PODPOWIEDZI:

Sony zapowiada nowe okulary VR dla PlayStation 5

Sony zapowiada nowe okulary VR dla PlayStation 5

Sony oficjalnie potwierdziło, że pracuje intensywnie nad następcą okularów PlayStation VR. Nowe gogle projektowane są z myślą o PlayStation 5 i nie trafią do sklepów wcześniej niż w 2022 roku.

Sony obiecuje szereg „ekscytujących” zmian wprowadzonych do konstrukcji nowej wersji PlayStation VR. Poza drastycznie podwyższoną jakością wyświetlaczy (rozdzielczość i szybkość odświeżania) sprzęt otrzyma także dedykowany bezprzewodowy kontroler/-ery. Zastąpi on wysłużone różdżki PlayStation Move pamiętające jeszcze czasy PS3, które do poprawnego działania wymagają obecności odpowiednio skalibrowanej kamery.

Znaczącej poprawie ulegnie również ergonomia i wygoda korzystania z okularów. Niestety, wbrew oczekiwaniom wielu fanów, nadal trzeba będzie je podłączyć za pomocą kabla do PlayStation 5 lub specjalnej skrzynki odbiorczej.

Termin premiery wyznaczony na 2022 rok świadczy o tym, że Sony nie spieszy się z premierą okularów. Producent ma zapewne zamiar poczekać na moment, w którym baza użytkowników PS5 będzie na tyle duża, by wesprzeć debiut nowego i zapewne bardzo drogiego gadżetu. Nie zdziwmy się więc, jeżeli z powodu trudności z produkcją konsoli debiut gogli zostanie przesunięty na 2023 rok.

Gogle PlayStation VR dostępne są w sklepach od października 2016 roku

Według najświeższych danych dostarczonych przez sprzedawców oraz Sony, gogle PSVR, które zadebiutowały w październiku 2016 roku, trafiły od tamtego czasu do około 5 milionów klientów na całym świecie. Jeżeli będziemy pamiętać, że PlayStation 4 sprzedało się w liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy, jasne staje się, że zainteresowanie technologią rzeczywistości wirtualnej wśród konsolowych graczy nie było zbyt duże. Mimo to okulary Sony są w tej chwili najlepiej sprzedającym się sprzętem tego rodzaju na rynku i nie są w stanie dorównać mu żadne wersje Oculus Rifta.

Większej popularności gogli nie wywołała ich cena, która nie różniła się zanadto od ceny podstawowego modelu PlayStation 4. Obecnie w sklepie PlayStation Store kupimy ponad 150 gier współpracujących lub stworzonych z myślą z PSVR. Możemy podejrzewać, że większość z nich będzie kompatybilna z nowym modelem gogli na PlayStation 5.

Źródło: PlayStation

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Sony zapowiada nowe okulary VR dla PlayStation 5