PODPOWIEDZI:

Wielki powót kolorowych iMaców

Wielki powót kolorowych iMaców

Jeżeli wierzyć opublikowanym w sieci przeciekom, tegoroczny model komputera iMac powróci do pomysłu sprzed dwóch dekad i będzie dostępny w kilku różnych kolorach. Poza tym Apple planować ma także premierę miniaturowej wersji iMaca Pro.

Przecieki pochodzą od anonimowego informatora Jona Prossera z kanału FrontPageTech i zostały przedstawione w jego najnowszym wideo. Youtuber nie raz zaskakiwał już plotkami na temat nowych produktów Apple'a i ma w tej kwestii pewną renomę. Większość z nich okazywała się bowiem zbliżona do prawdy.

Według Prossera tegoroczne komputery iMac znajdziemy w sklepach w pięciu rożnych kolorach (srebrny, niebieski, zielony, szary, a także różowy). Będą one zbliżone do pastelowych odcieni, które użyte zostały niedawno w iPadach Air. Twórca zlecił również przygotowanie wizualizacji nadchodzących modeli, która może dać nam wyobrażenie tego, jak mogą wyglądać.

Pomysł z wielobarwnymi iMacami to najprawdopodobniej odniesienie do początków tej popularnej linii urządzeń, które sięgają końcówki lat 90. Wówczas to nowe komputery Apple'a wyróżniały się na tle konkurencji rzucającymi się w oczy kolorowymi obudowami. Wygląd zadecydował w dużej mierze o ich ogromnym sukcesie, który z kolei tchnął nowe życie w podupadającą wówczas spółkę.

Nowe komputery iMac

Informator Prossera zdradził również, że Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek nowej wersji Maca Pro. W komputerze, który tradycyjnie przeznaczony jest dla wszelkiej maści profesjonalistów, od grafików na filmowcach kończąc, zainstalowany zostanie najnowszy układ Apple Silicon, zastępujący dotychczas używane podzespoły Intela. Urządzenie będzie też przynajmniej o połowę mniejsze od obecnie sprzedawanego Maca Pro, którego wymiary odpowiadają klasycznej desktopowej wieży Midi Tower.

Nowy Mac Pro będzie mniejszy o połowę od poprzedniego modelu

Nowy model zamknięty zostanie najpewniej w niewielkiej sześciennej skrzynce, z dużym horyzontalnym wentylatorem umieszczonym w jej górnej części. Na razie nie wiemy jednak, kiedy należy spodziewać się go w sklepach. Możliwe więc, że ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Źródło: FrontPageTech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Wielki powót kolorowych iMaców