PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Epson przekazał drukarki EcoTank jamajskiej fundacji Usaina Bolta

Epson przekazał drukarki EcoTank jamajskiej fundacji Usaina Bolta

Epson przekazał drukarki jamajskiej fundacji Usaina Bolta. Kolejne modele EcoTank o wartości ponad 50 tysięcy euro trafiły do szkół karaibskiego kraju. Główny cel jest dość konkretny: rozwój kultury i edukacji na Jamajce oraz tworzenie nowych możliwości dla mieszkańców wyspy.

Epson nie od dziś współpracuje z Usainem Boltem. Przed rokiem informowaliśmy o tym, że rekordzista został twarzą marki. Nic więc dziwnego, że japoński producent zajmujący się między innymi urządzeniami wielofunkcyjnymi wspiera działalność charytatywną sportowca. Tym razem europejski ambasador firmy Epson zapewnił swoim rodakom kolejne 125 drukarek EcoTank.

Przekazanie drukarek fundacji Usaina Bolta

Przyjmując drukarki, Usain Bolt powiedział: “Moja organizacja skupia się głównie na edukacji wczesnoszkolnej - dlatego jest dla mnie bardzo ważne, aby przekazywać wiedzę dzieciom, kiedy najbardziej jej potrzebują i by wspierać ich edukację. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że Epson pomaga nam już drugi rok z rzędu”.

Spotkanie, na którym oficjalnie przekazano modele EcoTank, odbyło się w szkole podstawowej w New Providence. Brali w niej udział, oprócz Usaina Bolta, również dyrektorka placówki Olga Robinson Clarke, Fayval Clarke, czyli ministra Edukacji i Młodzieży, oraz prezes fundacji Winsome Wilkins.

Dwie drukarki Epson L3251 i Epson L3260

Drukarki Epson zostaną rozdzielone pomiędzy jamajskie szkoły i wykorzystane przede wszystkim do drukowania materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeń. Olga Robinson Clarke podkreśliła, że: “Technologia ma ogromne znaczenie w procesie edukacji naszych dzieci. Wiele z nich nie może kupić książek, dlatego zapewnienie drukarek to świetny sposób, aby im pomóc”.

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne serii EcoTank wykorzystują do tworzenia wydruków technologię piezoelektryczną. Rozprężający się pod wpływem przepływu prądu kryształ naciska na membranę, wyciskając atrament na kartkę. Dzięki temu, że głowice drukujące, nie wykorzystując temperatury do pracy, mają wyższą żywotność, a drukarki zużywają mniej prądu. To można zauważyć na przykład w naszym teście Epsona L3251 i Epsona L3260.

Nalewanie atramentu do drukarki EcoTank - widok z boku

Wraz z ekonomicznym systemem butelek z atramentem, modele EcoTank mogą być świetnym wyborem w krajach rozwijających się. Mary McNulty, dyrektor ds. PR i komunikacji w Epson Europe, podkreśla znaczenie edukacji dla firmy: “Epson jest globalnym liderem na rynku edukacji, a kluczową częścią naszej całościowej strategii jest jej wzbogacanie poprzez technologię. Mamy nadzieję, że dzięki tej darowiźnie dzieci z Jamajki będą mogły w pełni czerpać korzyści z nauki i realizować swój potencjał”.

Źródło: Epson.

blog comments powered by Disqus
Epson przekazał drukarki EcoTank jamajskiej fundacji Usaina Bolta