PODPOWIEDZI:

Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne do 100 złotych? |TOP 6|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Awei A780BLAwei A780BL89 zł
2Sony WHCH500BSony WHCH500B99 zł
3Thomson WHP-6007BThomson WHP-6007B79.99 zł
4Xblitz Pure BeastXblitz Pure Beast67.59 zł
5XX.Y Groove B12XX.Y Groove B1299.99 zł
6ISY IBH-2100-WTISY IBH-2100-WT94.90 zł
Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne do 100 złotych? |TOP 6|

Poszukując budżetowych słuchawek nausznych, często rozglądasz się za czymś, co może nie oferuje najwyższej jakości dźwięku, ale jest funkcjonalne - wtedy do gry wchodzą słuchawki bezprzewodowe do 100 złotych. Tego rodzaju sprzęt audio oferuje komfort użytkowania przy naprawdę niskiej cenie. Dobrze, abyś przed zakupem wiedział, na jakie funkcje dodatkowe warto postawić!

W tym zestawieniu przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji bezprzewodowych słuchawek nausznych do 100 złotych, byś wybrał dla siebie odpowiedni produkt. Do tego uzbroimy Cię w odpowiednią wiedzę. Wskażemy, jakich cech poszukiwać i jakie wypływają z nich korzyści, żebyś nie musiał tygodniami zastanawiać się nad zakupem.

Polecane nauszne słuchawki bezprzewodowe do 100 złotych

 1. Awei A780BL - lider tego zestawienia. Bardzo solidna konstrukcja z baterią, która wytrzyma dłużej niż większość produktów w nim zawartych. 15 godzin pracy i jedyne 2 godziny ładowania to bardzo dobry stosunek. Szybko naładujesz słuchawki i jednocześnie będziesz mógł z nich długo korzystać. Cechuje je również wyższa niż w innych przypadkach wersja połączenia Bluetooth, czyli 5.0, co niewątpliwie wpływa na jego stabilność. Bardzo funkcjonalny sprzęt - oferuje mikrofon, a także możliwość stworzenia autonomicznego zestawu MP3 dzięki slotowi na kartę pamięci. Do idealnych słuchawek bezprzewodowych w tej półce cenowej brakuje im tylko możliwości połączenia kablem Jack. Charakteryzuje się wysoką czułością jak na sprzęt za tę cenę, a to bez wątpienia pozytywnie wpływa na jakość i siłę dźwięku.
 2. Sony WHCH500B - słuchawki, z którymi będziesz mógł zjechać całą Polskę na jednej baterii. Oferują największą wytrzymałość baterii ze wszystkich z zestawienia. Pracuje nawet do 20 godzin. Bardzo lekkie - ważą jedynie 140 gramów. Pomimo tego są naprawdę solidnie wykonane i wytrzymałe. Dzięki temu będziesz mógł długo cieszyć się ich użytkowaniem. Choć nie posiadają wejścia Jack, a także wejścia na kartę Micro SD, to funkcjonalność nadrabiają możliwością połączenia za jednym dotknięciem i wbudowanym mikrofonem. To pozwoli Ci szybko podłączyć telefon i wykonać rozmowę bezpośrednio na tym sprzęcie. Jak większość modeli jest również składana, by łatwiej je przechować w trakcie podróży. Pomimo pewnych braków wobec innych bezprzewodowych słuchawek nausznych do 100 złotych, wygrywają jakością dźwięku, która jak na tę klasę jest na naprawdę przyzwoitym poziomie.
 3. Thomson WHP-6007B - poza brakiem NFC, który cechował słuchawki Sony, oferują przekrój funkcjonalności. Przede wszystkim to pierwszy w tym zestawieniu model, który oprócz połączenia bezprzewodowego daje alternatywę w postaci wejścia na kabel Jack. Tym rekompensuje nie najdłuższą żywotność baterii, która wynosi 8 godzin - nawet jeśli słuchawki Ci się rozładują, będziesz w stanie nadal korzystać z nich w tradycyjnej formie. Bateria napełnia się również stosunkowo krótko, bo jedynie 2 godziny. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie Ci zaplanować ładowanie. Bluetooth w wersji 4.2 zapewnia stabilne połączenie, które można bez problemu regulować za pomocą przycisków na lewej słuchawce. To pozwoli Ci na odbieranie i przełączanie utworów bez potrzeby sięgania po smartfon. Niestety, nie posiada wbudowanego odtwarzacza MP3.
 4. Xblitz Pure Beast - zamknięta konstrukcja z nieco wyższą impedancją niż poprzednicy, bo na poziomie 64 ohmów, co niewątpliwie wpłynie na nieco czystszy dźwięk z mniejszymi zakłóceniami. Najtańsza propozycja, kosztuje niecałe 70 złotych. Przez to można wybaczyć “bestii”, że nie ma możliwości złożenia czy slotu na kartę pamięci do stworzenia autonomicznego zestawu grającego. Plusem tych słuchawek bezprzewodowych jest możliwość podłączenia kabla AUX w razie, gdyby skończyła się energia w baterii. Ta ma żywotność około 10 godzin - po 2,5 godzinach ładowania.
 5. XX.Y Groove B12 - bardzo stylowe, obite materiałem nauszne słuchawki bezprzewodowe. Nie da się odmówić im funkcjonalności. Ten produkt można bez problemu złożyć, aby zmieścić go nawet w niewielkiej torbie. Dodatkowo ma wbudowaną funkcję odtwarzacza MP3, jednocześnie z wejściem Jack oraz możliwość odbierania radia. To pozwoli Ci na słuchanie muzyki z trzech różnych źródeł - smartfona, karty SD do 32 GB i fali radiowej. Przy użytkowaniu bez problemu będziesz mógł sterować muzyką, a także połączeniami za pomocą panelu znajdującego się na lewej słuchawce. Maksymalna długość, z jaką będziesz mógł cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem, to 8 godzin - jest to więc utrzymane w standardzie. Zasięg również standardowy dla tej klasy, czyli około 10 metrów; wstaniesz więc od komputera i przejdziesz do sąsiedniego pokoju bez zakłóceń.
 6. ISY IBH-2100 - Poręczne i małe słuchawki bezprzewodowe z możliwością pracy maksymalnie do 8 godzin. W konstrukcji wbudowany jest mikrofon, by bez problemu rozmawiać, a także panel do swobodnego sterowania muzyką i połączeniami. Producent nie zapomniał również o standardowym połączeniu audio. Dzięki temu nawet rozładowany akumulator nie będzie Ci straszny. Zasięg połączenia Bluetooth od źródła to klasyczne w tej klasie 10 metrów. Największym minusem modelu jest brak możliwości złożenia w celu przechowania podczas podróży czy pracy. Pomimo nie najmocniejszego wykonania słuchawki są dość wygodne i dłuższe użytkowanie nie będzie sprawiać większego kłopotu.

Awei słuchawka bezprzewodowa Bluetooth

O czym warto pamiętać, wybierając bezprzewodowe słuchawki nauszne do 100 złotych? 

Nie oszukujmy się, poszukując odpowiednich dla siebie budżetowego sprzętu, masz świadomość tego, że nie jest to produkt najwyższej klasy. Żadni pretendenci do tytułu w rankingu bezprzewodowych słuchawek nausznych. Są jednak pewne cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Są także takie, na które zwracać uwagę nie warto, bo jest to prawdopodobnie standardowe wyposażenie bądź okupione zostało bardziej istotnymi cechami.

W niższych półkach cenowych przewodowe nauszniaki zawsze będą posiadały nieco lepsze parametry techniczne, oferowały trochę lepszą jakość dźwięku, a także większy wybór modeli. Swoją uwagę powinieneś więc skupić przede wszystkim na funkcjonalności - tam górują bezprzewodówki. Nie zwracaj szczególnej uwagi na przykład na pasmo przenoszenia, które skutecznie poszerzane jest dopiero w bezprzewodowych słuchawkach nausznych do 300 złotych.

To wolność od zbędnych przewodów, a także możliwość odbierania rozmów, zmiany utworu czy regulacji głośności bezpośrednio na słuchawkach są tym, co powinny mieć dobre nauszne słuchawki bezprzewodowe do 100 złotych. Najlepiej sprawdzają się na zewnątrz - podczas podróży na uniwersytet czy do pracy, w trakcie spacerów albo porannego joggingu. Wtedy warto mieć na uwadze również to, czy słuchawki można łatwo przechować, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zanim kupisz jakikolwiek model słuchawek, warto, abyś sprawdził, jak leżą na twojej głowie. To bardzo istotne, wybierając urządzenie, które niekoniecznie Ci pasuje; będziesz męczył się podczas użytkowania, a przecież nie o to chodzi!

Grafika promująca słuchawki Sony WHCH500

Cechy dobrych bezprzewodowych słuchawek nausznych do 100 złotych

 • Bluetooth - jedna z najważniejszych cech, jeśli mowa o słuchawkach bezprzewodowych. Połączenie musi być stabilne, abyś mógł cieszyć się muzyką bez zakłóceń i przerwań. Standardowo w bezprzewodówkach w tej półce cenowej producenci oferują Bluetooth w wersji 4.1 bądź 4.2. Naturalnie w tym przypadku im wyższa wersja, tym stabilniejsze połączenie. Niemniej, obecnie w większości sprzętu znajduje się już satysfakcjonujący standard.
 • Impedancja - bardzo istotna kwestia, jeśli chodzi o słuchawki ogólnie. Mając na uwadze, że rozglądając się za budżetowymi bezprzewodowymi słuchawkami, głównie myślisz o połączeniu ze smartfonem, nie może ona być zbyt wysoka. Spory opór nie pozwoli tak małemu urządzeniu, jakim jest telefon, wygenerować wystarczająco mocnego sygnału, byś mógł normalnie słuchać swoich ulubionych utworów. Myślą o tym również producenci, więc nie ma się czego bać - warto natomiast zapamiętać, że optymalny poziom impedancji w takim przypadku to około 60 ohmów. Zbyt mała wartość może prowadzić do słabej jakości odbioru.
 • Aktywna redukcja szumów - standard z reguły niespotykany nawet w słuchawkach bezprzewodowych do 200 złotych. Jeśli w twoich rękach znalazłby się model, który takowy posiada, nie daj się zwieść. ANC odpowiada za redukcję szumów z otoczenia, wykorzystywany głównie w modelach bezkablowych. Eliminuje szum, zbierając dane przez mikrofon i tworząc przeciwstawny sygnał. W tanim modelu może nie działać poprawnie, jednocześnie spłaszczając nieco muzykę. Lepiej postawić na produkt bez tej funkcji.
 • Wytrzymałość baterii - czym byłyby słuchawki bezprzewodowe bez możliwości słuchania bezprzewodowego? Bateria to główny czynnik, który za to odpowiada. Dobrze, aby było to około 10 godzin pracy na średniej mocy słuchawek. Wiadomo, jeśli słuchasz muzyki bardzo głośno, ten czas może się nieco skrócić. Najlepiej, jeśli wytrzymałość nie będzie spadać drastycznie wraz z użytkowaniem. Warto przed zakupem zasięgnąć w tej kwestii opinii posiadaczy lub profesjonalistów.
 • Zasięg - jeśli chciałbyś korzystać ze swoich słuchawek w domu, gdzie nie zawsze źródło sygnału możesz zabrać w każdy zakątek mieszkania, z pomocą przychodzi Ci właśnie ta właściwość. Wiadomo, im większy, tym lepiej, w bezprzewodowych słuchawkach z tej półki standardem jest około 10 metrów. Nie zapominaj jednak, że mowa tu o sytuacji, gdzie nic nie zakłóca sygnału. Każda ściana, szyba i drzwi go osłabiają.
 • Długość ładowania - tym dłuższa, im większa i bardziej żywotna bateria. Niestety, czasem może trwać nawet powyżej 4 godzin, więc w niektórych sytuacjach pełne naładowanie może okazać się niemożliwe. W zależności od potrzeb warto więc znaleźć złoty środek pomiędzy długością ładowania a wytrzymałością baterii, choć warto zaryzykować dłuższy czas ładowania akumulatora, gdy znacząco wydłuża on pracę słuchawek.
 • Mikrofon - właściwie standard, jeśli chodzi o bezprzewodówki. I dobrze! Mikrofon spina ich funkcjonalność i komfort użytkowania. Możesz rozmawiać przez telefon spacerując - bez potrzeby wyciągania telefonu z kieszeni czy bez problemu korzystać z programów komunikacyjnych na komputerze.
 • Możliwość złożenia - kolejna cecha składająca się na komfort użytkowania. Korzystając z bezprzewodowego sprzętu audio poza domem, czasem mogą zdarzyć się sytuacje, w których będziesz musiał go przechować. Z reguły będąc na zewnątrz, masz ograniczone miejsce w ekwipunku i wtedy właśnie składane słuchawki sprawdzają się najlepiej!
 • NFC - nieobowiązkowy, jednak całkiem przyjemny atrybut słuchawek bezprzewodowych. Aby zadziałało, musisz posiadać tę opcję również w swoim smartfonie. Odpowiada ona chociażby za płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu. Spełniając wymagania, będziesz mógł połączyć swój sprzęt za jednym dotknięciem.
 • Podłączenie kabla Jack - wtedy gdy zawiedzie bateria, możliwość połączenia kablowego stanie się wybawieniem. Szczególnie gdy słuchawki rozładują Ci się na przykład w trakcie długiej podróży. Bardzo rozsądny i przydatny dodatek. Jeśli sprzęt takowy ma, kabel powinien znajdować się w zestawie. Możesz go wykorzystać również w przypadku innego połączenia AUX.
 • Wbudowany odtwarzacz na kartę SD - przyjemny dodatek do słuchawek bezprzewodowych, który pozwoli Ci stworzyć niezależny odtwarzacz MP3. Wtedy ograniczenie, jakim jest zasięg od źródła, przestaje sprawiać problem i możesz słuchać swojej ulubionej muzyki bez przeszkód w całym domu, na przykład podczas sobotniego sprzątania. Oczywiście, dopóki wystarczy baterii.

Zdjęcie promujące bezprzewodowe nauszne słuchawki Sony

Podsumowanie 

Jak widać po zestawieniu, choć sprzęt do 100 złotych to nie czołówka tej kategorii, można znaleźć ciekawe i funkcjonalne produkty. Nie dość, że spełniają one swoje wszechstronne zadanie, to możesz dzięki nim posłuchać muzyki w naprawdę przyzwoitej jakości. Jeśli poszukujesz więc sprzętu budżetowego, ale boisz się, że stracisz pieniądze, nie ma czego się obawiać - bezprzewodowe słuchawki nauszne do 100 złotych naprawdę dają radę!

blog comments powered by Disqus
Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne do 100 złotych? |TOP 6|