PODPOWIEDZI:

Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne do 300 złotych? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Koss Porta Pro WirelessKoss Porta Pro Wireless234 zł
2Marshall Major III BluetoothMarshall Major III Bluetooth310 zł
3Audio-Technica ATH-SR30BTAudio-Technica ATH-SR30BT299 zł
4JBL TUNE 700BTJBL TUNE 700BT279 zł
5LAMAX Elite E-1LAMAX Elite E-1269 zł
Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne do 300 złotych? |TOP 5|

Interesują Cię słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych, ale nie jesteś pewien zakupu? Dobrze trafiłeś! W tym artykule wskażemy Ci kilka najciekawszych produktów z tej półki cenowej, a także uzbroimy Cię w wiedzę, którą warto posiadać przy wyborze sprzętu.

Czy zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych? Jasne, ważne natomiast, żebyś wyboru dokonywał świadomie. Pochopna decyzja może pozostawić Cię z urządzeniem, które nie da Ci pełni satysfakcji z użytkowania. Nie musisz jednak nurkować w morze nauszniaków na Bluetooth, bo konkretne propozycje w tym pułapie cenowym mamy dla Ciebie poniżej.

Polecane słuchawki bezprzewodowe do 300 zł

  1. Koss Porta Pro Wireless - niekwestionowany lider zestawienia. Ten flagowy model Koss jest na rynku od 1984 roku, cały czas sukcesywnie ulepszany pod kątem technologicznym. Doczekał się również wersji bezprzewodowej, za którą oczywiście należy dopłacić niezłą sumkę, bo drugą, pojedynczą cenę modelu przewodowego. Te na Bluetooth grają jednak tak samo dobrze, czyli po prostu genialnie. Dźwięk jest bardzo klarowny, wyraźny i głośny, z głębokim, lecz nie przesadzonym basem. Dzięki otwartej budowie, w muszli nie dochodzi do nakładania się na siebie niskich tonów, co dodatkowo wpływa na przejrzystość brzmienia. Kompaktowa i lekka konstrukcja sprawia, że zabierzesz je ze sobą wszędzie, niezależnie od ilości wolnego miejsca. Dodatkowo gwarantuje to komfort użytkowania - słuchawki są lekkie, poza tym oferują stopniową regulację nacisku na uszy. Nie daj się także zwieść niepozornemu wyglądowi - ten sprzęt jest naprawdę wytrzymały.
  2. Marshall Major III Bluetooth - tak jak w przypadku poprzednika jest to bezprzewodowa wersja znanego modelu na kabel. Ze słuchawkami Koss łączy je również obecność kodeka aptX, który znacząco poprawia brzmienie. Na tym podobieństwa się kończą, ponieważ Major III Bluetooth to słuchawki większe, o zamkniętej konstrukcji, która lepiej izoluje od otoczenia. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co wpływa na wygodę - wykończenie przypomina skórę i w połączeniu z nietypowym kształtem muszli nadaje słuchawkom bardzo elegancki wygląd. Bateria posiada przyzwoitą wytrzymałość - na poziomie 30 godzin, a nawet jeśli to nie wystarczy, to w zestawie znajduje się przewód. Jest skręcany, co w dużej mierze rozwiązuje problem splątanego kabla.
  3. Audio-Technica ATH-SR30BT - zestawienie rozpoczynał niepozorny Dawid, teraz przyszła pora na Goliata. To, co zdecydowanie udało się Audio-Technice w tym modelu, to potężna bateria, stąd porównanie do biblijnego giganta. 70 godzin to podróż w cieplejsze zakątki Europy bez potrzeby ładowania i wygląda to naprawdę imponująco względem pozostałych produktów audio z tego zestawienia. Choć zabrakło w tym modelu kodeka aptX, to słuchawki te prezentują naprawdę przyzwoite parametry. Pasmo przenoszenia jest najszersze z całego zestawienia i wynosi pomiędzy 5 a 35000 Hz. To sukcesywnie pozwala wybrzmieć dźwiękom spoza widma słyszalnego, przede wszystkim subbasom. Cechują się również najnowszą wersją Bluetooth, czyli 5.0; to sprawia, że połączenie ze smartfonem czy tabletem jest szybkie i stabilne.
  4. JBL Tune 700BT - model firmy, która znana jest szerszej publice przede wszystkim z głośników Bluetooth oraz słuchawek do smartfonów. Nie dziwi więc obecność tego produktu, skoro słuchawki bezprzewodowe kierowane są głównie do użytkowników telefonów. Choć nie imponują pasmem przenoszenia, to mają naprawdę przyzwoity poziom ciśnienia akustycznego, co sprawia, że dźwięk jest głośny i wyraźny. Do tego niskie tony wspiera autorska technologia JBL Pure Bass, w żadnym wypadku nie będziesz mógł zatem narzekać na brak basu. Długość pracy też stoi na przyzwoitym poziomie - 27 godzin to całkowicie wystarczający czas, nawet na dość daleką podróż. Najciekawszą funkcją jest połączenie wielopunktowe, dzięki któremu możesz swobodnie przełączać pomiędzy kilkoma podłączonymi źródłami.
  5. LAMAX Elite E-1 - model, który tak jak słuchawki Marshall prezentuje niecodzienny, kanciasty kształt muszli. Podobieństwo jest również w możliwości połączenia słuchawek przewodem. Znajdziemy go oczywiście w zestawie, na który ponadto składa się kabel ładujący oraz wytrzymałe etui EVA. Ten model ma wspólne cechy również z produktem od JBL. Mowa o naprawdę ciekawej funkcji, którą jest połączenie multipoint. Pozwala ona na jednoczesne podłączenie do słuchawek kilku urządzeń źródłowych, pomiędzy którymi możesz się swobodnie przełączać.

Model

Pasmo przenoszenia [Hz]

Impedandcja [Ohm]

Czułość [dB]

Czas ładowania [h]

Długość pracy [h]

Zasięg [m]

ANC

SD

Jack

NFC

aptX

Koss Porta Pro Wireless

16 - 25000

60

101

-

12

-

NIE

NIE

NIE

NIE

TAK

Marshal Major III BT

20 - 20000

32

97

3

30

9

NIE

NIE

TAK

NIE

TAK

Audio-Technica ATH SR30BT

5 - 35000

32

99

4

70

10

NIE

NIE

NIE

NIE

NIE

JBL Tune 700BT

20 - 20000

32

102

2

27

-

NIE

NIE

TAK

NIE

NIE

Lamax Elite E-1

-

-

-

3

20

10

NIE

NIE

TAK

NIE

NIE

Jak wybrać bezprzewodowe słuchawki do 300 złotych?

Wybór nausznych słuchawek na Bluetooth nie różni się znacznie od wyboru żadnych innych słuchawek. Założenie jest takie samo - musisz wiedzieć, czego oczekujesz od swojego sprzętu audio. Dużo podróżujesz? Wybierz model, który charakteryzuje się bardzo wytrzymałą baterią jak ATH SR30BT. Zależy Ci przede wszystkim na komforcie użytkowania? Wybierz lekki i łatwy do przechowania sprzęt, na przykład bezprzewodową wersję Koss Porta Pro.

W tej półce cenowej, w przeciwieństwie do słuchawek bezprzewodowych do 100 złotych, nie musisz się martwić o ewentualną stratę pieniędzy. Dostępnych produktów jest mniej, w większości wykonanych przez znanych i zaufanych producentów. To sprawia, że nie spotkasz się ze słabej jakości urządzeniem, a głowę zaprzątać możesz sobie jedynie tym, co wybrać, by zaspokoić swoje potrzeby.

Grafika promująca słuchawki Koss Porta Pro

Co wyróżnia słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych?

Tak jak w przypadku słuchawek bezprzewodowych do 200 złotych, producenci nie postawili na zbędne funkcje, a dodatkową kwotę inwestujesz przede wszystkim w jakość wykonania i możliwości techniczne. Nadal istnieje pewna przepaść pomiędzy tradycyjnymi nauszniakami i tymi na Bluetooth, jest ona jednak skutecznie niwelowana, a jeśli na tapetę weźmiemy numer 1 w tym zestawieniu, czyli Koss Porta Pro Wireless, to różnicy w brzmieniu nie ma żadnej, stąd oczywiście różnica w cenie.

Nowością, która pojawia się w okolicach 300 złotych, jest kodek aptX. Ten pozwala na zwiększenie przepustowości przesyłanych do słuchawek danych. W praktyce oznacza to mniejsze straty względem oryginalnego sygnału i co najważniejsze, zdecydowanie lepszą jakość dźwięku - poprzez między innymi głębię brzmienia. Niestety, kodek ten nie jest jeszcze standardem na tym pułapie cenowym, mamy nadzieję jednak, że w najbliższych latach się to zmieni.

Podsumowanie

W rankingu słuchawek bezprzewodowych jasno widać, że wraz z ceną rośnie jakość oraz możliwości sprzętu. Dobrze, że producenci stawiają na te elementy wyposażenia, a nie zbędne funkcje dodatkowe, takie jak wejście na kartę SD czy aktywna redukcja szumów.

Na pewno cieszy wykorzystanie kodeka aptX w niektórych modelach, co znacząco wpływa na przepustowość. Na sprzęcie audio nie należy oszczędzać, jeśli więc jesteś gotów wybrać produkt do 300 zł, na pewno się nie zawiedziesz.

blog comments powered by Disqus
Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne do 300 złotych? |TOP 5|