PODPOWIEDZI:

Samsung HW-F750 Soundbar [RECENZJA]

Soundbary to świetna alternatywa dla pełnych zestawów kina domowego. Samsung posiada w swojej ofercie kilka takich urządzeń, przetestowaliśmy najnowszy model HW-F750. W skład zestawu wchodzi podłużny głośnik oraz bezprzewodowy, aktywny subwoofer. Moc zestawu to aż 310 W. Zapraszamy do recenzji.

Samsung HW-F750

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duża moc grająca
  • Mocny subwoofer
  • Przedwzmacniacz lampowy
  • Znakomita jakość dźwięku
WADY
  • Wykończenia z błyszczącego plastiku

Każdy z nas lubi, gdy dźwięk wydobywający się z naszego telewizora jest wysokiej jakości. W większości przypadków jakość generowanego dźwięku poprzez głośniki telewizyjne jest słaba. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się wtedy w zestaw kina domowego 5.1, z dobrym amplitunerem. Jednak co w przypadku kiedy nie mamy miejsca i funduszy na taką inwestycję? Wtedy pole do popisu mają soundbary, czyli podłużne zestawy głośnikowe. Coraz częściej uzupełniane są one o przewodowe, bądź bezprzewodowe subwoofery, dzięki czemu także niskie tony cieszą nasze uszy.

Samsung HW-F750 Soundbar

Samsung posiada w swojej ofercie kilka soundbarów, przetestowaliśmy najnowszy i najbardziej zaawansowany technicznie z nich. Model HW-F750 posiada łączną moc zestawu 310 W, w składa się z dwóch elementów.

Samsung HW-F750 Soundbar

Pierwszym z nich jest podłużny głośnik, a raczej dwa głośniki trójdrożne, ukryte w plastikowej obudowie o wymiarach: długość 943 mm, grubość 57 mm, wysokość 120 mm, i wadze 3,5 kg. Głośnik posiada dwa wyświetlacze, gdyż można go położyć przed telewizorem, lub zamocować na ścianie. W centralnej części znajduje się także dotykowy panel sterowania, Ważną cechą jest także lampowy przedwzmacniacz, który poprawia jakość dźwięku. Obsługiwane są takie standardy jak: Dolby Digital, DTS, 3D sound plus, dzięki technologii Crystal Amplifier Pro dźwięk jest czysty i realistyczny. Dekodowane jest także wiele popularnych formatów audio, takich jak AAC, MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC.

Ranking soundbarów

Samsung HW-F750 Soundbar

Poza wieloma trybami tematycznymi, dostosowującymi dźwięk do rodzaju oglądanej audycji jest dostępne także łącze Bluetooth. Dzięki standardowi SoundShare odtworzymy muzykę wprost na soundbar ze smartfona.

Samsung HW-F750 Soundbar

Głośnik posiada szereg wejść, do telewizora możemy podłączyć urządzenie przewodem HDMI (obsługa Anynet+ (HDMI-CEC), także z funkcją ARC, lub przewodem optycznym.

Dostępne jest także wejście AUX , gdzie możemy podłączyć bezpośrednio urządzenie przy pomocy kabla Mini-Jack (dostarczony w zestawie).

Sprawdzamy soundbar z Biedronki! >>>

Kolejne przydatne złącze to USB 2.0, umieszczone na obudowie. Pozwala cieszyć się muzyką wprost z pamięci typu flash.

Samsung HW-F750 Soundbar

Drugim elementem zestawu jest aktywny subwoofer bezprzewodowy, o wymiarach: 291 x 369 x 291 mm, oraz wadze ponad 7 Kg.

Zasięg sunwoofera to aż 10 metrów, dzięki czemu nie musi stać w bezpośrednim pobliżu głośnika głównego.

Samsung HW-F750 Soundbar

Górna część subwoofera pokryta jest tworzywem, które przypomina fakturą szczotkowane aluminium. Ta część subwoofera wygląda niezwykle elegancko. Natomiast reszta obudowy pokryta została czarnym, błyszczącym plastikiem. Wygląda ładnie, jednak dość szybko się brudzi.

Samsung HW-F750 Soundbar

Subwoofer jest świetnym uzupełnieniem głośnika głównego. Generowane niskie tony są naprawdę mocne i głębokie.

Samsung HW-F750 Soundbar

Ostatnim elementem zestawu jest funkcjonalny pilot zdalnego sterowania. Wyposażony w bardzo dużo przycisków i funkcji pozwala sterować nie tylko soundbarem a również niektórymi funkcjami telewizora.

Poza tym jest dobrze zaprojektowany, a kilka przycisków pokryto fluorescencyjną powłoką, dlatego przyciski są łatwe do zlokalizowania również w ciemnościach.

Samsung HW-F750 Soundbar

W kartonie z urządzeniem znajdziemy także specjalny mikrofon kalibracyjny, który pomoże odpowiednio dopasować ustawienia soundbaru do naszego pomieszczenia, wspomniany wcześniej kabel Mini-Jack, przedłużenie portu USB, oraz rdzeń ferrytowy, zakładany na przewód zasilający celem zmniejszenia zakłóceń elektrycznych.

Samsung HW-F750 Soundbar

Podsumowanie

Soundbar Samsung HW-F750 to świetne urządzenie warte swojej ceny. Jakość dźwięku jak na zestaw o tak niewielkich wymiarach jest zniewalająca a soundbar stanowi genialne uzupełnienie naszego telewizora. Seanse filmowe, słuchanie muzyki a także oglądanie widowisk sportowych jest niezapomnianym przeżyciem. Samsung po raz kolejny uraczył nas produktem w rozsądnej cenie, a także o rewelacyjnych możliwościach.

blog comments powered by Disqus
Samsung HW-F750 Soundbar [RECENZJA]