PODPOWIEDZI:

Futurystyczne bezprzewodowe ładowanie od Oppo

Futurystyczne bezprzewodowe ładowanie od Oppo

Oppo zaprezentowało nową technologię bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Według producenta jest to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwoli uzupełnić stan akumulatora nawet w odległości kilkunastu centymetrów od ładowarki.

System o nazwie Wireless Air Charging pokazany dziś na szanghajskich targach MWC 2021 udowadnia, że Oppo kontynuuje wyścig na innowacje z innymi czołowymi producentami smartfonów i tabletów. Na tym samym stanowisku wystawienniczym oraz w filmie promocyjnym firma zaprezentowała także koncepcyjny prototypowy telefon z rozwijanym ekranem Oppo X 2021, który mogliśmy zobaczyć już jakiś czas temu.

Technologia Wireless Air Charging opiera się na wykorzystaniu silnego rezonansu magnetycznego pomiędzy dwoma urządzeniami i transportuje 7,5 W mocy. System utrzymuje stuprocentową wydajność nawet w odległości 10 centymetrów od specjalnej maty ładującej.

Dla porównania planowany bezprzewodowy system ładowania Mi Air Charge od Xiaomi pozwala na uzupełnienie baterii nawet w promieniu kilku metrów, ale wiąże się on z instalacją specjalnego i drogiego nadajnika o dość pokaźnych rozmiarach. Jest on przez to skierowany na razie raczej tylko do odbiorców instytucjonalnych. Z drugiej strony, łatwo sobie wyobrazić, że z rozwiązania Oppo skorzystają natomiast z łatwością klienci indywidualni.

Technika magnetycznego ładowania jest znana w branży od wielu lat. Producenci jednak na razie nie eksperymentowali z nią w żaden istotny sposób, stawiając na tańsze rozwiązania typu indukcyjnego, które wymagają bardzo bliskiego kontaktu urządzeń.

Źródło: Engadget

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Futurystyczne bezprzewodowe ładowanie od Oppo