PODPOWIEDZI:

TOP 3 Liczników Rowerowych - Trasa Rowerowa Pod Kontrolą

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sigma Base Bc 1200 WISigma Base Bc 1200 WI59 zł
2Mio Cyclo 315 HCMio Cyclo 315 HC1399 zł
3rmin Edge 1000 Explorermin Edge 1000 Explore1859 zł
TOP 3 Liczników Rowerowych - Trasa Rowerowa Pod Kontrolą

Licznik rowerowy przyda się zapalonym rowerzystom podczas wycieczek rowerowych i zawodowcom do kontroli oraz podkręcania codziennych treningów. W TOP 3 umieściliśmy model bardziej amatorski oraz modele z zaawansowanymi funkcjami. To małe akcesorium pozwoli ci na dostosowanie prędkości do twoich możliwości i kontrolę dystansu wycieczki.

Lubisz wycieczki po lesie czy też uprawiasz kolarstwo wyczynowo? W każdym przypadku licznik rowerowy może okazać się trafionym gadżetem, który sprawi, że będziesz mieć jazdę rowerem pod kontrolą. Licznik podstawowy można kupić już bardzo tanio – będzie on służył zgodnie ze swoim przeznaczeniem do pomiaru prędkości oraz określenia dystansu wycieczki. Prócz podstawowych funkcji na rynku pojawia się wiele modeli z funkcjami zaawansowanymi, za które oczywiście będzie trzeba dodatkowo zapłacić.


3 topowe liczniki rowerowe

W naszym rankingu przedstawiamy trzy liczniki, które w zależności od potrzeb warto posiadać. Na pierwszym miejscu przedstawiamy Sigma Base BC 1200 – proste i funkcjonalne urządzenie. Miejsce drugie należy do zaawansowanego modelu Mio Cyclo 315 HC, a trzecie miejsce zajął Garmin Edge 1000 Explore, który także wyróżnia się bogatą funkcjonalnością.

Sigma Base BC 1200 – I miejsce

Sigma Base BC 1200 to licznik rowerowy od niemieckiego producenta, który stawia na prostotę i pragmatyzm. Licznik nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale za to doskonale spełnia funkcje, do których został stworzony. Wygląd ma standardowy – ikony są duże i wygodne w użytkowaniu. Ponadto jest wodoszczelny, co z pewnością będzie przydatne, gdy na trasie złapie cię ulewa. Można też wybrać język (7 opcji do wyboru). Jest to model przewodowy. Ma wygodne i solidne mocowanie.

Sigma Base BC 1200 posłuży ci do pomiaru prędkości aktualnej, średniej i maksymalnej. Dzięki temu urządzeniu sprawdzisz także dystans wycieczki, dystans całkowity (również dystans całkowity dla obu rowerów). Możesz porównać aktualną i średnią prędkość, co na pewno przyda się podczas treningu. W swojej kategorii cenowej to licznik, który będzie wygodny w codziennym użytkowaniu.

Sigma Base Bc 1200 WI

Mio Cyclo 315 HC – II miejsce

Mio Cyclo 315 HC to licznik rowerowy o bardzo wytrzymałej konstrukcji. Sprzęt jest lekki. Ma wodoodporną obudowę, która sprawdzi się w nieprzewidywalnych warunkach pogodowych. Ekran jest czytelny i wygodny w obsłudze – ma powłokę antyodblaskową przydatną w słońcu, duże przyciski ekranowe oraz przejrzyste menu. Urządzenie posiada nawigację. Bateria starczy na 12 godzin nieprzerwanej pracy, co sprawdzi się podczas pokonywania długich dystansów.

Dodatkowo Mio Cyclo 315 HC posiada funkcję Surprise Me. Ta ciekawa opcja pozwala na zaplanowanie trzech tras, które stanowią niespodziankę – są ustalane na podstawie określonego czasu bądź odległości. Jeśli zatem jesteś znudzony dobrze znaną lokalną trasą to funkcja Suprise Me pozwoli ci na przełamanie tej nudy i odkrycie nowych okolic, o których być może nie miałeś do tej pory pojęcia. Urządzenie posługuje się aplikacją Mio CycloAgent, dzięki której możesz zapisać przebyte trasy i udostępnić je swoim znajomym.

Mio Cyclo 315 HC CE

Garmin Edge 1000 Explore – III miejsce

Garmin Edge 1000 Explore to licznik rowerowy o zaawansowanych funkcjach, które przydadzą się zapalonym rowerzystom. Ma czytelny kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 3 cali. Na urządzeniu fabrycznie zainstalowano mapę rowerową Garmin Cycle Map, dzięki czemu łatwo wyznaczysz trasę nie tylko po głównych drogach. Na podstawie dystansu bądź innych parametrów (czas) urządzenie może wyznaczyć kilka tras do wyboru. Jeśli więc jedna trasa będzie cię nudzić, będziesz mieć inne w zanadrzu.

Dodatkowo Garmin Edge 1000 Explore ma wbudowany wysokościomierz barometryczny i działa bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth bądź Wi-Fi. Pojemna bateria zapewnia aż 15 godzin pracy bez przerwy, więc nie musisz się martwić o zasilanie. Ten model posiada także takie funkcje jak funkcja wykrywania wypadków (po sparowaniu ze smartfonem po wykryciu wypadku może wysłać komunikat do wskazanych osób) oraz funkcja łączności (po sparowaniu ze smartfonem będziesz mieć dostęp do informacji o pogodzie możesz odbierać połączenia i wiadomości przychodzące z telefonu). Jeśli więc lubisz nowości technologiczne, a przy tym jesteś z rowerem za pan brat, to bogate możliwości Garmin Edge 1000 Explore powinny cię zadowolić.

Garmin Edge Explore 1000

Podsumowanie

Licznik rowerowy to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy – pokonując trasę rowerową wyczynowo bądź rekreacyjnie – chcą mieć czas, prędkość i drogę pod kontrolą. Na rynku są modele podstawowe, które służą przede wszystkim do pomiaru czasu i prędkości, a także z nieco bardziej rozbudowanymi funkcjami, od czego będzie zależeć jego cena.

blog comments powered by Disqus
TOP 3 Liczników Rowerowych - Trasa Rowerowa Pod Kontrolą