PODPOWIEDZI:

TOP 5 Tanich i dobrych jogurtownic do 100 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Adler AD4476Adler AD447662 zł
2ARIETE 621 YogurellaARIETE 621 Yogurella78 zł
3ARIETE 85 YogurellaARIETE 85 Yogurella89 zł
4Clatronic JM 3344Clatronic JM 334469 zł
5Severin JG 3516Severin JG 351676 zł
TOP 5 Tanich i dobrych jogurtownic do 100 zł

Urządzenia do robienia pysznych i zdrowych jogurtów cieszą się coraz to większą popularnością. Przygotowaliśmy dla Was TOP 5 jogurtownic z segmentu budżetowego - do 100 zł. Zobaczcie więc, co potrafią.

Tanie jogurtownice są zazwyczaj bardzo proste pod względem swojej konstrukcji. Pozwalają przygotować smaczny, a przede wszystkim zdrowy jogurt dla całej rodziny.

Jeżeli jogurty ze sklepów nie budzą u Ciebie zaufania i chcesz mieć kontrolę nad całym procesem tworzenia jogurtu, rozpocznij swoją przygodę z budżetową maszynką do jogurtów.

Jaka tania jogurtownica do 100 zł?

Ceny jogurtownic rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych, jednak analizując dogłębnie rynek tego sprzętu, można zauważyć, że w kwocie do 100 zł wcale nie ma tak dużego wyboru. Łatwo bowiem naciąć się na mało wydajne maszyny do jogurtów, które mogą rozczarować.

Zdołaliśmy jednak wyszczególnić dla Was pięć tanich, ale jednocześnie solidnych i efektywnie pracujących jogurtownic. Zaczynamy!

Adler AD4476

Liderem jest produkt firmy Adler, a dokładnie niedroga i solidna jogurtownica Adler AD4476. W zestawie znajdziemy siedem trwałych pojemniczków o pojemności 200 ml każdy. Jest to moim zdaniem świetna wartość, która pozwoli nam na robienie większej ilości domowego jogurtu.

Adler AD4476

Przyłożono się także do designu urządzenia. Nie jest to bowiem klasyczna, biała i nudnie wyglądająca jogurtownica, a nowocześnie prezentująca się maszyna kuchenna z podświetlanym włącznikiem/wyłącznikiem. Jogurtownica pasująca do nowoczesnej kuchni? Jak najbardziej!

Jest to produkt, który pozwoli niskim kosztem przygotowywać zdrowy i pyszny jogurt bez większego wkładu czasu czy sił. Wystarczy uzupełnić składniki, włączyć urządzenie i czekać na koniec cyklu pracy.

Adler AD4476 zestaw pojemniczków

Adler AD4476 plusy i minusy:

+ Niska cena

+ Wydajność pracy

+ Wysoka pojemność łączna

+ Solidne wykonanie i atrakcyjny design

- W tej cenie właściwie brak

Adler AD4476 oferta w sklepie

ARIETE 621 Yogurella

Zupełnie zmieniamy typ jogurtownicy. ARIETE 621 Yogurella reprezentuje bowiem inne podejście do aspektu pojemności. Nie mamy tu zestawu małych pojemniczków, a zamiast nich jeden większy pojemnik, który może pomieścić aż... 1 litr domowego jogurtu!

Taka wartość może robić wrażenie, szczególnie w tej cenie. Sama wydajność pracy to bardzo podobny poziom do poprzedniego modelu. Producent informuje, że czas przygotowania jogurtu to około 12 godzin. Jogurtownica ma moc na poziomie 20 W.

ARIETE 621 Yogurella

Również w tym przypadku nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli wolicie jogurtownice z jednym, ale większym pojemnikiem, to propozycja Ariete jest dla Was.

ARIETE 621 Yogurella plusy i minusy:

+ Wydajność pracy

+ Dobry stosunek ceny do jakości

+ Pojemność 1 l

+ Solidne wykonanie i ciekawy design

- W tej cenie brak

ARIETE 621 Yogurella oferta w sklepie

ARIETE 85 Yogurella

Druga w TOP 5 propozycja od firmy Ariete, ale tym razem z pojemniczkami. Jest ich dokładnie sześć, a łącznie dają nam 1 l pojemności na nasz jogurt. Warto dodać, że pojemniczki są szklane i można je myć w zmywarce.

Czas przygotowania jogurtu to 12 h, dzięki mocy na poziomie 20 W. Jest to kolejna tania jogurtownica o sporych możliwościach. Uważać trzeba jednak na opisane już wcześniej pojemniczki - ciężko dostać jakieś zapasowe lub bardzo podobne, by ewentualnie mogły zastąpić oryginalne. To jednak  dość powszechny problem dotyczący także wielu innych jogurtownic.

ARIETE 85 Yogurella

ARIETE 85 Yogurella plusy i minusy:

+ Wydajność pracy

+ Dobry stosunek ceny do jakości

+ Łączna pojemność 1 l

+ Solidne wykonanie

- Dostępność zapasowych pojemniczków

ARIETE 621 Yogurella oferta w sklepie

Clatronic JM 3344

Pod względem konstrukcji, Clatronic JM 3344 przypomina model od Adler czy Severin. Mamy tu siedem pojemników na jogurt - 160 ml pojemności każdy. Moc kształtuje się na poziomie 14 W. Nie ma tu więc rozczarowań, ale też zdecydowanych różnic na plus względem konkurencji.

Ta łatwa w obsłudze jogurtownica tak jak lider, stawia na praktyczność i użyteczność.

Clatronic JM 3344

Clatronic JM 3344 plusy i minusy:

+ Stosunek ceny do jakości

+ Pojemność

+ Wydajność pracy

- Brak większych minusów w tej cenie

ARIETE 621 Yogurella oferta w sklepie

Severin JG 3516

Geniusz tkwi w prostocie. Severin JG 3516 stawia właśnie na nią. Urządzenie jest proste i praktyczne. Ma pojemność na poziomie 150 ml/pojemnik, moc 13 W i siedem pojemniczków z pokrywami, które przechowają jogurt domowej roboty.

Warto dodać, że ta niemiecka jogurtownica jest wręcz banalna w obsłudze. Sprzęt jest bardzo uniwersalny - sprawdzi się w przypadku zarówno osób rozpoczynających zabawę z robieniem domowych jogurtów, jak i tych bardziej doświadczonych.

Severin JG 3516

Severin JG 3516 plusy i minusy:

+ Niska cena

+ Wydajność pracy

+ Solidne wykonanie

+ Prosta obsługa

- Pojemność całkowita i moc mogłyby być ciut wyższe, ale i tak nie jest źle

ARIETE 621 Yogurella oferta w sklepie

TOP 5 budżetowych jogurtownic - Podsumowanie

Wszystkie wymienione jogurtownice mają dobry stosunek ceny do jakości i zadowalającą wydajność pracy. Są też intuicyjne w obsłudze. Warto jednak krótko podsumować klasyfikację:

  • Jeżeli chcecie sprzęt z pojemnikami, to zdecydowanie polecam model Adler AD4476. Design, pojemność, jakość wykonania - wszystko się tu zgadza.
  • Lidera chcą dogonić ARIETE 85 YogurellaClatronic JM 3344Severin JG 3516. Wyglądają moim zdaniem nieco słabiej i są mniej pojemne. Stanowią jednak wciąż ciekawe alternatywy, które warto rozważyć - szczególnie, gdy znajdą się na promocji.
  • Dużo mniejsze pole manewru mamy wybierając jogurtownicę bez mniejszych pojemniczków, za to z jednym - większym. Zostaje jedynie ARIETE 621 Yogurella, która wygląda bardzo elegancko i bez wątpienia dobrze spełnia swoje zadania.

Robienie samemu zdrowego jogurtu niesie za sobą dużo korzyści. Jak sami widzicie, nawet budżetowe jogurtownice sporo potrafią i mogą się przydać w naszej kuchni. Jeżeli jednak Wasz budżet na to urządzenie jest nieco większy, to zajrzyjcie także do działu ogólnego - rankingi polecanych jogurtownic.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Tanich i dobrych jogurtownic do 100 zł