PODPOWIEDZI:

Waga kuchenna z miską | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Adler AD 3134Adler AD 313475 zł
2Gotze & Jensen KS801XGotze & Jensen KS801X89 zł
3Sencor SKS 4030BKSencor SKS 4030BK99 zł
4Blaupunkt FKS602Blaupunkt FKS60279 zł
5Eldom WK340Eldom WK34069 zł
Waga kuchenna z miską | Ranking TOP 5

Waga kuchenna z misą okaże się przydatną pomocniczką w codziennym gotowaniu. Pomoże przygotować właściwą ilość składników do Twojego dania. Poznaj TOP 5 solidnie wykonanych wag z miską.

Ważenie sypkich i płynnych produktów nawet w większych ilościach nie musi sprawiać trudności, jeżeli wybierzesz wagę kuchenną z misą. To tylko jeden z ich atutów. W dalszej części poznasz kolejne możliwości wag do kuchni z miską.

Każdy model wyposażony w miskę znajdziesz również w porównywarce wag kuchennych, gdzie znajdują się obszerniejsze opisy.

Waga kuchenna z miską – Opinie

1. Adler AD 3134

waga kuchenna z miską Adler AD 3134
Maksymalne obciążenie5 kg
Dokładność pomiaru1 g
Pojemność misy2 l
ZasilanieBateryjne 2 x AAA
Wykonanie misyStal nierdzewna
CenaAdler AD 3134 oferta w Ceneo

Zasilana bateryjnie kuchenna waga z miską o pojemności 2 l Adler AD 3134 wyróżnia się pomiarem temperatury otoczenia (posłuży jako domowy termometr) i timerem do 100 minut. Potrafi się automatycznie wyłączyć, precyzyjnie ważyć nawet małe ilości produktów, jest prosta w przenoszeniu.

Zdejmowana misa ułatwi przechowywanie. Na uwagę zasługują: podświetlany wyświetlacz, wykonanie zarówno obudowy, jak i misy ze stali nierdzewnej oraz automatyczne zerowanie. Istnieje wybór spośród 3 trybów ważenia: kg, lb, oz. Producent nie zapomniał o przydatnych rozwiązaniach, jak na przykład wskaźniku przeciążenia i wskaźniku zużycia baterii. To przykład niezwykle praktycznej wagi z pojemną misą.

2. Gotze & Jensen KS801X

waga kuchenna z misą Gotze & Jensen KS801X
Maksymalne obciążenie5 kg
Dokładność pomiaru1 g
Pojemność misy2 l
ZasilanieBateryjne 2 x AAA
Wykonanie misyStal nierdzewna
CenaGotze & Jensen KS801X oferta w Ceneo

Gotze & Jensen KS801X to elektroniczna waga kuchenna z miską o pojemności 2 l, w której zważysz zarówno produkty sypkie, jak i płynne. Zastosowano wyraźny wyświetlacz, wybór spośród jednostek gram, mililitr, uncja i funt, a także wskaźnik przekroczenia obciążenia. Antypoślizgowe stopki zapobiegają ślizganiu się po blacie. Nie zabrakło funkcji tarowania.

Po procesie ważenia należy wyłączyć wagę, przytrzymując przycisk przez 2 sekundy, albo poczekać, aż zrobi to samodzielnie po 60 sekundach. Mycie wagi nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Wystarczy przetrzeć ją zwilżoną szmatką, natomiast misę można wyczyścić pod ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń.

3. Sencor SKS 4030BK

waga kuchenna z miską Sencor SKS 4030BK
Maksymalne obciążenie5 kg
Dokładność pomiaru1 g
Pojemność misy1 l
ZasilanieBateryjne 2 x AAA
Wykonanie misyStal nierdzewna
CenaSencor SKS 4030BK oferta w Media Expert

Waga kuchenna z misąSencor SKS 4030BK to kompaktowe urządzenie, które z dokładnością do 1 g waży składniki potrzebne do danej potrawy (4 precyzyjne czujniki nacisku). Pomocny okaże się czytelny wyświetlacz z podświetleniem (wysokość cyfr 1,3 cm) oraz funkcja automatycznego tarowania pojemnika (zerowanie). Sprzęt wykazuje mobilność, gdyż jest zasilany bateryjnie. Wśród zalet znajduje się fakt, że misa jest zdejmowana, co ułatwia czyszczenie, a ponadto zrobiona ze stali nierdzewnej odpornej na uszkodzenia.

Sterowanie odbywa się dotykowo, nie ma tutaj ruchomych przycisków. Wagę z miską doceniono za funkcję ważenia w seriach, a także opcję pomiaru objętości mleka i wody. Do wyboru 3 jednostki wagowe, a mianowicie g/oz/ml/fl. Waga zasygnalizuje przeciążenie bądź niski stan baterii, a po 2 minutach bezczynności automatycznie się wyłączy. Jeżeli tylko wystarczy Ci taka pojemność, to jak najbardziej polecam ten funkcjonalny model.

4. Blaupunkt FKS602

waga kuchenna z miską Blaupunkt FKS602
Maksymalne obciążenie5 kg
Dokładność pomiaru1 g
Pojemność misy1,4 l
ZasilanieBateryjne 3 x AAA
Wykonanie misyStal nierdzewna
CenaBlaupunkt FKS602 oferta w Media Expert

Waga kuchenna ze stalową miskąBlaupunkt FKS602 oferuje funkcję pomiaru objętości płynów dla ułatwienia procesu ważenia, dyskretny panel sterowania z dotykowymi przyciskami oraz maksymalne obciążenie do 5 kg. Masz do czynienia z 1,4-litrową misą, z której nie wysypią się składniki. Odmierzanie odbywa się z dokładnością do 1 g.

Wysokość cyfr na wyświetlaczu sięga 1,11 cm. Precyzyjna waga kuchenna prezentuje się nowocześnie, zatem wkomponuje się z innymi sprzętami kuchennymi. Do łatwej zmiany trybu pracy (na przykład jednostki, objętości) służy przycisk UNIT. W momencie niskiego poziomu baterii pojawi się symbol Lo na wyświetlaczu. Atutem jest funkcja tary.

5. Eldom WK340

waga kuchenna z pojemną misą Eldom WK340
Maksymalne obciążenie5 kg
Dokładność pomiaru1 g
Pojemność misy3 l
ZasilanieBateryjne 2 x AAA
Wykonanie misyTworzywo sztuczne
CenaEldom WK340 oferta w Ceneo

Zestawienie wag kuchennych z miską zamyka Eldom WK340. Ta dokładna waga kuchenna cechuje się zdejmowaną, najpojemniejszą misą (3 l), co oznacza, że umieścisz w niej sporo składników do zważenia. To przekłada się na dużą swobodę. Gładka powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

Znalazła wielu zwolenników choćby ze względu na funkcję tarowania, wskaźnik rozładowania baterii, wskaźnik przeładowania. Nic nie zakłóci korzystania z niej w potrzebnej chwili. Waga jest lekka, posiada przełącznik jednostek ważenia i czytelny wyświetlacz LCD. Nie znajdziesz natomiast funkcji pomiaru objętości płynów, a sama misa nie jest ze stali nierdzewnej.

Dlaczego warto kupić wagę kuchenną z misą?

Ranking wag kuchennych został wzbogacony o modele z miską. Ich zakup niesie za sobą kilka głównych korzyści, a mianowicie:

 • Doskonale sprawdzi się w domowym zaciszu, a to za sprawą swojej praktyczności.
 • Nie trzeba głowić się, w czym zważyć produkty. Po prostu umieszczasz je w misie, nie trzeba szukać odrębnego pojemnika i za każdym razem kalibrować wagę.
 • Nie będzie problemu z sypkimi produktami, między innymi mąką, cukrem, solą, proszkiem do pieczenia, sodą. Dla wielbicieli domowych wypieków to znakomita informacja. Okrągłe owoce również lepiej się będą trzymały, jeżeli umieścisz je w głębokiej misie niż na płaskiej platformie.
 • Niektóre misy wyróżniają się miarkami.
 • Gwarantują komfort użytkowania.
 • Są precyzyjne, dobrze wykonane i proste w obsłudze oraz w czyszczeniu.
 • Prezentują się stylowo, wkomponują się w każdej kuchni.
 • Dobierzesz pojemność misy pod swoje potrzeby (dla licznej rodziny zalecana większa misa).
 • Mają stabilne konstrukcje, dzięki czemu nie ślizgają się po blacie kuchennym.
 • Ceny wag kuchennych z misą zaczynają się od atrakcyjnego pułapu.
 • Nie ma problemu z ich dostępnością na rynku.
 • Niekiedy posiadają dodatkowe opcje, jak na przykład wskaźnik przekroczenia obciążenia, wyraźny wyświetlacz, wskaźnik rozładowania baterii, automatyczne wyłączanie, różne jednostki miary, możliwość pomiaru objętości płynów (mleka, wody), funkcję tarowania, a nawet timer czy pomiar temperatury otoczenia.

Podsumowanie

Na liście wag kuchennych z miską znalazły się urządzenia, których maksymalne obciążenie może wynosić 5 kg, z kolei dokładność pomiaru sięga 1 g. Nie wysypią się składniki, Zwróć uwagę, z czego jest wykonana misa. Najbardziej są polecane misy stalowe bądź szklane, plastikowe są natomiast mniej trwalsze. Ich pojemność mieści się w zakresie od 1 l do 3 l. Każdy model jest zasilany bateryjnie.

Musisz mieć jedynie na uwadze fakt, że zajmują nieco więcej miejsca w porównaniu z płaskimi wagami.

Zobacz również:

Waga kuchenna dietetyczna

Najdokładniejsza waga kuchenna

blog comments powered by Disqus
Waga kuchenna z miską | Ranking TOP 5