PODPOWIEDZI:

TOP 3 Jogurtownic wysokiej klasy

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Redmond RYM-M5401-ERedmond RYM-M5401-E199 zł
2Steba JM2Steba JM2177 zł
3Severin JG 3525Severin JG 3525159 zł
TOP 3 Jogurtownic wysokiej klasy

Funkcjonalne, pojemne lub o wysokiej mocy - takie jogurtownice ujrzycie w poniższej klasyfikacji TOP 3. Te niezawodne maszyny do robienia domowego jogurtu wspomogą Waszą dietę smacznym i bardzo zdrowym jogurtem.

Rankingi najlepszych jogurtownic zawierały do tej pory tańsze modele do 100 zł. W przedziale cenowym do 200 zł, znajdziemy jednak jeszcze lepsze propozycje, które wyróżniają się przede wszystkim wysoką pojemnością, mocą czy przydatnymi funkcjonalnościami.

Jaka jogurtownica wysokiej jakości do 200 zł?

Rynek jogurtownic nie należy do zbyt rozbudowanych. Dlatego właśnie uznałem, że TOP 3 w przypadku jogurtowników wyższej jakości w zupełności wystarczy. Co jest więc do wyboru? Oto czołowe propozycje!

Redmond RYM-M5401-E

Liderem jest świetnie prezentująca się jogurtownica Redmond RYM-M5401-E. Nowoczesny design to dopiero początek zalet tej maszyny do przygotowywania domowego jogurtu.

Cechą wyróżniającą ten model jest przede wszystkim moc na poziomie 50 W. Sprzęt z niższego segmentu cenowego nie oferuje zwykle nawet połowy tej wartości.

Redmond RYM-M5401-E zrobiony jogurt

Pojemność również nie zawodzi. Mamy osiem szklanych pojemniczków. Każdy z nich ma dokładnie 180 ml pojemności, co daje łącznie 1440 ml zdrowego jogurtu, który od razu będzie rozdzielony na mniejsze porcje.

Funkcjonalność urządzenia poprawia programator czasowy z odliczaniem wstecznym. Wszystkie najważniejsze informacje ujrzymy na wyświetlaczu. Nawet zakrętki pojemniczków mają pewne udogodnienie - datownik.

Redmond RYM-M5401-E programator i regulacja

Redmond RYM-M5401-E plusy i minusy:

+ Wysoka moc na poziomie 50 W

+ Osiem pojemniczków, które posiadają zakrętki z datownikiem

+ Solidne wykonanie

+ Ciekawy i nowoczesny design

- Stosunkowo wysoka cena w okolicach 200 zł

Redmond RYM-M5401-E oferta w sklepie

Steba JM2

Ta jogurtownica po prostu musiała znaleźć się w klasyfikacji. Wyróżnia się bowiem rzadko spotykaną pojemnością. Mamy do czynienia z urządzeniem do robienia jogurtu, które w zestawie ma aż dwanaście pojemniczków! Każdy z nich ma 200 ml. Szybka i łatwa matematyka - wychodzi nam aż 2,4 litra pojemności. Taka wartość przyda się rodzinom, które nie mogą wytrzymać dnia bez zdrowego jogurtu.

Funkcjonalność stoi na dobrym poziomie. Mamy timer i mały wyświetlacz. Sama obsługa nie powinna nikomu sprawić problemów.

Steba JM2

Jedynie moc mogłaby być w tej cenie nieco wyższa, gdyż wynosi dokładnie 21 W. Mimo wszystko, model godny wyróżnienia, gdyż walczy z częstym zarzutem dotyczącym jogurtownic - zbyt małą pojemnością. W tym przypadku tego problemu raczej nie ma - jest to przecież jogurtownica z dwunastoma pojemnymi pojemniczkami.

Steba JM2 plusy i minusy:

+ Aż dwanaście pojemniczków na domowy jogurt

+ Łączna pojemność na poziomie 2,4 l

+ Solidne wykonanie

- Moc mogłaby być ciut wyższa

Steba JM2 oferta w sklepie

Severin JG 3525

Ostatnia propozycja. Severin JG 3525 to lekka i solidnie wykonana jogurtownica, która stawia na funkcjonalność. Mamy bowiem programator czasowy, lampkę kontrolną, duże pokrętło czy automatyczne wyłączenie po skończonym cyklu pracy.

Moc i pojemność są jednak bez szału. Do dyspozycji jest siedem pojemniczków po 150 ml, co daje nam nieco ponad litr pojemności. Moc wynosi natomiast 13 W

Severin JG 3525

Warto jednak zaznaczyć, że jogurtownice Severin cieszą się zwykle bardzo dobrymi opiniami przez swoją niezawodność. Moim zdaniem ten model jest jak najbardziej warty odnotowania w klasyfikacji.

Severin JG 3525 plusy i minusy:

+ Wysoka funkcjonalność

+ Niska waga

+ Solidne wykonanie

+ Design cieszący oko

- Moc i całkowita pojemność mogłyby być w tej cenie lepsze

Severin JG 3525 oferta w sklepie

Podsumowanie TOP 3 jogurtownic z wyższej półki

Jak pewnie już zauważyliście, w tym segmencie cenowym również przeważają modele z zestawem mniejszych pojemniczków. Nie mamy bowiem zbyt wielu jogurtowników z jednym, ale większym pojemnikiem na jogurt.

  • Redmond RYM-M5401-E to ciekawie wyglądająca jogurtownica o bardzo wysokiej mocy, która wpływa na wydajność pracy.
  • Steba JM2 może być optymalnym wyborem dla większych rodzin, które codziennie chcą pić zdrowy i smaczny jogurt.
  • Severin JG 3525 to przede wszystkim funkcjonalność i niezawodność.

Wszystkie wymienione jogurtownice dość wyraźnie przewyższają modele z poprzedniej klasyfikacji - dotyczącej niższego segmentu cenowego.

blog comments powered by Disqus
TOP 3 Jogurtownic wysokiej klasy