PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Telewizory Samsung Neo QLED w sprzedaży w Polsce

Telewizory Samsung Neo QLED w sprzedaży w Polsce

Samsung ogłosił, że jego flagowe telewizory z ekranami Neo QLED pojawiły się w pierwszych polskich sklepach. Urządzenia dostępne są w pięciu modelach, które współpracują z rozdzielczościami 4K lub 8K oraz oferują panele o przekątnych od 50 do 85 cali.

O nowych telewizorach Neo QLED Samsunga dowiedzieliśmy się pod koniec ubiegłego roku, a pierwsze modele z serii zostały zaprezentowane w styczniu przy okazji odbywających się wówczas targów CES 2021. Teraz koreańska firma ogłosiła, że zgodnie z planami wszystkie modele z linii trafiają do polskich sklepach.

W skład serii Neo QLED wchodzi w sumie pięć modeli. Są to dwa flagowe urządzenia 8K – QN900A i QN800A, a także trzy telewizory z ekranami 4K – QN95A, QN91A oraz QN85A, które producent oferuje w rozmiarach od 50 do 85 cali.

O tym, jaka wielkość TV jest optymalna dla naszego mieszkania lub domu, dowiesz się z poradnika - Jaką przekątną telewizora wybrać? Czy warto wybrać jak największą?

Zalety paneli Neo QLED

Największą zaletą wchodzących na rynek TV Samsunga jest tzw. technologia Quantum Mini LED. Pozwala ona na produkcję niezwykle małych diod LED, osiągających 1/40 wielkości standardowych LED-ów, które znajdziemy w przeciętnych telewizorach. Zredukowane rozmiary diod pozwalają urządzeniu zachować lepszą kontrolę nad ilością światła w poszczególnych fragmentach obrazu, co przekłada się na lepszy kontrast oraz bardziej wyraziste i soczyste kolory.

Dodatkowo we wnętrzu urządzeń Neo QLED znajdziemy dedykowany procesor AI Neo Quantum. Czip używa swojej mocy obliczeniowej do bardzo skutecznego upscalingu obrazu do rozdzielczości 4K lub 8K, który możliwy jest dzięki wykorzystaniu oprogramowania opartego o sieci neuronowe.

Neo QLED dla graczy

Neo QLED posiada wiele funkcji stworzonych z myślą o graczach

Telewizory Samsung Neo QLED są według producenta również idealnym wyborem dla fanów wirtualnej rozrywki. Pracują one bowiem w maksymalnej częstotliwości 120 Hz, pozwalając tym samym na zabawę nawet w 120 klatkach na sekundę, co w przypadku TV nadal jest rzadkością na rynku. Kolejną zaletą dla fanów elektronicznej rozrywki jest też automatyczny tryb niskiej latencji, współpraca z HDR oraz inne funkcje gamingowe stworzone między innymi z myślą o konsolach nowej generacji.

Atutem wszystkich paneli Neo QLED jest też wsparcie dla technologii AMD FreeSync Premium Pro. Funkcja znana posiadaczom pecetowych monitorów automatycznie i dynamiczne dopasowuje częstotliwość odświeżania ekranu do framerate'u gry, zapobiegając tzw. „rwaniu się” obrazu oraz innym zakłóceniom rozgrywki.

Neo QLED do pracy

Telewizory Neo QLED zbudownao również z myślą o osobach pracujących z domu

Samsung przewidział także dodatkowe funkcje zaprojektowane z myślą o osobach, które planują wykorzystać TV jako drugi ekran do pracy. Sprzęt łączy się bezprzewodowo z laptopami, smartfonami lub tabletami, pozwalając na wyświetlanie ich pulpitu oraz aplikacji bezpośrednio na telewizorze. Dodatkowo fabrycznie system operacyjny telewizorów posiada zainstalowaną fabrycznie aplikację do wideorozmów Google Duo, z której skorzystamy po podłączeniu kamery USB.

design

Samsung chwali się designem nowych modeli. Telewizory z serii Neo QLED odznaczają się bardzo smukłą konstrukcją oraz minimalną ramką ekranu o szerokości zaledwie 0,8 mm. W przypadku flagowych TV 8K na uwagę zasługuje także moduł One Connect Pro, który pozwala ukryć przewody i zapanować nad zbędną plątaniną kabli.

Źródło: Samsung

blog comments powered by Disqus
Telewizory Samsung Neo QLED w sprzedaży w Polsce