PODPOWIEDZI:

Tanie bezprzewodowe nożyce do trawy |TOP 3|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Black&Decker GSL700Black&Decker GSL700227 zł
2Bosch ISIO 3 (0600833102)Bosch ISIO 3 (0600833102)295 zł
3Gardena 09853-20Gardena 09853-20249 zł
Tanie bezprzewodowe nożyce do trawy |TOP 3|

Tanie nożyce do trawy, i jak się okaże nie tylko do samej trawy, to całkiem przydatne urządzenia ogrodnicze, w zasadzie pełnoprawne narzędzia. Postanowiłem stworzyć ich klasyfikację, aby każdy wiedział, które modele są godne uwagi.

Czy tanie nożyce do trawy do 300 zł do czegokolwiek się przydadzą? Czy są w tak niskiej cenie produkty godne uwagi? Czy nie rozlecą się po kilku użyciach? Gdzie najtaniej je wyrwać?

Między innymi na te pytania odpowie Ci moja klasyfikacja. Ranking nożyc do żywopłotu i trawy rozrósł się bowiem o zestawienie budżetowych nożyc do przycinania trawników, choć funkcjonalność niektórych zaskakuje.

Po co mi takie nożyce do trawy?

Hm, żeby przycinać trawę? No tak, ale sporo osób powie teraz, że są przecież kosiarki czy podkaszarki. Problem w tym, że nie do końca poradzą sobie z bardzo precyzyjnym przycinaniem newralgicznych miejsc trawnika, np. jego brzegów czy granic z różnymi obiektami czy ogrodowymi ozdobami, które ciężko przenieść.

Takie nożyce służą też podcinaniu mniejszych krzaków czy drzewek. Mogą się też przydać przy precyzyjnym nadawaniu kształtu żywopłotowi.

Jakie powinny być tanie nożyce do podcinania trawy?

Narzędzia do pielęgnowania trawnika, drzewek, krzaków czy żywopłotu wcale nie są takie tanie. Udowodniły to chociażby najwydajniejsze sekatory. Ale tym razem coś z pozoru budżetowego, czyli nożyce, które dedykowane są przede wszystkim precyzyjnemu podcinaniu trawnika.

I jakie właściwie powinny być?

 • Przede wszystkim trwałe. Właśnie dlatego klasyfikacja uwzględnia tylko trzy modele. Nie chciałem bowiem serwować szajsu od firm "no name". W klasyfikacji pojawia się sprzęt bardzo uznanych marek. A jeżeli chodzi o urządzenia ogrodnicze, to producent ma całkiem spore znaczenie. Stosowane ostrza często spełniają te same wymogi - niezależnie od dokładnego przeznaczenia i ceny. I to jest spory plus, bo masz pewność, że takie niepozorne nożyce wytrzymają wiele sezonów.
 • Kluczowa jest mobilność i wygoda obsługi, ale jednocześnie precyzja. Wszystkie propozycje pracują oczywiście bezprzewodowo, bo tu nie mogło być już inaczej. Głównym zastosowaniem jest podcinanie krawędzi trawnika, i to bardzo precyzyjne. Sprzęt powinien być lekki, ale solidnie wykonany i bardzo poręczny. Wszystkie nożyce, które Ci zaproponuje, właśnie takie są.
 • A może jakaś wielofunkcyjność? No pewnie! Są na tym rynku modele, które mają w zestawie nieco dłuższe ostrze. I ono ogarnie już niewielkie krzaki czy żywopłoty. Istotne, aby system wymiany ostrza był wygodny, żeby w mgnieniu oka zamienić końcówkę podcinającą.
 • Skoro mowa o sprzęcie bezprzewodowym, to nie można ominąć specyfiki akumulatora. Na pierwszym planie stoi czas pracy, choć dla niektórych ważny może być też maksymalny czas ładowania. Stosunek obu tych parametrów powinien zadowalać.

Jak widzisz, mimo pozornej prostoty tanich nożyc do trawy, jest kilka fundamentów dobrego wyboru. Ja się nimi kierowałem, a efektem jest czołowa trójka, do której właśnie przechodzimy.

Jakie tanie nożyce akumulatorowe do trawy?

Trzy taniutkie modele już na Ciebie czekają. Zapoznaj się z moją opinią o nich, aby wybrać rozsądnie.

Black&Decker; GSL700

Najtańsze z całej stawki, ale w mojej ocenie najbardziej opłacalne. Mowa o tanich nożycach do trawy Black&Decker; GSL700.

Dlaczego uważam, że zasłużyły na pierwsze miejsce? Oferują najdłuższy czas pracy, bo do 60 minut. Producent nie podaje niestety dokładnego czasu ładowania, ale mam nadzieję, że nie przekracza 4-5 godzin. Wspomina wyłącznie, że ładowanie jest szybkie. Ciekawe tylko, co ma na myśli. Akumulator ma natomiast napięcie 7 V, i to już fakt.

O dziwo nie zabrakło wymiennego ostrza, co w tej cenie jest miłą niespodzianką. Jest dłuższe i pozwala przycinać małe żywopłoty i krzaki. A samo ostrze do trawy jest najszersze z klasyfikacji, choć to różnica zaledwie 1 cm. Zbyt szerokie przecież też nie powinno być.

Black&Decker; GSL700

Dodam, że wymiana elementu tnącego jest prosta, a w stacji dokującej znajduje się schowek na zapasowe ostrze, więc nie będzie się nigdzie poniewierać.

Nożyce odznaczają się wysoką efektywnością pracy, szybciutko usuwając nadmiar trawy i listków. Łatwość manewrowania zapewnia niska waga i ergonomiczna konstrukcja. Każdy sobie z takim sprzętem poradzi.

W tej cenie jest to produkt wręcz idealny i kompletny. Nie dostrzegam jakichkolwiek wad, choć zawsze pozostaje kwestia trwałości ostrza. Ale przecież Black&Decker; to całkiem dobra firma, która produkuje też dużo droższy sprzęt do ogrodowych prac. Ja temu modelowi ufam i z ręką na sercu Ci go polecam.

Black&Decker; GSL700 plusy i minusy:

 • Bardzo wysoka wydajność przycinania trawy jak na tę cenę
 • Długi czas pracy
 • Dwa ostrza o różnej długości w zestawie
 • Ergonomiczna konstrukcja, która zapewnia łatwe manewrowane nożycami
 • Znakomity stosunek ceny do jakości
 • Nie dostrzegłem minusów, szczególnie w tak atrakcyjnej cenie

Black&Decker GSL700 oferta w sklepie

Bosch ISIO 3 (0600833102)

Bosch często się ceni, jeżeli chodzi o sprzęt do ogrodowych prac, ale nie ma się co dziwić - jakość wykonania zawsze jest znakomita. Właśnie tak to wygląda, jeżeli chodzi o nożyce Bosch ISIO 3 (0600833102). Najdroższe z całej klasyfikacji, ale jednocześnie pewne odnośnie wytrzymałości.

Pracują na jednym cyklu przez 50 minut bez konieczności ładowania. Ładują się 3,5 h. Taki stosunek czasu pracy do czasu ładowania jest bez wątpienia korzystny, choć bez rewelacji.

Skuteczność podcinania bardzo duża, szczególnie przez świetnie wykonane ostrza. Tak, ostrza, bo są dwa w zestawie. To dodatkowe służy do podcinania małych żywopłotów i osiąga długość 12 cm. Końcówka do trawy jest z kolei dużo krótsza i szeroka na 8 cm.

Bosch ISIO 3 (0600833102)

Mimo komponentów bardzo dobrej jakości nożyce pozostają ergonomiczne i przede wszystkim leciutkie - ważą zaledwie 550 g. Cięcie jest łatwe i pewne, nikt nie powinien się tym przemęczyć.

Wraz z markowym silniczkiem Bosch zapewnia mechanizm, który zapobiega blokowaniu się narzędzia. Takie sytuacje są częste, jeżeli chodzi o tandetę za kilkadziesiąt złotych, która pojawia się czasem na marketowych półkach. Tutaj nie ma o tym mowy.

Podsumowując, Bosch ISIO 3 (0600833102) to nożyce bardzo solidne, choć drogie w porównaniu do reszty stawki. Bosch powinien nieco korzystniej (dla nas) je wycenić, ale z drugiej strony mocno się przyłożył do solidnego wykonania swojego produktu. Gwarancja niezawodności zawsze jest w cenie.

Bosch ISIO 3 (0600833102) plusy i minusy:

 • Bardzo wysoka wydajność przycinania trawy
 • Długi czas pracy
 • Dwa ostrza o różnej długości w zestawie
 • Ergonomiczna konstrukcja, która zapewnia łatwe manewrowane nożycami
 • Mogłyby być o kilkadziesiąt złotych tańsze

Bosch ISIO 3 (0600833102) oferta w sklepie

Gardena 09853-20

Gardena 09853-20 absolutnie nie ustępuje powyższym propozycjom, jeżeli chodzi o główne parametry. Jest tu jednak pewien problem, a mianowicie brak dodatkowego ostrza. W tej cenie, szczególnie patrząc na konkurentów, powinno jednak być. Dlatego też ostatnie miejsce na podium.

Ale przymykając oko na brak dłuższego ostrza, jest już świetnie. Czas pracy, szerokość elementu tnącego i waga takie jak u Boscha. Korzystniej wypada czas ładowania, bo trwa już zaledwie 3 h.

Gardena 09853-20

Konstrukcja jest mocno uproszczona, ale w praktyce wygodna i odpowiednio trwała. Sama efektywność pracy wypada wybornie.

Jeżeli nie potrzebujesz wcale dłuższego ostrza, to weź pod uwagę tę propozycję.

Gardena 09853-20 plusy i minusy:

 • Bardzo wysoka wydajność przycinania trawy
 • Długi czas pracy, a do tego stosunkowo krótki czas ładowania
 • Ergonomiczna konstrukcja, która zapewnia łatwe manewrowane nożycami
 • Brak dłuższego ostrza w zestawie

Gardena 09853-20 oferta w sklepie

Porównanie tanich bezprzewodowych nożyc do trawy

Na koniec szybki rzut oka na kluczowe parametry i cechy wyróżnionych nożyc w dobrej cenie. Być może dzięki poniższej tabelce podejmiesz ostateczną decyzję, które tanie nożyce do trawy kupić.

ModelCzas
pracy
Czas
ładowania
Szerokość
ostrza
Dodatkowe
ostrze
Waga
Black&Decker; GSL70060 minb/d9 cmTak1 kg
Bosch ISIO 3 (0600833102)50 min3,5 h8 cmTak0,55 kg
Gardena 09853-2050 min3 h8 cmNie0,55 kg

Tanie akumulatorowe nożyce do trawy - Podsumowanie

Teraz rynek tanich nożyc do podcinania trawy nie ma przed Tobą tajemnic. Wiesz już, do czego taki sprzęt się przyda, jaki powinien być i które modele warto wziąć na zakupowy celownik.

Te urządzenie z pozoru nie są zbyt skomplikowane, ale warto poświęcić chwilę na rozsądny wybór. Inaczej potem okaże się, że budżetowy sprzęt jest do niczego - nie zapewnia odpowiedniej precyzji czy ciągle się blokuje lub psuje. Z tą klasyfikacją unikniesz takich nieprzyjemności i uzyskasz pełną satysfakcję z zakupu.

A jeżeli czujesz, że przyda Ci się jednak coś dłuższego - ale wciąż nie chcesz wydawać fortuny - to spójrz do tego zestawienia: Tanie elektryczne nożyce do żywopłotu do 300 zł. Pamiętaj jednak, że mowa już o przewodowym sprzęcie.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Tanie bezprzewodowe nożyce do trawy |TOP 3|