PODPOWIEDZI:

Maszyna do szycia | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Singer HD 6805Singer HD 68051999 zł
2Minerva Decor ProfessionalMinerva Decor Professional1799 zł
3Redstar S200Redstar S2001459 zł
4Łucznik 2060 HelenaŁucznik 2060 Helena1549 zł
5Łucznik Marilyn 2018 HDŁucznik Marilyn 2018 HD1014 zł
6Minerva Next 363d IIMinerva Next 363d II749 zł
7Brother HF27Brother HF271169 zł
Maszyna do szycia | Ranking TOP 7

Maszyna do szycia to urządzenie zarówno dla pasjonatów szycia, którzy lubią oryginalne stroje z wysokiej jakości materiałów, jak i do codziennego użytkowania w przypadku szycia dziury, wszycia nowego zamku lub guzika, skrócenia spodni. Poznaj TOP 7 maszyn, które znacznie ułatwią szycie.

W dzisiejszych czasach maszyny do szycia nie są tak popularne jak dawniej, niemniej warto przemyśleć zakup. W sklepach nie zawsze dostanie się coś odpowiedniego na swój rozmiar czy gust. Niejednokrotnie odzież po kilku praniach nie nadaje się już do użytkowania lub tracisz krocie pieniędzy tylko ze względu na markę lub obowiązującą modę. Z maszyną do szycia możesz stworzyć niepowtarzalne ubranie pod własne upodobania.

Od teraz zacerowanie dziury również nie będzie stanowiło żadnego problemu. Poniżej poznasz sprzęt nie tylko dla profesjonalnych użytkowników, ale także przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z szyciem.

Maszyna do szycia - Opinie

1. Singer HD 6805

zaawansowana maszyna do szycia Singer HD 6805
RodzajElektroniczna
Moc silnika120 W
Prędkość szycia1100 obr/min
Liczba ściegów300
Automatyczne nawlekanie igłyTak
Szycie wsteczTak
Chwytacz nitkiRotacyjny
Regulacja docisku stopki do materiałuTak
Użycie podwójnej igłyTak
CenaSinger HD 6805 oferta w RTV EURO AGD

Wszechstronna maszyna do szyciaSinger HD 6805 osiąga prędkość aż 1100 obr/min i szczyci się najmocniejszym silnikiem (1100 W) do pracy z najcięższymi materiałami. Osoba ma do wyboru aż 300 ściegów, które dają olbrzymie możliwości w tworzeniu różnych kombinacji, biorąc pod uwagę ich szerokość i kształt. Elektroniczna maszyna do szycia zadba o najbardziej komfortowe działanie. Producent postawił na szereg udogodnień, jakimi jest między innymi szybki system nawlekania nici, obcinacz nici (służy do tego specjalny przycisk), szycie wstecz oraz system regulowania docisku stopki.

Maszyna do szycia Singer pozwoli zastosować podwójną nić, posiada pojemnik na wyposażenie, a także pomocny wyświetlacz. Ważną kwestią jest odległość między ramieniem a polem roboczym. W tym przypadku wynosi ona 163 mm, co gwarantuje wystarczająco miejsca i swobodę jednocześnie. To przykład maszyny do różnych typów nici, gdyż znajdują się dwa trzpienie szpulki. Pierwszy (poziomy) do standardowych nici, a drugi (pionowy) do nici specjalnych, dużych szpul.

Nie zabrakło funkcji pozycjonowania igły do precyzyjnego szycia w trudnych miejscach, obszywania dziurki na guziki, regulacji naprężenia nici ani wbudowanego oświetlenia. Jeżeli szukasz zautomatyzowanej maszyny do szycia, która potrafi podszywać brzegi, haftować, szyć dekoracyjnie, wykańczać nogawki i rękawy, jak również wyszywać napisy, zszywać tkaniny czy wszywać zamki błyskawiczne, to jest to idealny model dla Twoich oczekiwań.

2. Minerva Decor Professional

elektroniczna maszyna do szycia Minerva Decor Professional
RodzajElektroniczna
Moc silnika70 W
Prędkość szycia810 obr/min
Liczba ściegów400
Automatyczne nawlekanie igłyTak
Szycie wsteczTak
Chwytacz nitkiRotacyjny
Regulacja docisku stopki do materiałuTak
Użycie podwójnej igłyTak
CenaMinerva Decor Professional oferta w Media Expert

Wielofunkcyjna maszyna do szyciaMinerva Decor Professional ma wszystko to, czego oczekuje od niej nawet bardziej wprawiony w szyciu użytkownik. W obróbce krawieckiej doceni rotacyjny chwytacz nitki, opcję szycia wstecz, regulację naprężenia nici, automatyczne nawlekanie igły, a także regulację docisku stopki do materiału. Komputerowa maszyna do szycia daje możliwość wyboru spośród aż 400 ściegów. W wyjątkowy sposób ozdobisz swoje kreacje, czyniąc je niezwykle oryginalnymi. Pracuje z prędkością 810 obr/min i ma wydajny silnik o mocy 70 W, który poradzi sobie z różnymi wyzwaniami.

W obsłudze pomogą intuicyjne przyciski i czytelny wyświetlacz. Wysokiej klasy maszyna do szycia posiada najnowsze rozwiązania technologiczne. Jeżeli jesteś mniej doświadczonym użytkownikiem, to również nie musisz się obawiać, bowiem łagodny start sprawia, że łatwiej nad nią zapanować. Możliwe ograniczenia maksymalnej prędkości szycia, co ma wielkie znaczenie w momencie prowadzenia ściegu wzdłuż trudniejszego wzoru.

Niezawodna maszyna do szycia Minerva automatycznie wyszywa litery i cyfry, a co istotne, ma 4 programy pamięci po 20 ściegów każdy, więc kilku domowników zapisze swoje ustawienia. To fajne rozwiązanie, jeżeli chcesz przykładowo wyszyć imię dziecka na ubranku. Funkcja automatycznego obszywania dziurek na guziki pozwoli wykonać ją w aż 9 wzorach. Rozmiar będzie doskonale dopasowany do wielkości guzika. Oszczędne i jasne oświetlenie LED przekłada się na precyzyjne szycie bez nadmiernego męczenia wzroku. Maszynę doceniono za wytrzymałą konstrukcję, rączkę do przenoszenia i szycie podwójną igłą (szycie dekoracyjne).

3. Redstar S200

domowa maszyna do szycia Redstar S200
RodzajElektroniczna
Moc silnikab/d
Prędkość szycia1250 obr/min
Liczba ściegów197
Automatyczne nawlekanie igłyTak
Szycie wsteczTak
Chwytacz nitkiRotacyjny
Regulacja docisku stopki do materiałuTak
Użycie podwójnej igłyTak
CenaRedstar S200 oferta w Media Expert

Domowa maszyna do szyciaRedstar S200 cechuje się niewiarygodną prędkością na poziomie 1250 obr/min. Jest 197 ściegów (m.in. użytkowe, krzyżykowe, do pikowania, cerujące, dekoracyjne), które wybierasz za pomocą przycisków. Podobnie zresztą, jak opcję Start/Stop służącą do zaczynania i kończenia szycia. Maszyna do szycia Redstar charakteryzuje się wyświetlaczem elektronicznym, na którym zobaczysz parametry ściegu i jego numer. Na pochwałę zasługuje solidna jakość wykonania, bowiem rama i podzespoły maszyny do szycia są zrobione ze stali.

Z pewnością ucieszy kolejne rozwiązanie, jakim jest stolik powiększający pole pracy, praktyczny zwłaszcza przy obróbce krawieckiej większych rzeczy. Maszyna szyjąca daje dostęp do alfabetu, W praktyce przełoży się to na możliwość haftowania liter, a nawet całych zdań. Diodowe oświetlenie LED jest wydajne, przy czym nie męczy oczu. Podczas wszywania zamków lub lamowania taśmą skorzystasz z funkcji pozycjonowania igły. Masz do czynienia z automatem do robienia 7 różnych rodzajów dziurek na wymiar guzika.

Atutem jest prosta wymiana stopek (zatrzaskowe mocowanie), nożyk do obcinania nitek znajdujący się w obudowie, a także funkcja FIX do zawiązania nitek. Jeśli potrafisz szyć innymi technikami, to z powodzeniem możesz wyłączyć ząbki. Pozycjonowanie igły góra/dół pozwoli kontynuować szycie po odejściu od stanowiska.

4. Łucznik 2060 Helena

wielofunkcyjna maszyna do szycia Łucznik 2060 Helena
RodzajElektroniczna
Moc silnika70 W
Prędkość szycia750 obr/min
Liczba ściegów233
Automatyczne nawlekanie igłyTak
Szycie wsteczTak
Chwytacz nitkiRotacyjny
Regulacja docisku stopki do materiałuTak
Użycie podwójnej igłyTak
CenaŁucznik 2060 Helena oferta w Media Expert

Elektroniczna maszyna do szyciaŁucznik 2060 Helena ma do zaoferowania przede wszystkim estetyczne i solidne wykonanie (elementy odporne na wyższe temperatury czy ścieranie), a także precyzyjne szycie, które jest możliwe dzięki zastosowaniu wielu inteligentnych rozwiązań. Mają one za zadanie zautomatyzować szycie, przyspieszyć i je ogólnie ułatwić. Nie trzeba używać nożnego regulatora, bowiem szycie odbywa się automatycznie. Wszystko ustawiasz za pomocą przycisków.

Maszyna do szycia Łucznik podnosi igłę po skończonym cyklu, nawleka igłę, obcina nitkę, dobierze ustawienia do danego ściegu. Ciekawostką jest, że w jej pamięci znalazły się dwa wzory pism: techniczne i ozdobne oraz cyfry i znaki interpunkcyjne. Pomocne okażą się wszelkie regulacje, typu docisku stopki do materiału, prędkości szycia, naprężenia nici.

Urządzenie szyjące wyposażono w wysokiej jakości chwytacz rotacyjny o cichej pracy, wolne ramię i system ostrzegania przed błędnym użyciem. Na dolnej szpulce masz pogląd do ilości nici. W komplecie otrzymasz między innymi tabliczkę ze ściegami, którą umieścisz w zasięgu Twojego wzroku. Na ekranie zobaczysz symbole podpowiadające, co powinieneś zrobić. Na przykład poinformuje, aby opuścić dźwignię obszywania dziurek na guziki.

5. Łucznik Marilyn 2018 HD

maszyna do szycia Łucznik Marilyn 2018 HD
RodzajElektroniczna
Moc silnika70 W
Prędkość szycia750 obr/min
Liczba ściegów99
Automatyczne nawlekanie igłyTak
Szycie wsteczTak
Chwytacz nitkiRotacyjny
Regulacja docisku stopki do materiałuTak
Użycie podwójnej igłyTak
CenaŁucznik Marilyn 2018 HD oferta w RTV EURO AGD

Maszyna do szyciaŁucznik Marilyn 2018 HD jest chętnie wybierana przez początkujące osoby. Jej cena jest przystępna, a funkcje wystarczające do amatorskiego szycia. Pomocną opcją jest automatyczne nawlekanie igły, automatyczne szycie i regulacja docisku stopki do materiału. Istnieje możliwość zastosowania podwójnej igły, co umożliwia tworzenie ciekawych wykończeń przy brzegu, komfortowe wszywanie gumy lub prostsze szycie szlufek spodni. Użytkownik ma do wyboru 99 ściegów, na przykład cerujący, ozdobny, prosty czy zygzakowy. Istotne, że nie trzeba za każdym razem programować ustawień, gdyż w pamięci są standardowe parametry dla poszczególnych ściegów.

Maszyna do szycia z wyświetlaczem poradzi sobie z obszywaniem dziurki na guziki, ma wolne ramię do szycia rękawów i innych wąskich części ubrań oraz funkcję szycia wstecznego (służy do tego specjalny przycisk). Przyda się regulacja naprężenia nici. Z tym modelem przyszyjesz aplikację na ubraniu, pocerujesz, zszyjesz tkaninę, wykończysz brzegi czy wszyjesz zamek błyskawiczny.

Energooszczędne oświetlenie LED znacznie zwiększy widoczność w polu pracy. Chwytacz rotacyjny pracuje cicho, zapewnia szybkie mocowanie i daje kontrolę nad ilością nici (przezroczysta osłonka). Za pomocą suwaka ustawiasz odpowiednią prędkość szycia. Niezależnie od tego, czy maszyna ma do czynienia z delikatną tkaniną czy sztywnym jeansem, możesz liczyć na jej skuteczną pomoc. W przenoszeniu maszyny do szycia pomoże chowana rączka.

6. Minerva Next 363d II

tania maszyna do szycia Minerva Next 363d II
RodzajMechaniczna
Moc silnika70 W
Prędkość szycia850 obr/min
Liczba ściegów32
Automatyczne nawlekanie igłyTak
Szycie wsteczTak
Chwytacz nitkiWahadłowy
Regulacja docisku stopki do materiałuTak
Użycie podwójnej igłyTak
CenaMinerva Next 363d II oferta w RTV EURO AGD

Najtańsza maszyna do szycia z listy Minerva Next 363d II pomoże wykonać proste przeróbki krawieckie. Wprawdzie jest tu wahadłowy chwytacz nitki, a liczba ściegów nie jest duża, niemniej prędkość szycia stoi na dobrym poziomie, jak również znajdziesz wiele praktycznych opcji. Wśród nich wymienia się choćby automatyczny nawlekacz igły, regulację docisku stopki czy regulację długości i szerokości ściegów.

Domowa maszyna do szycia została wykonana na metalowej, wzmocnionej konstrukcji, dzięki czemu możesz liczyć na długoletnią pracę. Zastosowano  półautomatyczne obszywanie dziurek na guziki, boczny obcinacz nici, jak również wolne ramię pomocne przy obszywaniu wąskich elementów (np. nogawki). Mechaniczna maszyna do szycia posiada silnik o mocy 70 W, który sprawia, że przyszywanie cięższych materiałów nie będzie stanowiło trudności. Jasne oświetlenie LED przyda się zwłaszcza w gorszych warunkach oświetleniowych.

7. Brother HF27

maszyna do szycia Brother HF27
RodzajMechaniczna
Moc silnika51 W
Prędkość szycia820 obr/min
Liczba ściegów27
Automatyczne nawlekanie igłyTak
Szycie wsteczTak
Chwytacz nitkiRotacyjny
Regulacja docisku stopki do materiałub/d
Użycie podwójnej igłyTak
CenaBrother HF27 oferta w Ceneo

Klasyfikację zamyka mechaniczna maszyna do szycia dla początkującychBrother HF27. Wyróżnia się bardzo dobrym układem transportu materiału, dzięki czemu radzi sobie z grubszymi tkaninami. Na uwagę zasługuje większa stopka ściegowa i delikatna faktura ząbków, za sprawą której urządzenie do szycia nie niszczy cienkich materiałów. Metalowa konstrukcja sprawdzi się przez wiele lat.

Nie zabrakło opcji oświetlenia LED, szycia wstecznego, automatycznego nawijania igły ani funkcji obszywania dziurki na guziki. Przystępna cenowo maszyna do szycia została wyposażona w wolne ramię, regulację szerokości i długości ściegu oraz rotacyjny chwytacz nitki. Istnieje możliwość szycia podwójną igłą. Miej jednak na uwadze, że liczba ściegów jest tu najmniejsza (27), jak również moc silnika jest nieco niższa. Nie ma pozycjonowania igły. W stoliku maszyny znajduje się schowek na akcesoria.

Jakie funkcje w maszynach do szycia przydadzą się najbardziej?

Baza maszyn do szycia obfituje w wiele modeli, natomiast istotne, aby dany produkt był wyposażony w przydatne funkcje. Pomocne okażą się takie opcje, jak:

  • Automatyczne nawlekanie igły - najlepsze rozwiązanie dla osób starszych, osób z problemami ze wzrokiem lub tych, którym brakuje cierpliwości.
  • Automatyczne podnoszenie igły - urządzenie skończy pracę z igłą podniesioną lub wbitą w materiał.
  • Regulacja siły docisku stopki - takie ustawienie przekłada się na pełną kontrolę nad przesuwaniem się danego materiału podczas pracy.
  • Tryb podwójnej igły - przyda się do precyzyjnego szycia dekoracyjnego, wykańczania brzegów.
  • Regulacja szybkości szycia - ustawisz prędkość szycia według swoich potrzeb.
  • Ściegi - im więcej rodzajów ściegów, tym większe możliwości w tworzeniu wyjątkowych kreacji. Chodzi m.in. o ścieg prosty, ozdobny, krzyżykowy, elastyczny, zygzaki. Dobrze, jak jest regulacja długości i szerokości ściegu.
  • Opcja overlock - pozwoli na obszywanie krawędzi, co ma ogromne znaczenie podczas szycia zasłon lub firan.
  • Funkcje szycia - ranking maszyn do szycia udowadnia, że na rynku są modele z takimi funkcjami, które umożliwiają na przykład przyszywanie guzika (polecam automatyczne lub półautomatyczne obszywanie otworów na guziki), haftowanie, marszczenie tkanin, wszywanie gumy czy obszywanie dziurki.
  • Szycie w obu kierunkach - dobrze, aby maszyna do szycia (zwłaszcza dla początkujących) oferowała szycie w przód i w tył.

Do drobnych prac krawieckich bądź sporadycznego użytkowania nie potrzeba bardzo zaawansowanego modelu, wystarczy tania i mała maszyna do szycia, natomiast jeżeli masz już pojęcie o szyciu i chcesz wykonywać nowe projekty, to należy kupić droższy sprzęt z większą ilością udogodnień.

Podsumowanie

Szycie wyjątkowej kreacji, zasłony czy pościeli może się odbyć w domowym zaciszu, a to dzięki maszynie do szycia. Wykonasz z nią różne przeróbki krawieckie, a być może nawet odkryjesz w sobie nową pasję do projektowania ubrań. Praca na maszynie do szycia nie jest w gruncie rzeczy bardzo skomplikowana, cały czas możesz rozwijać swoje umiejętności. Przedstawione modele pochodzą od takich producentów, jak Łucznik, Singer, Redstar, Minerva, Brother. Są to zarówno typy mechaniczne, jak i elektroniczne.

Każda z nich ma wydajny silnik o mocy w zakresie od 51 W do 120 W, dysponuje dużą liczbą ściegów (od 32 do nawet 400), umożliwia szycie wstecz i użycie podwójnej igły. Pracują z prędkością w przedziale od 750 obr/min do 1250 obr/min. Wszystkie mają automatyczne nawlekanie igły, oświetlenie, regulację docisku stopki do materiału i rotacyjny chwytacz nitki (poza jednym modelem).

blog comments powered by Disqus
Maszyna do szycia | Ranking TOP 7