PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Jaki sprzęt technologiczny Hama zabrać ze sobą na narty i snowboard?

Jaki sprzęt technologiczny Hama zabrać ze sobą na narty i snowboard?

Ferie to doskonała okazja, aby ponieść się białym szaleństwom. Mowa o wypadzie w góry na narty lub na snowboard. W trakcie takiej wyprawy warto zabrać ze sobą najnowocześniejsze gadżety elektroniczne. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, jaki sprzęt technologiczny Hama sprawdzi się do takiej formy wypoczynku.

Na początek ciekawa informacja, a mianowicie, według badań Polskich Kolei Linowych aż 30% Polaków potrafi jeździć na nartach. Z tego powodu, w trakcie ferii zimowych często wybiera się narciarskie kurorty. To idealna opcja zarówno dla miłośników deski, jak i narciarstwa. Sporty zimowe, a tym samym szaleństwa na stokach cieszą się ogromnym powodzeniem.

Poza właściwym ubiorem i sprzętem rekreacyjnym, dobrze mieć ze sobą takie gadżety technologiczne, które ułatwią tak spędzany czas. W plecaku przyda się powerbank do naładowania telefonu, funkcjonalny smartwatch, a także selfie stick do robienia wyjątkowych zdjęć.

Firma Hama jest jednym z wiodących producentów tego typu akcesoriów. Oto propozycje, jaki dokładnie sprzęt elektroniczny zabrać ze sobą na narty i snowboard.

Pojemny bank energii

Nowoczesne smartfony niestety nie mają zbyt wytrzymałych akumulatorów. Podczas intensywnego użytkowania wytrzymają góra 1 dzień, zwłaszcza jak zamierzasz robić dużo zdjęć, kręcić filmiki czy sprawdzać trasy poprzez GPS. Z pomocą przychodzi pojemny bank energii, a dokładniej Hama Power Pack ALU15HD. Jego pojemność na poziomie 15000 mAh wystarczy na naładowanie telefonu około pięć razy, a tableta dwukrotnie.

Rozmiar jest na tyle kompaktowy, aby bez trudu schować go do plecaka, a nawet do kieszeni. Ważnym aspektem jest solidna, aluminiowa obudowa, której nie straszne Twoje wywrotki. Do dyspozycji 5 złączy: micro-USB, 2 x USB-A i 2 x USB-C. To oznacza, że zasilisz energią kilka urządzeń jednocześnie. Praktycznym rozwiązaniem powerbanka Hama Alu15HD jest również wskaźnik stopnia naładowania w formie LED.

Więcej modeli znajdziesz w naszym rankingu banków energii.

smartwatch powerbank i selfie stick na ferie

Inteligentny smartwatch

Warto mieć ze sobą również inteligentny zegarek sportowy, czyli smartwatch Hama. Nie posłuży jedynie do wskazywania godziny, ale także umożliwi korzystanie z wielu funkcji pomocnych do sprawdzania swoich osiągnięć sportowych i parametrów zdrowotnych. Hama 8900 to wodoodporny smartwatch z szeregiem atutów. Mowa m.in. o funkcji Bluetooth służącej do sparowania z telefonem, opcji odbierania i prowadzenia rozmów, zaawansowanym module GPS i obsłudze 110 dyscyplin sportowych, w tym właśnie nart i deski.

Masz do czynienia nawet z barometrem wysokościowym, który pozwoli na dokładne śledzenie Twojej trasy, prędkości, dystansu i wysokości w trakcie różnych aktywności na świeżym powietrzu. Nie zabrakło licznika kroków, licznika spalonych kalorii, licznika przebytego dystansu, pulsometra, pulsoksymetra, a także miernika VO2max. Ten ostatni wskaże efekt treningu aerobowego i zmienności tętna, wraz z wynikiem energetycznym oraz zalecanym czasem regeneracji.

W ten sposób dowiesz się, jak intensywny i efektywny był Twój trening, jak wpłynął na Twoją wydolność i kondycję, jak długo powinieneś odpoczywać, aby uniknąć przetrenowania i kontuzji. To również sposób na porównanie swoich dziennych osiągów. W obsłudze smartwatcha Hama 8900 pomoże specjalna aplikacja. Możliwe otrzymywanie na ekranie powiadomień i czytanie wiadomości, również z aplikacji internetowych (np. Facebook, WhatsApp, Instagram) i to bez konieczności wyjmowania telefonu.

Sprawdź:Ranking smartwatchy

Selfie stick

Na koniec stabilny i funkcjonalny statyw, który przyda się do uwieczniania Twoich sportowych zmagań na stoku lub w górach. Sam smartfon nie wystarczy. Warto nabyć produkt Hama Table Tripod Solid, który stanowi urządzenie 2w1, czyli mobilny statyw i kijek do selfie. Przyda się podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów z różnych perspektyw (np. z ręki, po położeniu na stabilnym podłożu).

Kompaktowy statyw Hama Table Tripod Solid pasuje do smartfonów o szerokości od 5,9 do 9 cm i do aparatów fotograficznych z uniwersalnym gwintem 1/4“. Na plus 4-stopniowa regulacja wysokości nóżek, a także kulowa głowica do wykonywania zdjęć w orientacji pionowej lub poziomej oraz regulowania kąta nachylenia.

Nie zawiedzie pod względem jakości wykonania (aluminiowe wstawki, tworzywo sztuczne wzmacniane nylonem). Do montażu wykorzystano śruby, a nie klej. Jest to zatem wytrzymały gadżet idealny na zimowe warunki.

blog comments powered by Disqus
Jaki sprzęt technologiczny Hama zabrać ze sobą na narty i snowboard?