PODPOWIEDZI:

Soundbar z BIEDRONKI, Czyli Jak Ugotować Kino Domowe?

Mamy dla Was test kolejnego sprzętu z niską ceną, który pojawił się w sieci sklepów Biedronka. Jak wypada? Odpowiedź w poniższym tekście i filmiku.

Hykker Soundbar Studio

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • niska cena
  • całkiem solidne wykonanie
WADY
  • małe zastosowanie
  • słabej jakości dźwięk
  • brak przejściówki chinch-mini jack

Opakowanie

W opakowaniu Hykker Studio Soundbar znajdziemy sam produkt, kable Chinch-Chinch, a także pilot, którym możemy bez problemu operować głośnikiem.

Jakość Wykonania

Testowany soundbar jest wykonany całkiem porządnie, jak na tą klasę cenową. Plastik nie trzeszczy, nie jest z tych najtańszych. Front prezentuje się znośnie i bez problemu wkomponuje się w nasz zestaw telewizyjny. Całość utrzymana jest w srebrno-czarnej kolorystyce. Z tył znajduje się panel, do którego podłączymy dźwięk poprzez dwa złącza chich-audio lub wejście cyfrowe i wepniemy zasilanie. Poza tym znajdziemy tam dwa elementy montażowe, które pozwolą na przymocowanie Hykkera Studio Soundbar do ściany.

Hykker Studio Soundbar

Złącza i Komunikacja

Tak jak opisywałem to w przypadku jakości wykonania - głównymi standardami podłączenia audio w testowanym produkcie są chinche audio oraz wejście cyfrowe. Szkoda, że producent nie dołączył do zestawu przejściówki z chinch-mini jack, bo nie każdy telewizor wyposażony jest w takie złącze. Na moim przypadku - musiałem użyć osobnego kabla z własnej kolekcji, aby wzbogacić mój monitor funkcjonalnością Hykker Studio Soundbar.

Pilot dołączany do zestawu jest klasycznym pilotem opartym o protokół podczerwieni. Dzięki niemu możemy na odległość regulować głośność urządzenia lub zupełnie je wyłączyć.

Ciekawą opcją jest zdecydowanie podłączenie źródła dźwięku przez protokół bluetooth. W taki sposób możemy na przykład - posłuchać naszych ulubionych utworów z telefonu nie babrając się w tonach kabli. I byłby to na prawdę niezły dodatek gdyby nie...

Jakość dźwięku

Niestety, jakość dźwięku w Hykkerze Studio Soundbar ma bardzo wąskie zastosowanie. Tony wysokie i niskie są totalnie obcięte - wręcz niesłyszalne. Jakiekolwiek wybuchy na przykład będą niesłyszalne. Siłą Studio Soundbar są mocno wybite tony średnie, w których zawierają się przede wszystkim dialogi - dzięki temu wyraźnie usłyszymy to, co mówione jest w talk-show, serialach i generalnie ramówce polskiej telewizji.

Hykker Studio Soundbar

Podsumowanie

A więc, czy warto zakupić Hykker Studio Soundbar? Jeżeli macie telewizor z przyjemnym obrazem, a głośniki nie dają rady lub nawalają, a wasz główny repertuar to seriale lub filmy z dużą ilością dialogów - warto rozważyć zakup Hykker Soundbara. Jeżeli natomiast czekacie na audiofilskie doznania - nie warto się fatygować. Od nas Hykker Studio Soundbard dostaje 2 gwiazdki - ale tylko, jeśli rozważacie go do zastosowań serialowych. W innym przypadku nie warto się fatygować. Dziękuję, oddaje głos do studia.

blog comments powered by Disqus
Soundbar z BIEDRONKI, Czyli Jak Ugotować Kino Domowe?