PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Futurystyczne bezprzewodowe ładowanie od Oppo

Futurystyczne bezprzewodowe ładowanie od Oppo

Oppo zaprezentowało nową technologię bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Według producenta jest to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwoli uzupełnić stan akumulatora nawet w odległości kilkunastu centymetrów od ładowarki.

System o nazwie Wireless Air Charging pokazany dziś na szanghajskich targach MWC 2021 udowadnia, że Oppo kontynuuje wyścig na innowacje z innymi czołowymi producentami smartfonów i tabletów. Na tym samym stanowisku wystawienniczym oraz w filmie promocyjnym firma zaprezentowała także koncepcyjny prototypowy telefon z rozwijanym ekranem Oppo X 2021, który mogliśmy zobaczyć już jakiś czas temu.

Technologia Wireless Air Charging opiera się na wykorzystaniu silnego rezonansu magnetycznego pomiędzy dwoma urządzeniami i transportuje 7,5 W mocy. System utrzymuje stuprocentową wydajność nawet w odległości 10 centymetrów od specjalnej maty ładującej.

Dla porównania planowany bezprzewodowy system ładowania Mi Air Charge od Xiaomi pozwala na uzupełnienie baterii nawet w promieniu kilku metrów, ale wiąże się on z instalacją specjalnego i drogiego nadajnika o dość pokaźnych rozmiarach. Jest on przez to skierowany na razie raczej tylko do odbiorców instytucjonalnych. Z drugiej strony, łatwo sobie wyobrazić, że z rozwiązania Oppo skorzystają natomiast z łatwością klienci indywidualni.

Technika magnetycznego ładowania jest znana w branży od wielu lat. Producenci jednak na razie nie eksperymentowali z nią w żaden istotny sposób, stawiając na tańsze rozwiązania typu indukcyjnego, które wymagają bardzo bliskiego kontaktu urządzeń.

Źródło: Engadget

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Futurystyczne bezprzewodowe ładowanie od Oppo