PODPOWIEDZI:

TOP 5 listw zasilających – Jak zabezpieczyć swój sprzęt elektroniczny?

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Acar S8 3MAcar S8 3M38 zł
2Cyberpower SB0801PRG-B-FRCyberpower SB0801PRG-B-FR112 zł
3Monster MP EXP 600AG+Monster MP EXP 600AG+169 zł
4Ednet 84277Ednet 8427754 zł
5Acar F5 1,5mAcar F5 1,5m26 zł
TOP 5 listw zasilających – Jak zabezpieczyć swój sprzęt elektroniczny?

Przedstawiamy ranking listw zasilających. Znajdziecie tu pięć produktów wysokiej klasy, które gwarantują bezpieczeństwo i wydajność. W zestawieniu pojawi się listwa z gniazdami schuko, a także urządzenie oferujące złącza USB czy antenowe. Wybraliśmy przede wszystkim listwy antyprzepięciowe - gwarantujące dobrą ochronę.

Kupujesz listwę zasilającą? Nie wiesz czy ilość oferowanych zabezpieczeń i gniazdek jest adekwatna do ceny urządzenia? Videotesty przygotowały dla Was pięć propozycji dobrych i bezpiecznych listw zasilających w niezłej cenie. Znajdziecie tu listwy antyprzepięciowe czy filtrujące. Będą urządzenia, które oferują więcej niż tylko funkcję zwykłego przedłużacza.

Jak kupić listwę zasilającą?

Zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego produktu dobierzmy go do naszych potrzeb. W przypadku listwy zwrócimy uwagę przede wszystkim na ilość gniazd sieciowych, ale także na zabezpieczenia. Wyboru dokonamy zapewne między listwą filtrującą, a przeciwprzepięciową – dobrze znać różnice między nimi. Warto również wiedzieć jakie dodatkowe tryby oraz złącza oferują producenci w listwach zasilających. O tym wszystkim napisaliśmy dla Was w artykule, który rozwieje wątpliwości jak wybrać dobrą listwę zasilającą.

Miejsce I - ACAR S8 3M

Na pierwszym miejscu listwa zasilająca z ośmioma gniazdami sieciowymi. Jest to wysokiej jakości produkt firmy Acar. Urządzenie jest typową listwą przeciwprzepięciową, która chroni podłączone urządzenia przed skokami napięcia. Posiada włącznik/wyłącznik i automatyczny bezpiecznik.

Acar S8 3M

Listwa jest prosta, skuteczna i posiada trzymetrowy kabel – co jest dość dobrą wartością. Nie znajdziemy tu co prawda zbyt wielu dodatkowych opcji, jednak wysoka jakość w niskiej cenie są zdecydowanym atutem. Bez zbędnych bajerów, za to bardzo wydajnie.

Acar S8 3M plusy i minusy:

+ Cena

+ Długość przewodu

+ Jakość

Miejsce II - Cyberlink Cyberpower Managment Surgearrest (SB0801PRG-B-FR)

Cyberlink prezentuje listwę przeciwprzepięciową z wysokiej półki. Listwa ta oferuje nie tylko osiem gniazd sieciowych, ale także m.in. złącza USB, RJ-11 i RJ-45. Gniazda sieciowe rozłożone są dwurzędowo, a długość przewodu wynosi 2,4m.

Listwa zasilająca Cyberlink

Ta listwa ma praktycznie wszystko czego potrzeba, a nawet jeszcze więcej. W tym przypadku jej cena – nieco ponad 100zł – nie jest specjalnie wygórowana. Rozsądna kwota, za dużo możliwości.

Cyberpower SB0801PRG-B-FR plusy i minusy:

+ Ilość i różnorodność gniazd

+ Jakość

+ LEDowy wskaźnik ochrony antyprzepięciowej

Miejsce III - Monster MP EXP 600AG+

Na trzecim miejscu listwa Monster MP EXP 600AG+. Jej sporym atutem jest system Green Power – pomagający ograniczać zużycie energii. Listwa posiada sześć gniazd sieciowych ułożonych w dwóch rzędach oraz podświetlany przycisk ON/OFF. Ma również filtr antenowy.

Monster MP EXP 600AG+

Sporym atutem jest wysoka jakość wykonana, a producent szczyci się limitowaną gwarancją na sprzęt podłączony do listwy. Długość przewodu wynosi mniej niż dwa metry – mogło być lepiej. Cenowo to najdroższy produkt w zestawieniu. Zapłacimy za niego ok. 170zł.

Monster MP EXP 600AG+ plusy i minusy:

+ Jakość

+ System Green Power

- Długość przewodu

- Cena

Miejsce IV - Ednet 84277

Kolejna pozycja, to listwa zasilająca z gniazdami schuko. Ednet proponuje rozwiązanie z miejscem na podłączenie sześciu wtyczek. Ciekawym rozwiązaniem jest bezprzewodowy pilot sterujący – pozwala on na wyłączenie i włączenie czterech gniazd sieciowych. Pozostałe dwa zasilane są stale. To rozwiązanie sprawdzi się np. gdy zakupimy kilka takich samych listw. Bowiem pilot będzie kompatybilny z każdą z nich, a dzięki temu jednym naciśnięciem możemy uruchomić bądź uśpić większość urządzeń w domu. Dodatkowy przycisk ON/OFF znajduje się również na listwie.

Ednet 84277

Niestety Ednet ma również swoje minusy. To przede wszystkim krótki kabel – 1,5 metra długości. Ponadto listwa słabo zabezpiecza przed przepięciami. Plusem po stronie bezpieczeństwa jest natomiast zabezpieczenie przed dziećmi.

Ednet 84277 plusy i minusy:

+ Pilot bezprzewodowy

+ Zabezpieczenie przed dziećmi

- Długość przewodu

- Słabe wsparcie antyprzepięciowe

Miejsce V - Acar F5 1,5m

Na koniec wracamy do najprostszych rozwiązań. Listwa antyprzepięciowa z pięcioma gniazdami sieciowymi od Acar. Wykonana z samogasnącego tworzywa listwa jest prosta i funkcjonalna. Poza miejscem na wtyczki mamy tu bezpiecznik i podświetlany włącznik/wyłącznik. Tylko tyle, a zarazem aż tyle.

Acar F5 1,5m

Listwa została wyprofilowana w taki sposób, że możemy poprowadzić kable do niej poprzez wgłębienia – to może zredukować problem plączących się kabli. Niestety znów mamy dość krótki przewód przy samej listwie. Długość wynosi 1,5m. Największym atutem będzie cena. To najtańszy sprzęt w rankingu, który kupimy nawet za mniej niż 30 złotych.

Acar F5 1,5m plusy i minusy:

+ Cena

+ Funkcjonalność

- Długość przewodu

- Przeciętna ilość gniazdek

Podsumowanie rankingu – listwy zasilające

W rankingu zwróciliśmy przede wszystkim uwagę na cenę i bezpieczeństwo. Prezentowane listwy w większości oferują dobrą ochronę przed skokami napięcia i możemy je kupić za niedużą kwotę. W tych aspektach na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkich urządzenia firmy Acar. Cyberlink i Monster z kolei dają „coś więcej” czyli dodatkowe złącza. W zestawieniu znalazło się też Ednet, który zastosował nieco inne gniazda sieciowe, a poza tym – dzięki pilotowi bezprzewodowemu – pozwala na większą kontrolę włączania i wyłączania listwy zasilającej.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 listw zasilających – Jak zabezpieczyć swój sprzęt elektroniczny?