Android TV może już zaktualizować system operacyjny swoich urządzeń. W jego nowej wersji czekać będzie na nich kompletnie odświeżony interfejs oraz opcje użytkownika.

Nowy wygląd Android TV oparty został na systemie Google TV, który pokazano publicznie już jakiś czas temu. Stworzono go z myślą o urządzeniach z serii Chromecast oraz ich pochodnych, które przeznaczone są do stremowania treści wideo.

Zmiany w interfejsie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jest on teraz bardziej minimalistyczny, a przez to i przejrzysty. Z ekranu zniknęły duże ikony z boku ekranu, które zastąpiono zakładkami.

Menu zawiera trzy główne zakładki. "Aplikacje" pozwalają nam uruchomić zainstalowane na telewizorze oprogramowanie. Opcja "Odkryj" rekomenduje nam popularne treści wideo w serwisach streamingowych, a "Dom" przenosi na nas na główny ekran systemu. Deweloperzy ułatwili też zakupy cyfrowych wersji filmów i seriali z poziomu sklepu Google Play, a także zarządzenie posiadaną biblioteką multimediów.

Aktualizacja oprogramowania trafia właśnie do pierwszych użytkowników w wybranych krajach świata (USA, Australia, Kanada, Niemcy oraz Francja). Oznacza to, że w Polsce powinna pojawić się nieco później w najbliższych tygodniach. To, czy nasz telewizor z Androidem TV otrzyma nową wersję systemu, zależy w dużej mierze od jego modelu oraz roku produkcji. Android TV jest bowiem rozwijany od 2014 roku i nadchodzące nowości mogą ominąć kilkuletnie TV.

Mimo zrównania wyglądu systemów Google TV i Android TV, oba systemy będą na razie wciąż rozwijane w oddzielny sposób. Google planuje jednak ostatecznie, by ten pierwszy zastąpił w przyszłości drugi w telewizorach Androida.

Źródło: Andorid Authority

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nadchodzą duże zmiany w Android TV