PODPOWIEDZI:

Miniaturowy projektor Samsung The Freestyle w Polsce!

Miniaturowy projektor Samsung The Freestyle w Polsce!

Nie tak dawno, gdy podsumowywałem targi CES 2022, zwracałem uwagę na nietuzinkowy projektor od Samsunga. The Freestyle wyróżnia się niewielkim rozmiarem i swobodą ustawiania, a także systemem smart TV. Okazuje się, że niebawem o cechach tego urządzenia przekonamy się na własnej skórze, gdyż trafi ono do Polski.

Targi CES obfitują w nowości, szczególnie gdy chodzi o branżę wyświetlaczy i projektorów. Niestety, ten dobrostan rzadko kiedy pojawia się w pełnym inwentarzu w naszym kraju. Dobrą wiadomością podzielił się Samsung, który zapowiedział, że do Polski trafi projektor Samsung The Freestyle. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Samsung The Freestyle to telewizor w każdym miejscu

I to taki, którego przekątna może osiągnąć maksymalnie 100 cali przy odległości 2,7 metra od ściany lub płótna. Minimalny rozmiar obrazu to z kolei 30 cali. To wszystko w urządzeniu o wadze 830 gramów, które może być zasilane przez powerbank z Power Delivery (o parametrach wyjściowych 50W/20V).

Samsung The Freestyle wyświetli nawet 100-calowy obraz

Konstrukcję ustawimy dowolnie w obrębie 180 stopni w osi pionowej, a w razie czego oprogramowanie przesunie mniejszy o 50% obraz bardziej na lewo lub na prawo i wyprostuje go przy ustawieniu podstawy pod kątem. Samsung mocno zautomatyzował urządzenie. Po włączeniu  The Freestyle może rozpoznać kolor ściany i skorygować kolory, by wyświetlać naturalnie wyglądający obraz oraz dokona korekty trapezowej.

Projektor Samsung The Freestyle zaoferuje rozdzielczość obrazu Full HD. Jasność lampy LED do 550 lumenów, a producent deklaruje 20000 godzin trwałości źródła światła i kontrast natywny 300:1. Nie zabraknie HLG czy HDR 10. 

Do urządzenia podepniemy się przy pomocy złącza mini HDMI albo bezprzewodowo, za pośrednictwem Bluetooth 5.2 i Wi-Fi 5 oraz aplikacji SmartThings. W projektor wbudowano asystentów głosowych: Bixby oraz Alexę. Producent postawił też na głośnik 360 stopni o mocy 5W. 

Projektor Samsung The Freestyle oparto o system Tizen

Systemem operacyjnym The Freestyle jest Tizen. Nie zabraknie zatem korzyści w obrębie ekosystemu Samsunga. Jedna z funkcji pozwoli przekazywać na projektor obraz z telewizora, co może okazać się przydatne chociażby przy oglądaniu transmisji na żywo w większym gronie. Ponadto projektor prześle obraz z pakietu Microsoft Office na ekran lub dowolną przestrzeń.

Samsung myśli o The Freestyle szerzej niż o projektorze

Skoro w środku projektora znajduje się lampa, to czemu nie wykorzystać jej jako nastrojowa żarówka? A może nawet umieścić ją w miejscu żarówki? Nie tylko po promocyjnym filmie widać, że Samsung chce ze swoim projektorem zrobić więcej niż konkurencja i myśli o nim jako urządzeniu lifestylowym. Widać to po asortymencie akcesorium, wśród których oprócz etui czy przejściówki do gniazda E27 producent obiecuje bazę z baterią czy wymienne kolory obudowy.

Projektor może udawać neon, wyświetlać serię zdjęć lub tworzyć nastrojowe oświetlenie w pomieszczeniu. Po nałożeniu zmiękczającej nakładki zadziała niczym żarówka RGB. 

Samsung The Freestyle może działać niczym lampka

Cena na poziomie 900 dolarów w Stanach Zjednoczonych bez podatków każe sugerować, że do Polski sprzęt może trafić za więcej niż 4000 złotych. Czy będzie to dobra inwestycja? Na pewno nie w sytuacji, w której interesuje cię mocny projektor do 4000 zł, gdyż w cenie Samsung The Freestyle znajdziemy rozwiązania obsługujące 4K czy kontrast lepszy niż 300:1. Dla tych, którzy jednak chcą skorzystać z mobilnej propozycji Samsunga, producent przygotował stronę z informacjami o przedsprzedaży.

Źródło: Biuro Prasowe Samsung Polska

blog comments powered by Disqus
Miniaturowy projektor Samsung The Freestyle w Polsce!