PODPOWIEDZI:

Tablety Graficzne – TOP 10 Najlepszych Tabletów Dla Amatorów

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Wacom Intuos Draw SWacom Intuos Draw S289 zł
2Wacom Bamboo OneWacom Bamboo One269 zł
3Wacom Intuos Pro MWacom Intuos Pro M1399 zł
4Wacom Intuos PenWacom Intuos Pen269 zł
5Wacom Cintiq 13 HDWacom Cintiq 13 HD3459 zł
6Huion 1060 Pro+Huion 1060 Pro+349 zł
7Wacom Intuos Art MWacom Intuos Art M799 zł
8Wacom Intuos Pro SWacom Intuos Pro S839 zł
9Wacom Intuos Photo SWacom Intuos Photo S399 zł
10Wacom Bamboo Spark IpadWacom Bamboo Spark Ipad639 zł
Tablety Graficzne – TOP 10 Najlepszych Tabletów Dla Amatorów

Jesteś grafikiem, fotografem albo po prostu lubisz rysować? Tablet graficzny w najbliższym czasie stanie się Twoim najlepszym przyjacielem. O ile… już nim nie jest. Ten sposób obsługi programów graficznych jest ponoć najwygodniejszy i najbardziej naturalny. W dzisiejszym rankingu prezentujemy 10 najpopularniejszych modeli tabletów graficznych. Zaczynamy!

Wacom Intuos Draw S to obecnie jeden z najpopularniejszych tabletów na rynku. Kosztuje ok. 300 zł i jest znakomitym wprowadzeniem w świat grafiki kreślonej piórkiem. Obszar roboczy o wymiarach 152 x 95 mm i 1024 stopnie nacisku wystarczą, przynajmniej na początek.

1. Wacom Intuos Draw S

Drugie miejsce to Wacom Bamboo One, czyli bliźniacza, nieco starsza konstrukcja. Niestety, sam tablet nie posiada żadnych przycisków funkcyjnych. W Intuosie są cztery i znacznie ułatwiają pracę.

Wacom Bamboo One

Na koniec pozostał nam Wacom Intuos Pro M, czyli coś z nieco wyższej półki. Posiada 8 przycisków funkcyjnych i pokrętło, którym możemy np. regulować grubość pędzla, przybliżać obraz lub przeglądać zdjęcia. Rozdzielczość 5080 dpi daje zaś bardzo dużą precyzję, nieporównywalną do tradycyjnej myszki.

Wacom Intuos Pro M

Jeśli chcesz zacząć przygodę z tabletami graficznymi, najważniejsze jest to, aby się nie zrażać. Z początku będzie trudno i nieco mniej wygodnie, niż za pomocą myszki. Z czasem jednak stwierdzisz, że nie możesz się bez tabletu obejść. Jaki tablet graficzny kupić? Odpowie Ci na to nasz poradnik zakupowy. Przeczytaj, a przekonasz się jakie to łatwe.

Ranking producentów

Nie da się ukryć, że dzisiejszy ranking jest wyjątkowy. To chyba jedna z niewielu kategorii, gdzie dominacja jednej firmy jest tak wyrazista. Mowa oczywiście o firmie Wacom, której tablety graficzne niepodzielnie rządzą na rynku. Co ciekawe, każdy z modeli, nawet najtańszy, prezentuje wysoką jakość. Decydując się na jakikolwiek produkt spod tego szyldu, mamy absolutną pewność, że nie trafimy na bubla. Taką dominację to my rozumiemy. W rankingu pojawił się także tablet firmy Huion. Tutaj należą się zaś brawa za siłę przebicia.

blog comments powered by Disqus
Tablety Graficzne – TOP 10 Najlepszych Tabletów Dla Amatorów