PODPOWIEDZI:

Niezawodna kosa spalinowa | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Active 5.5 B-TActive 5.5 B-T2299 zł
2Ryobi RBC42FSBORyobi RBC42FSBO1139 zł
3Active 3.5 BActive 3.5 B1549 zł
4MA.RI.NA MT 350 H Honda GX35MA.RI.NA MT 350 H Honda GX351799 zł
5Stihl FS 240 C-EStihl FS 240 C-E2879 zł
6Makita EBH341UMakita EBH341U2304 zł
Niezawodna kosa spalinowa | Ranking TOP 6

Jaka niezawodna kosa spalinowa spełni Twoje oczekiwania? Oczywiście jak najlepsza. Jeżeli szukasz nowego sprzętu do pozbywania się trawy i chwastów z niedogodnych miejsc trawnika - dobrze trafiłeś. Znaleźliśmy dla Ciebie najopłacalniejsze podkaszarki z silnikami paliwowymi.

Przy tym należy pamiętać, że najbardziej opłacalne nie oznaczają koniecznie najtańszych sprzętów. Pojawiają się tu wykaszarki spalinowe w cenach sięgających pułapu ponad dwóch tysięcy złotych. Wybierając taki sprzęt, musisz już być pewien, że potrzebujesz go do zastosowań raczej profesjonalnych niż amatorskich (to znaczy po prostu częstszych albo na większym i trudniejszym terenie).

Niezawodna kosa spalinowa - Opinie

1. Active 5.5 B-T

Niezawodna kosa spalinowa Active 5.5 B-T
Typ silnikaDwusuwowy
Pojemność silnika51.7 cm3
Moc nominalna silnika2.2 kW
Moc silnika3 KM
Pojemność zbiornika paliwa1.1 l
Maksymalna prędkość obrotowa10000 obr/min
Poziom hałasu105 dB
Waga8.4 kg
CenaActive 5.5 B-T oferta w Ceneo

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła niezawodna kosa spalinowaActive 5.5 B-T. To urządzenie, które zadba o Twój trawnik, a Ty będziesz mógł się cieszyć jej efektami przed Twoim domem. Wyróżniają ją bardzo dobre parametry silnika (pojemność 51.7 cm3, moc nominalna 2.2 kW, moc silnika 3 KM), które przełożą się na możliwość długoletniego użytkowania podkaszarki oraz jej bezawaryjną pracę.

Przy produkcji sprzętu wykorzystano wysokojakościowe materiały. Ta zaawansowana kosa spalinowa poradzi sobie na dużych obszarach terenu, jak i w przydomowych ogrodach. Dlatego produkt jest wybierany nie tylko przez osoby chcące zadbać o swój ogród, ale także przez firmy zajmujące się wykaszaniem trawników na terenach miejskich.

W konstrukcji wykorzystano system uchwytu rowerowego oraz możliwość regulacji rękojeści po obu stronach, co ułatwi Ci utrzymanie urządzenia i swobodne manewrowanie nim. Na komfort podczas wykaszania składa się również system antywibracyjny (Twin Dumper System), obniżający jednocześnie poziom generowanego hałasu (105 dB). Wybierając kosę spalinową Active 5.5 B-T, w zestawie otrzymasz pas z szelkami, utrzymujący model i stabilizujący postawę. W wyposażeniu znajduje się również głowica tnąca z elastyczną żyłką oraz komplet kluczy.

2. Ryobi RBC42FSBO

dwusuwowa niezawodna kosa spalinowa Ryobi RBC42FSBO
Typ silnikaDwusuwowy
Pojemność silnika42 cm3
Moc nominalna silnika1.3 kW
Moc silnika1.7 KM
Pojemność zbiornika paliwa1.1 l
Maksymalna prędkość obrotowab/d
Poziom hałasub/d
Waga8.95 kg
CenaRyobi RBC42FSBO oferta w Ceneo

Następne miejsce w naszym rankingu zajęła Ryobi RBC42FSBO. To kosa spalinowa wyposażona w wiele praktycznych funkcji. Funkcja ONE+ EasyStart odpowiada za szybkie uruchomienie urządzenia, do którego wystarczy pociągnięcie za linkę, z kolei funkcja Thread and Load ma za zadanie błyskawicznie uzupełnić żyłkę tnącą. Technologia czystego silnika to skuteczne oczyszczanie spalin.

W urządzeniu zastosowano dwusuwowy silnik o pojemności 42 cm3 i mocy 1000 W. Warte uwagi jest obszerne wyposażenie kosy, na które składa się głowica tnąca z żyłką, tarcza Tri-Arc+ ze stali hartowanej, uprząż Vertebrae, żyłka 6m do głowicy Reel-Easy.

Ergonomiczna konstrukcja wysokiej jakości kosy spalinowej i zastosowanie wygodnego uchwytu umożliwią Ci wygodne oraz stabilne operowanie produktem. Podkaszarka Ryobi charakteryzuje się niezawodnością, dużą wydajnością i długą żywotnością. Takim sprzętem będziesz mógł się cieszyć latami. Kosa może pracować i wykaszać trawę w nawet trudno dostępnych miejscach, nie uszkadzając jednocześnie rabat kwiatowych, gałęzi krzewów, zachowując przy tym należytą precyzję.

3. Active 3.5 B

Niezawodna kosa spalinowa Active 3.5 B
Typ silnikaDwusuwowy
Pojemność silnika37.8 cm3
Moc nominalna silnika1.5 kW
Moc silnika2 KM
Pojemność zbiornika paliwa0.8 l
Maksymalna prędkość obrotowa10000 obr/min
Poziom hałasu105 dB
Waga6 kg
CenaActive 3.5 B oferta w Media Expert

Na trzecim miejscu ustawiliśmy kosę spalinową dla wymagającego użytkownikaActive 3.5 B. Dzięki niej, koszenie trawnika stanie się czystą przyjemnością. Wykorzystano wytrzymały dwusuwowy silnik o pojemności 37.8 cm3. Wpływa to na jego moc wynoszącą 2 KM oraz maksymalną prędkość obrotową osiągającą 10000 obr/min.

Niezawodna podkaszarka została wyposażona w osprzęt składający się z głowicy tnącej z elastyczną żyłką, która posiada zasięg koszenia o szerokości 500 mm. Oprócz niej, urządzenie posiada tarczę tnącą o łącznej szerokości roboczej wynoszącej 350 mm. Wszystko to składa się na precyzyjne prace wykaszające. Za pomocą uprzęży podtrzymującej, poczujesz stabilność podczas korzystania, co w połączeniu z szerokim rozstawem uchwytów ułatwi Ci utrzymanie odpowiedniej postawy, nie będziesz odczuwał dyskomfortu.

Jeżeli decydujesz się na nową kosę spalinową, na pewno zwracasz uwagę na to jak wygląda. Wybierając Active 3.5 B, masz pewność, że do produkcji tego modelu - zarówno konstrukcji, jak i wszelkich przewodów - użyto materiałów wysokiej jakości. Z dodatkowych funkcji, o których warto wspomnieć zastosowano system antywibracyjny, który oprócz tłumienia drgań jednocześnie obniża poziom generowanego hałasu (105 dB). Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie ręcznego primera do podpompowania paliwa. Służy do zaciągnięcia paliwa do komory pływakowej gaźnika poprzez kilkukrotne ręczne naciśniecie pompki.

4. MA.RI.NA MT 350 H Honda GX35

Niezawodna kosa spalinowa MA.RI.NA MT 350 H
Typ silnikaCzterosuwowy
Pojemność silnika35 cm3
Moc nominalna silnika0.7 kW
Moc silnika1.3 KM
Pojemność zbiornika paliwa0.63 l
Maksymalna prędkość obrotowa7000 obr/min
Poziom hałasub/d
Waga8 kg
CenaMA.RI.NA MT 350 H Honda GX35 oferta w Ceneo

Kolejne miejsce w klasyfikacji zajęła niezawodna kosa spalinowaMA.RI.NA MT 350 H z czterosuwowym silnikiem Honda GX35 o pojemności 35 cm3 i mocy 1.3 KM. Moc nominalna wynosi 0.7 kW. Podkaszarka waży jedynie 8 kg, co korzystnie wpłynie na Twoja pracę, nie obciążając jednocześnie kręgosłupa.

Do urządzenia oprócz głowicy, żyłki elastycznej i tarczy tnącej, dołączono piłę, którą wykorzystasz do cięcia grubych gałęzi, a w połączeniu z długością kosy sięgniesz nawet do tych wysoko rosnących pędów. Nożyce idealnie sprawdzą się w przypadku podcinania i wyrównywania żywopłotów lub krzewów. Dzięki temu, będziesz mógł cieszyć się efektami swojej pracy w ogrodzie.

5. Stihl FS 240 C-E

Niezawodna kosa spalinowa Stihl FS 240 C-E
Typ silnikaDwusuwowy
Pojemność silnika37.7 cm3
Moc nominalna silnika1.7 kW
Moc silnika2.3 KM
Pojemność zbiornika paliwa0.75 l
Maksymalna prędkość obrotowab/d
Poziom hałasu100 dB
Waga6.9 kg
CenaStihl FS 240 C-E oferta w Ceneo

Niezawodna kosa spalinowaStihl Fs 240 C-E to urządzenie niezwykle lekkie, bo waży jedynie 6.9 kg. Konstrukcja tej podkaszarki została dopracowana w najmniejszych detalach. Wielofunkcyjny uchwyt zawiera wszystkie elementy do sterowania silnikiem. Ergonomiczny uchwyt oburęczny ułatwi Ci manewrowanie kosą.

W zaawansowanej kosie spalinowej został zastosowany wydajny i oszczędny silnik o pojemności 37.7 cm3 i mocy 2.3 KM w technologii Stihl 2- MIX. Swoje przeznaczenie znajdzie nie tylko w przydomowych terenach, ale także przy wykaszaniu większych terenów, na przykład w gospodarstwach. Dobrze widoczny zbiornik paliwa pomieści 0.75 l, a duże otwory wlewowe ułatwią tankowanie urządzenia.

Ciekawym rozwiązaniem w tym modelu kosy spalinowej jest przełączenie pracy na tryb zimy. Dzięki tej funkcji zapobiegniesz oblodzeniu filtra powietrza oraz gaźnika. W wielu kosach spalinowych wykorzystywany jest system antywibracyjny. Oczywiście kosa spalinowa marki Stihl również posiada tę opcję. Minimalizowanie drgań pozwoli Ci oszczędzić siły i znacząco wpłynie na komfort pracy.

6. Makita EBH341U

Niezawodna kosa spalinowa Makita EBH341U
Typ silnikaCzterosuwowy
Pojemność silnika33.5 cm3
Moc nominalna silnika1.07 kW
Moc silnika1.45 KM
Pojemność zbiornika paliwa0.65 l
Maksymalna prędkość obrotowab/d
Poziom hałasub/d
Waga7.5 kg
CenaMakita EBH341U oferta w Ceneo

Ostatnie miejsce na liście zajęła niezawodna kosa spalinowaMakita EBH341U. Posiada czterosuwowy silnik o pojemności 33.5 cm3 oraz mocy 1,07kW (1,45KM), jednocześnie minimalizując szkodliwą emisję spalin. To idealny sprzęt do wykaszania trudnych terenów leśnych oraz do usuwania gęstych zarośli w ogrodzie.

Wymiary podkaszarki wynoszą 1810 x 620 x 500 mm, co w połączeniu z wagą 7.5 kg oznacza, że dotrzesz do najtrudniej dostępnych miejsc, oszczędzając przy tym siły. Pojemność zbiornika paliwa (z wykorzystaniem benzyny o oznaczeniu E95) wynosi 0.65 l. Wysokiej jakości kosa spalinowa generuje niski poziom hałasu, a to może okazać się dużym atutem przy wykaszaniu miejsc publicznych typu blokowiska, tereny przyszpitalne czy parki.

Czym niezawodna kosa spalinowa przewyższa tanie kosy spalinowe?

Zapoznałeś się z rankingiem TOP 6 niezawodnych kos spalinowych, których cena przekracza 1000 zł. Decydując się na zakup nowego sprzętu, to właśnie ceną często się kierujemy. Ale czy to wystarczy, by wybrać produkt, który posłuży na lata systematycznego użytkowania? Dowiedz się, czym niezawodna kosa spalinowa przewyższa tanie kosy spalinowe.

  • Silnik - w przypadku silnika, zarówno tańsze kosy spalinowe jak i te droższe mają mimo wszystko zbliżone parametry pojemności (cm3), mocy (KM) oraz mocy nominalnej (kW).
  • Maksymalna prędkość obrotowa - wartości tego parametru są przede wszystkim uzależnione od podpunktu wyżej. Im większa pojemność silnika, tym większa ilość obrotów/minutę.
  • Konstrukcja - każda niezawodna kosa spalinowa będzie wykonana z najlepszych jakościowo materiałów, tak by urządzenie nie ulegało zniszczeniu przez czynniki zewnętrze (na przykład atmosferyczne lub mechaniczne).
  • Uchwyt - regulowana rękojeść, wielofunkcyjne manetki, wygodny i szeroki rozstaw to cechy, jakie posiada uchwyt w niezawodnej kosie spalinowej.
  • Wielofunkcyjność - w kosach o wartości przewyższającej 1000 zł na pewno spotkasz się z kilkoma dodatkowymi funkcjami, między innymi szybkie uruchomienie urządzenia, zminimalizowanie emisji spalin, szybkie uzupełnianie żyłki tnącej oraz funkcję oszczędzania, czy systemy antywibracyjne.
  • Wydajność - w zależności od tego na jak duży obszar koszenia poszukujesz kosy spalinowej, w naszym rankingu znalazły się urządzenia, które bez problemu poradzą sobie na obszernych działkach. Niezawodna kosa spalinowa podoła najbardziej zarośniętym miejscom, poradzi sobie z trudnymi do skoszenia gałęziami i pędami.
  • Wyposażenie - wysokiej klasy kosy spalinowe w swoim wyposażeniu posiadają liczny osprzęt. Oprócz podstawowych narzędzi składających się z elastycznej żyłki, głowicy i tarczy tnącej, wykorzystasz także na przykład nożyce oraz piłę. Te dodatki sprawią, że większość prac ogrodowych wykonasz jednym urządzeniem.

Podsumowanie

Niezawodne kosy spalinowe pochodzą od takich producentów, jak Active, Ryobi, Makita, MA.RI.NA, Stihl. Ceny podkaszarek wahają się między 1139 zł a 2879 zł. Wszystkie urządzenia oferują pojemność silnika od 35 cm3 do 51.7 cm3 oraz moc od 1.3 KM do 3 KM. Większość kos generuje hałas na poziomie od ok. 100 dB.

Sprawdź produkt w zaufanym sklepie, klikając w okienko na samej górze tabelki. Odwiedź także naszą bazę kos i podkaszarek, gdzie znajdziesz wiele modeli godnych polecenia.

Zachęcam również do zapoznania się z działem ranking kos i podkaszarek, w których znajdziesz kilka ciekawych zestawień urządzeń koszących na Twoją kieszeń.

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Niezawodna kosa spalinowa | Ranking TOP 6