PODPOWIEDZI:

TOP 5 Gogli VR – Wirtualna rzeczywistość najwyższej jakości

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1HTC VIVE PROHTC VIVE PRO3699 zł
2HTC VIVEHTC VIVE2599 zł
3Oculus Rift Cv1 Headset BlackOculus Rift Cv1 Headset Black2199 zł
4Sony PlayStation VRSony PlayStation VR999 zł
5Acer Windows Mixed Reality Headset AH101Acer Windows Mixed Reality Headset AH1011958 zł
TOP 5 Gogli VR – Wirtualna rzeczywistość najwyższej jakości

Prezentujemy ranking gogli VR. Wybraliśmy pięć propozycji najlepszych hełmów wirtualnej rzeczywistości. W rankingu znalazły się gogle VR dla użytkowników komputerów, a także gogle wirtualnej rzeczywistości dla PlayStation. Wybrane produkty nie należą do najtańszych, ale za to gwarantują najlepszą dostępną jakość.

Wirtualna rzeczywistość i technologia VR, to wciąż nowa propozycja nieodkryta do końca przez wielu użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przenieść się do świata, który dotąd znamy jedynie z ekranów, i stać się jego integralną częścią. Zarówno w grze, filmie czy podczas wirtualnego spaceru. Urządzeniem pozwalającym nam skorzystać z tej technologii są gogle VR oraz całe systemy wirtualnej rzeczywistości. Dziś prezentujemy ranking najlepszych gogli VR dostępnych na rynku.

Do czego przydadzą się gogle VR?

Bez takich gogli nie przeniesiemy się do wirtualnej rzeczywistości, a więc nie będziemy mogli wejść do świata trójwymiarowej rozrywki. Gogle są niezbędnym elementem by móc cieszyć się z oglądania dedykowanych filmów, czy stać się bohaterem osadzonym bezpośrednio wewnątrz środowiska przedstawionego w grze.

Technologia VR to rewolucja w świecie rozrywki

Gogle VR będą również przydatnym gadżetem przy oglądaniu zdjęć 360, czy podczas wirtualnego spaceru. Póki co służą one przede wszystkim rozrywce, ale nie jest powiedziane, że za jakiś czas producenci nie postawią mocno na szkolenia i edukację z użyciem wirtualnej rzeczywistości.

Jak wybrać gogle VR?

Producenci oferują kilka rodzajów takich urządzeń. Są gogle dedykowane konsolom czy komputerom, a także takie przeznaczone dla urządzeń mobilnych – głównie smartfonów. Przed zakupem gogli do wirtualnej rzeczywistości trzeba więc wybrać z jakim sprzętem chcemy go połączyć. Kolejnym aspektem są wymagania techniczne.

Wirtualna rzeczywistość pozwoli zyskać nowe doznania

Gogle do komputerów czy konsoli mają określone wymagania sprzętowe. Warto sugerować się danymi rekomendowanymi, a nie tymi minimalnymi. W przypadku smartfonów istotna jest przekątna ekranu. Producenci bowiem oferują gogle VR skierowane pod konkretne modele, o określonej wielkości.

HTC VIVE PRO – Bezprzewodowe google VR

Jedna z najnowszych propozycji wśród systemów VR. Gogle HTC VIVE PRO, to kolejna propozycja elektronicznego giganta z Tajwanu w kolaboracji z Valve. Specjalnie zaprojektowane panele AMOLED, przestrzenny dźwięk 3D oraz wygoda użytkowania są największymi atutami tego produktu.

Najlepsze gogle wirtualnej rzeczywistości HTC VIVE PRO

VIVE PRO to rozdzielczość 2880 x 1600 i kąt widzenia 110 stopni. W połączeniu ze świetnym systemem bezpieczeństwa i możliwością bezprzewodowego użytkowania – to absolutny TOP.

HTC VIVE PRO plusy i minusy:

+ Jakość obrazu i dźwięku

+ Wygodna konstrukcja

+ Bezprzewodowa łączność Bluetooth

+ Kompatybilność PC, SteamVR, Viveport

- Cena

HTC VIVE – sprawdzona technologia VR dla peceta

HTC VIVE jest starszym bratem unowocześnionej wersji PRO. Jednak już wcześniej konstruktorzy wiedzieli jak stworzyć dobre gogle VR. Co można uznać za spory atut obu tych produktów, to fakt iż są stworzone nie tylko do podziwiania wirtualnego świata na siedząco, ale pozwalają w ruchu czerpać radość z zabawy. VIVE oferuje rozdzielczość 2160 x 1200 i znów kąt widzenia 110 stopni, a także częstotliwość odświeżania 90 Hz. Zatem nadal bardzo dobrze.

Wysokiej jakości gogle VR HTC Vive

Minusem jest brak bezprzewodowej łączności, a także nieco gorszy obraz niż w wersji PRO. Ponadto w tym modelu znajdziemy podwójny ekran OLED. W stosunku do nowszego urządzenia jest więc nieco gorzej – jednak różnica w cenie wynosi ponad 1000 zł, a więc nadal warto.

HTC VIVE plusy i minusy:

+ Jakość obrazu

+ Wygodna konstrukcja

+ Kompatybilność PC

- Brak łączności bezprzewodowej

Oculus Rift Cv1 Headset Black – konsumenckie gogle wirtualnej rzeczywistości

Na trzeciej lokacie propozycje Oculus Rift. To kolejny zaawansowany produkt, który pozwoli w pełni cieszyć się z rozrywki w technologii VR. Gry, filmy i wiele więcej – Oculus Rift Cv1 sprawdzi się doskonale. Rozdzielczość ponownie wynosi 2160 x 1200, a okulary wyposażono w ekrany OLED i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Ten produkt jest zatem podobny do HTC VIVE.

Popularne gogle VR Oculus Rift Cv1

By w pełni cieszyć się z nieskrępowanej zabawy w wirtualnej rzeczywistości konieczne będzie wyposażenie zestawu w kontrolery – warto o tym pamiętać. Choć Oculus na papierze wygląda bardzo podobnie do gogli HTC i nawet wymagania sprzętowe są tu podobne, to jednak przegrywa w kilku aspektach. Jest to przede wszystkim imersja – która ma wpływ na jakość i realność widzialnego obrazu.

Oculus Rift Cv1 plusy i minusy:

+ Wygodna konstrukcja

+ Kompatybilność PC

- Brak łączności bezprzewodowej

- Nieco słabsza jakość obrazu niż u HTC

Sony PlayStation VR – gogle wirtualnej rzeczywistości dla konsoli PlayStation

Czas na produkt dedykowany konsoli PS4. Sony postarało się o coś specjalnego dla swoich fanów, i obok wielu innych kontrolerów dostępnych na rynku stworzyło także rozwiązanie w technologii VR. Największym plusem tego rozwiązania jest cena. Gogle od Sony są dwu, a nawet trzykrotnie tańsze od konkurencji. Jakościowo również wykonane są dobrze i są przy tym bardzo wygodne.

Gogle VR dla użytkowników konsoli PlayStation 4

Minusem może być pewne ograniczenie ruchowe. PlayStation VR sprawdzą się podczas rozgrywki na siedząco, ale już w ruchu mogą się gubić. Oferowana rozdzielczość wynosi 1920 x 1080, częstotliwość odświeżania 120 Hz lub 90 Hz. Pole widzenia: 100 stopni.

Test PlayStation VR

Testerzy Videotestów przeprowadzili dla Was recenzję gogli PlayStation VR.

PlayStation VR plusy i minusy:

+ Kompatybilność z PlayStation 4

+ Cena

+ Wygoda i jakość wykonania

- Brak łączności bezprzewodowej

- Przeciętna jakość obrazu

- Ograniczenia ruchowe

- Kompatybilność TYLKO z PlayStation

Acer Windows Mixed Reality Headset AH101 – poczuj się częścią rozgrywki

Na koniec jeszcze gogle VR od firmy Acer. W tym przypadku gogle wyposażono w ekrany LCD, a całkowita rozdzielczość w obu ekranach wynosi 2880 x 1440 pikseli. Pole widzenia – 105 stopni, a więc najmniej z całego rankingu.

Solidne gogle VR Acer Windows Mixed Reality Headset AH101

Ich przeznaczenie nie różni się od poprzedników. Nadal możemy tu cieszyć się z gier, oglądania filmów czy spacerów w 3D. Rozwiązanie pod względem jakości obrazu czy udogodnień odstaje od najlepszej trójki, ale jest korzystniejsze cenowo i to może przekonać do jego zakupu. To nadal wysoka półka gogli VR.

Acer Windows Mixed Reality Headset AH101 plusy i minusy:

+ Cena

+ Solidna rozdzielczość

+ Kompatybilność z PC

- Brak łączności bezprzewodowej

- Jakość obrazu

Ranking gogli VR – porównanie

W tabeli zestawiliśmy najważniejsze parametry prezentowanych produktów.

Model

Rozdzielczość

Ekran

Kąt widzenia

Kompatybilność

HTC VIVE PRO

2880 x 1600

2x AMOLED

100 stopni

PC, SteamVR, Viveport

HTC VIVE

2160 x 1200

2 x OLED

110 stopni

PC

Oculus Rift Cv 1

2160 x 1200

2 x OLED

110 stopni

PC

PlayStation VR

1920 x 1080

2 x OLED

100 stopni

PS4

Acer AH101

2880 x 1440

2 x LCD

105 stopni

PC

Ranking gogli VR – podsumowanie

Prezentowane okulary VR, to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość. Ta wciąż nowa technologia zyskuje coraz większą rzeszę fanów i jeśli chcecie od razu doświadczyć tego co aktualnie najlepsze – wybierzcie któryś z prezentowanych modeli.

W przypadku okularów od Sony konieczne będzie posiadanie konsoli PlayStation 4, pozostałe modele współpracują z laptopami przystosowanymi do VR czy komputerami PC. Przed zakupem zweryfikujcie wymagania sprzętowe, bowiem technologia VR stawia poprzeczkę naprawdę wysoko i przeciętny komputer może nie sprostać oczekiwaniom.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Gogli VR – Wirtualna rzeczywistość najwyższej jakości