PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Małych i tanich zmywarek dla singli

Pralka ochroni łazienkę przed zalaniem

Pralka ochroni łazienkę przed zalaniem

Zalane mieszkanie powoduje, że możemy stracić dużo nerwów, a także uszczuplić nasz portfel, zwłaszcza jeżeli na skutek zalania, woda przedostała się również do sąsiada. Przy wyborze sprzętu AGD, które posiada odpowiednie zabezpieczenie, możemy wyeliminować zagrożenie zalaniem mieszkania.

Na naszym rynku pojawiły się różne pralki i zmywarki, które wyposażono w system Aqua Stop. System ten jest podwójnym zabezpieczeniem węża dopływowego. Jeżeli wąż zostanie uszkodzony to woda, która z niego wycieka, zostanie zatrzymywana jest przez specjalną osłonę zewnętrzną. Jednocześnie uruchamia się automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody bezpośrednio przy kranie.

Pralka ochroni łazienkę przed zalaniem

Niektóre zmywarki posiadają zabezpieczenia, które są jeszcze bardziej zaawansowane. Jeżeli dojdzie do wycieku, woda dostanie się na specjalną podłogę zmywarki. Znajduje się tam odpowiedni czujnik, który powoduje zamknięcie zaworu zasilającego i sygnalizuje problem za pomocą diod lub na wyświetlaczu.

Pralki i zmywarki posiadają również nowoczesne zabezpieczenie przed przepełnieniem. Zadziała ono w tedy kiedy dojdzie do awarii czujnika poboru wody. Zabezpieczenie chroni wówczas przed nadmiernym, niekontrolowanym poborem wody przez pralkę. Jeżeli ilość wody będzie zbyt duża, automatycznie załączy się pompa wylewająca, a awaria zostanie zasygnalizowana przez urządzenie.

Zabezpieczenie przed roztargnieniem

Zabezpieczenia w sprzętach AGD potrafią chronić także przed nami samymi i naszym roztargnieniem w przypadku kiedy niestarannie zamkniemy drzwiczki lub niedokładnie dokręcimy filtr w pralce. -„Jeśli nastawiając pranie przez przypadek nie domkniemy drzwiczek, pralka nie zacznie działać mimo włączonego przycisku „start”. Innym przydatnym zabezpieczeniem jest kontrola czasu pobierania wody. Gdy w wyznaczonym czasie pralka nie osiągnie właściwego poziomu wody, zawór dopływowy zostaje automatycznie zamknięty, a problem zostaje zasygnalizowany za pomocą diod lub wyświetlacza. Aby poskromić ciekawość dzieci i zapobiec zalaniu łazienki, stosowana jest blokada, uniemożliwiająca otwarcie drzwi pralki podczas pracy urządzenia” - mówi Paweł Pierściński, przedstawiciel firmy Candy Polska, producenta urządzeń AGD.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które można spotkać w pralkach marki Candy i Hoover jest obniżenie zespołu piorącego, przy jednoczesnym podwyższeniu drzwiczek. Poziom wody w napełnionej pralce znajduje się ok. 1 cm poniżej okna wsadowego. Wówczas nawet kiedy nie zadziałała blokada, woda nie wyleje się przez uchylone drzwiczki. Można także w dowolnym momencie cyklu prania, po uprzednim wyłączeniu urządzenia, dołożyć dodatkowe, np. mniej zabrudzone ubrania.

blog comments powered by Disqus
Pralka ochroni łazienkę przed zalaniem