PODPOWIEDZI:

Depilator laserowy | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Philips Lumea 9900 IPL BRI977/00 SenseIQPhilips Lumea 9900 IPL BRI977/00 SenseIQ2999 zł
2Beautifly B-Shine Ice IPLBeautifly B-Shine Ice IPL2199 zł
3Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL5159Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL51591599 zł
4Concept IPL Perfect Skin Pro IL5020Concept IPL Perfect Skin Pro IL50201326 zł
5Beurer Velvet Skin Pro IPL 8800Beurer Velvet Skin Pro IPL 88001499 zł
6TrueLife Belle IPL E5TrueLife Belle IPL E51549 zł
7Garett Beauty Flash IPLGarett Beauty Flash IPL549 zł
Depilator laserowy | Ranking TOP 7

Depilatory laserowe (inaczej nazywane IPL) wykorzystują impuls światła, który niszczy cebulki włosa. To chętnie wybierane urządzenia do fotodepilacji, gdyż przynoszą najskuteczniejsze efekty na długi czas. Przedstawiam TOP 7 depilatorów laserowych.

Depilator laserowy (IPL) do depilacji światłem jest polecany głównie tym kobietom, które marzą o gładkim ciele bez większego wysiłku. Nie jest to najtańsza propozycja, ale porównując ceny depilacji laserem w salonach kosmetycznych, to z pewnością opłaci się na dłuższą metę.

Cały zabieg polega na naświetlaniu cebulek włosowych za pomocą impulsu światła. Mieszek przechodzi w stan uśpienia. W efekcie faza wzrostu włosków zostaje zahamowana. Kilka zabiegów depilacji laserem pozbawi Cię konieczności częstego golenia, które jest żmudne i męczące.

Porównywarka depilatorów zawiera w sobie nie tylko klasyczne urządzenia, ale również najnowocześniejsze, czyli depilatory laserowe.

Depilator laserowy - Opinie

1. Philips Lumea 9900 IPL BRI977/00 SenseIQ

depilator IPL Philips Lumea 9900 IPL BRI977/00 SenseIQ
Sposób depilacjiImpuls światła
Żywotność lampy450000 impulsów świetlnych
ZasilanieAkumulatorowe, sieciowe
Ilość ustawień intensywności światła6
Czujnik odcienia skóryTak
Wbudowany filtr UVTak
Liczna nasadek4
UżytkowanieNa sucho
CenaPhilips Lumea 9900 IPL BRI977/00 SenseIQ oferta w Media Expert

Zaawansowany depilator laserowyPhilips Lumea 9900 IPL BRI977/00 SenseIQ swoje kosztuje, ale jest to podyktowane jego możliwościami. Wśród inteligentnych rozwiązań wymienia się analizę skóry twarzy, rozpoznawanie typu skóry i śledzenie postępów za pomocą aplikacji mobilnej SkinAI. Masz dostęp do licznika błysków, dzięki któremu nie pominiesz żadnych miejsc. Czujnik zapobiegający przypadkowemu wyzwoleniu impulsu znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Atutem jest także ochrona skóry przed promieniami UV.

Urządzenie do depilacji światłem Philips Lumea zostało stworzone przy współpracy z dermatologami, aby depilacja wrażliwych obszarów przebiegała łagodnie i bezpiecznie.Bezprzewodowy depilator IPL potrafi precyzyjnie dotrzeć do wszystkich obszarów ciała, nie plącze się żaden przewód, masz swobodę ruchów i dowolności miejsca, w jakim wykonujesz depilację. Wysokowydajna lampa dostarczy 450000 błysków, co odpowiada aż 39 latom eksploatacji.

W komplecie znajdują się 4 nasadki: do ciała, twarzy, bikini i pach. Sprzęt je automatycznie rozpoznaje i dopasowuje poziom intensywności dla jak największego komfortu. Przez pierwsze 6 tygodni użytkowania, wystarczy wykonywać zabieg co 2 tygodnie. Później odbywa się to co miesiąc. Warto zaznaczyć, że sam proces pozbywania się owłosienia z nóg trwa jedynie 8,5 minuty. Nie zabrakło luksusowego etui do przechowywania urządzenia.

2. Beautifly B-Shine Ice IPL

depilator laserowy Beautifly B-Shine Ice IPL
Sposób depilacjiImpuls światła
Żywotność lampy500000 impulsów świetlnych
ZasilanieSieciowe
Ilość ustawień intensywności światła5
Czujnik odcienia skóryTak
Wbudowany filtr UVTak
Liczna nasadek2
UżytkowanieNa sucho
CenaBeautifly B-Shine Ice IPL oferta w Ceneo

Jeżeli chcesz szybko się pozbyć niechcianych włosków, to depilator IPLBeautifly B-Shine Ice IPL sprawdzi się doskonale. Redukcja owłosienia jest już widoczna po dwóch zabiegach. Charakteryzuje się niezwykle żywotną lampą (aż 500000 impulsów świetlnych) oraz dotykowym panelem sterowania, za pomocą którego przełączysz tryb pracy. Funkcja Ice Cooling (chłodzenie podczas depilacji) to gwarancja bezbolesnego zabiegu, bez widocznych zaczerwień i uczucia pieczenia.

Dodatkowo, depilator oferuje rewitalizację skóry (fotoodmładzanie) i redukcję niedoskonałości, co czyni go urządzeniem 3w1. Potrafi odświeżyć wygląd skóry, wyrównać jej koloryt, zredukować przebarwienia. W efekcie skóra będzie elastyczna i bardziej nawilżona, zmarszczki wygładzone, pory zmniejszone, objawy starzenia się skóry zlikwidowane. Może być stosowany niemal na całym ciele (nogi, ręce, pachy, bikini, plecy, twarz).

Wielofunkcyjny depilator laserowy jest chwalony za sensor (czujnik) koloru skóry rozpoznający jej odcień i dopasowujący intensywność światła, a także ruchomą głowicę do docierania w trudno dostępne miejsca. Inteligentny tryb impulsów polega na automatycznym działaniu w chwili wykrycia okienka blisko ciała. Jeżeli chcesz uruchomić tryb ręczny, wystarczy przez 2 sekundy przytrzymać wciśnięty przycisk impulsu.

3. Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL5159

depilator laserowy IPL Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL5159
Sposób depilacjiImpuls światła
Żywotność lampy400000 impulsów świetlnych
ZasilanieSieciowe
Ilość ustawień intensywności światła10
Czujnik odcienia skóryTak
Wbudowany filtr UVTak
Liczna nasadek2 + mini depilator
UżytkowanieNa sucho
CenaBraun Silk-expert Pro 5 IPL PL5159 oferta w Ceneo

Wielofunkcyjny depilator laserowy IPLBraun Silk-expert Pro 5 IPL PL5159 wyróżnia się aż 10 poziomami intensywności (optymalne dopasowanie w zależności od części ciała i kolorytu skóry), a także wbudowanym filtrem UV dla większej ochrony. Czujnik SkinPro 2.0 80 razy na sekundę odczytuje odcień skóry na danej części ciała. Urządzenie jest zasilane sieciowo.

Laser kosmetyczny zapewnia gładką skórę nawet przez 6 miesięcy, przy czym redukcja owłosienia jest już widoczna po 4 tygodniach. Depilator Braun błyska 125 razy na minutę, zatem zabieg przebiega sprawnie, bez trudu dotrzesz do większej ilości miejsc. Łagodność gwarantują 2 tryby delikatne, których rolą jest zmniejszenie intensywności światła, zwłaszcza we wrażliwych obszarach (np. okolice bikini, pachy). Ta opcja przyda się również początkującym użytkowniczkom. W zestawie otrzymasz 2 nasadki, maszynkę do golenia, depilator face mini oraz kosmetyczkę.

4. Concept IPL Perfect Skin Pro IL5020

depilator laserowy Concept IPL Perfect Skin Pro IL5020
Sposób depilacjiImpuls światła
Żywotność lampy500000 impulsów świetlnych
ZasilanieAkumulatorowe, sieciowe
Ilość ustawień intensywności światła5
Czujnik odcienia skóryb/d
Wbudowany filtr UVTak
Liczna nasadek6
UżytkowanieNa sucho
CenaConcept IPL Perfect Skin Pro IL5020 oferta w Media Expert

Depilator laserowyConcept IPL Perfect Skin Pro IL5020 kupisz w dosyć przystępnej cenie, za to otrzymasz aż 6 różnych nasadek. 4 z nich są przeznaczone do depilacji, usuwania trądziku, odmładzania i łagodzenia skóry, z kolei 2 pozostałe to nasadki magnetyczne do mniejszych obszarów. Efektem będzie nie tylko gładkie ciało, ale również dobra kondycja skóry. W razie konieczności wystarczy dokupić pojedynczą nasadkę, a nie inwestować w nowe urządzenie.

Laserowy depilator IPL gwarantuje swobodę ruchów, gdyż użyjesz go bez przewodu. Pełne naładowanie akumulatora wystarczy na 1350 błysków na najniższym poziomie i do 500 błysków na najwyższym poziomie. Pierwsze efekty są zauważalne po 4 tygodniach regularnego stosowania. Urządzenie do depilacji światłem ma wbudowany czujnik do ochrony oczu (nie uszkodzisz wzroku nawet bez okularów ochronnych). Depilator nie wyśle impulsu, jeżeli wycelujesz go w wolną przestrzeń.

W aplikacji mobilnej Concept IPL możesz monitorować zabiegi, zaplanować je, dobrać poziom intensywności, mieć kontrolę nad odstępami pomiędzy depilacjami, skorzystać z przewodnika. W skórzanym etui bezpiecznie przechowasz sprzęt np. na czas podróży. Z depilatora mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni w wieku powyżej 18 lat.

5. Beurer Velvet Skin Pro IPL 8800

laserowy depilator IPL Beurer Velvet Skin Pro IPL 8800
Sposób depilacjiImpuls światła
Żywotność lampy600000 impulsów świetlnych
ZasilanieAkumulatorowe
Ilość ustawień intensywności światła6
Czujnik odcienia skóryTak
Wbudowany filtr UVTak
Liczna nasadek1
UżytkowanieNa sucho
CenaBeurer Velvet Skin Pro IPL 8800 oferta w Ceneo

Depilator IPL dla kobietBeurer Velvet Skin Pro IPL 8800 zyskał zwolenników ze względu na żywotność lampy (aż 600 tys. błysków), akumulatorowe zasilanie (2-godzinne ładowanie wystarczy na 550 impulsów świetlnych) oraz rozpoznawanie typu skóry. Sprzęt oferuje oświetlenie miejsca depilacji, co zwiększa widoczność i wpływa na jeszcze dokładniejszą depilację. Zachwyci czujnik kontaktu ze skórą, co oznacza, że światło IPL jest emitowane tylko w momencie przyłożenia do ciała.

Użytkowniczka ma do czynienia z wbudowanym filtrem UV chroniącym skórę, dużą powierzchnią lampy do szybkiej depilacji, a także możliwością używania do twarzy. Bezprzewodowy depilator laserowy daje dostęp do aplikacji, w której utworzysz swój indywidualny plan zabiegów, sprawdzisz, ile depilacji już przeprowadziłaś, uzyskasz wiele cennych wskazówek, otrzymasz przypomnienie o kolejnym zabiegu. Ergonomiczna budowa przekłada się na wygodne trzymanie urządzenia.

6. TrueLife Belle IPL E5

depilator laserowy TrueLife Belle IPL E5
Sposób depilacjiImpuls światła
Żywotność lampy600000 impulsów świetlnych
ZasilanieSieciowe
Ilość ustawień intensywności światła5
Czujnik odcienia skóryb/d
Wbudowany filtr UVb/d
Liczna nasadek3
UżytkowanieNa sucho
CenaTrueLife Belle IPL E5 oferta w Media Expert

Urządzenie do fotodepilacjiTrueLife Belle IPL E5 umożliwia bezbolesną depilację, gdyż podczas zabiegu przyjemnie chłodzi skórę (technologia SensCool). To dobra informacja zwłaszcza dla osób, które mają wrażliwą skórę. Masz do wyboru tryb ręczny do pojedynczych błysków lub tryb automatyczny zalecany do większych obszarów, jak nogi (błysk wyzwalany co sekundę). W komplecie znajdują się 3 lampy, co czyni TrueLife Belle IPL E5 wielofunkcyjnym urządzeniem zarówno do depilacji, jak i odmłodzenia skóry czy walki z trądzikiem.

Depilator laserowy cechuje się dotykowym wyświetlaczem, który jest intuicyjny w obsłudze i czytelny. Zaletą okaże się czujnik ochrony oczu, funkcja automatycznego wyłączania (nie dojdzie do przegrzania) i 5 poziomów intensywności. Żywotność lampy na poziomie 600000 impulsów świetlnych umożliwia korzystanie z depilatora przez bardzo długi czas i to nie tylko przez jedną osobę.

7. Garett Beauty Flash IPL

tani depilator laserowy Garett Beauty Flash IPL
Sposób depilacjiImpuls światła
Żywotność lampy500000 impulsów świetlnych
ZasilanieSieciowe
Ilość ustawień intensywności światła5
Czujnik odcienia skóryNie
Wbudowany filtr UVb/d
Liczna nasadek1
UżytkowanieNa sucho
CenaGarett Beauty Flash IPL oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka Garett Beauty Flash IPL, który jest najtańszym depilatorem laserowym z wyraźnym wyświetlaczem LCD i dużym obszarem roboczym dla starannej pracy.  Bez trudu dostosujesz intensywność do swoich potrzeb. Na ekranie zobaczysz między innymi wskaźnik mocy emitowanego impulsu, liczbę pozostałych impulsów lampy i tryb chłodzenia.

Niedrogi depilator IPL posiada lampę o dobrej żywotności. Dobrą wiadomością jest fakt, że po jej zużyciu można ją wymienić, a nie jest konieczne kupowanie nowego sprzętu. Poręczny depilator laserowy cechuje się automatycznym i manualnym trybem pracy. Przydadzą się okulary ochronne i maszynka do golenia dodane do zestawu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest uznawana za najskuteczniejszą metodę. Wykorzystuje ona wiązkę światła o określonej długości fali, która uszkadza strukturę włosa. Innymi słowy cebulki są niszczone przez podgrzewanie do wysokiej temperatury za pomocą światła (lasera). Nowoczesne modele sprawiają, że cały zabieg przebiega komfortowo.

Trzeba natomiast mieć na uwadze, że pożądane efekty osiągnie się po kilkukrotnym zastosowaniu depilatora IPL (wtedy włoski stają się coraz słabsze i szybko nie odrastają, nawet przez kilka miesięcy masz spokój z owłosieniem).

Ceny są wysokie, a sam proces zajmuje chwilę czasu, ale pomimo tego spora część osób po nie sięga. Głównym powodem są długotrwałe efekty (za każdym razem rezultat będzie trwalszy) i jedwabiście gładka skóra. Nie ma mowy o podrażnieniach. Urządzenia do fotodepilacji są wyposażone w szereg dodatkowych rozwiązań, a ich obsługa jest intuicyjna.

Należy pamiętać, że depilatory laserowe nie są polecane do bardzo jasnych/siwych włosów, jak również rudych, gdyż zawierają mniej melaniny, a ta z kolei jest potrzebna do skutecznego wchłonięcia światła. Depilator IPL nie nadaje się do naturalnie ciemnych typów skóry.

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, to przejrzyj nasz dział ranking depilatorów, aby poznać inne typy sprzętu do golenia.

Czy depilacja światłem jest bolesna?

Depilacja laserowa nie powinna być bolesnym zabiegiem, natomiast na początku można czuć pewien dyskomfort. Ważne, żeby wybrać odpowiednie dla swojej karnacji ustawienie intensywności światła. Zaleca się, aby na samym początku wykonać próbę na najniższym stopniu. Zdarza się, że kobieta poczuje uczucie ciepła bądź ciarki, ale to szybko mija. Po przyzwyczajeniu się można zdecydować się na większą intensywność. W przypadku strefy bikini zalecam ustawić mały stopień, gdyż są to wrażliwe obszary.

Podsumowanie

Depilację laserową możesz wykonać w zaciszu swojego domu, a nie tylko w salonach kosmetycznych. Powyższe propozycje ułatwią Ci wybór idealnego depilatora IPL do walki z owłosieniem. Wszystko w zależności od ilości zabiegów, Twojej karnacji czy grubości włosków. Ponosisz spory wydatek, ale trwałość efektu jest tutaj główną zaletą.

Z niezawodnym depilatorem IPL uda Ci się powstrzymać proces odrastania włosków, lecz na pierwsze efekty trzeba troszkę poczekać. Powyższe przykłady udowodniły, że są to także bardzo wydajne urządzenia z różnymi trybami i nasadkami w komplecie.

Depilatory laserowe z listy pochodzą od takich producentów, jak Philips, Braun, Concept, Beautifly, Garett, Beurer i TrueLife. Żywotność lamp sięga od 400000 do 600000 impulsów świetlnych, większość ma wbudowane filtry UV i czujnik odcienia skóry. Znalazło się nawet kilka perełek zasilanych akumulatorowo.

Zastosowanie intensywnego światła to prawdziwy przełom, o czym przekonało się wiele zadowolonych użytkowniczek.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Depilator laserowy | Ranking TOP 7