PODPOWIEDZI:

Luxa2 H7 Mini Dura-Mount [RECENZJA]

Jeśli dużo podróżujemy a przy okazji korzystamy w samochodzie z tabletu, chociażby jako nawigacji GPS, lub jako pasażer lubimy w trakcie jazdy surfować w internecie i oglądać filmy wtedy przyda nam się solidny i stabilny uchwyt do tabletu. Właśnie taki uchwyt pokażemy w tej recenzji. Masywny i wykonany z najwyższej jakości materiałów - H7 Mini Dura-Mount to mocna propozycja od firmy Luxa 2.

Luxa2 Uchwyt H7 Mini Dura Mount

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidne wykonanie
  • Funkcjonalność
  • Łatwość montażu
WADY
  • Brak

Tym razem przedstawiamy gadżet, który bez wątpienia przyda się wszystkim użytkownikom tabletów, szczególnie jeśli często podróżują samochodem. H7 Mini Dura-Mount firmy Luxa 2 to solidny uchwyt samochodowy, przeznaczony dla iPada Mini oraz innych tabletów o przekątnej ekranu 7-7,9".

Luxa2 H7 Mini Dura-Mount

Już w pierwszym kontakcie uchwyt robi niesamowicie pozytywne wrażenie. Uchwyt waży ponad 850 gram, a większość z jego wagi stanowi długa prowadnica z aluminium. Poza ogromną wytrzymałością to swoiste ramie daje się bez problemu ukształtować. Dzięki temu dogniemy uchwyt tak, aby pasował do deski rozdzielczej w naszym samochodzie.

Prowadnica zakończona jest miękkim materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu może się bez problemu oprzeć o element deski rozdzielczej.

Luxa2 H7 Mini Dura-Mount

Mocowanie uchwytu do szyby zapewnia ogromny przylepiec. Trzyma tak mocno że bez problemy wytrzyma nacisk równy nawet 8 KG, dzięki czemu nie ma szans że nasz uchwyt wraz z tabletem sam się odklei od szyby. Przylepiec trzyma się nie tylko szyby, praktycznie każda gładka powierzchnia nada się do zamocowania uchwytu H7.

Luxa2 H7 Mini Dura-Mount

Do zablokowania i odblokowania przyssawki w szybki i prosty sposób służy specjalna blokada. Aby jej użyć należy ścisnąć dwie zapadki po bokach i dopiero możemy odblokować mocowanie. System przemyślany i praktyczny.

Luxa2 H7 Mini Dura-Mount

Przyjrzyjmy się teraz sekcji trzymającej tablet. Element trzymający mocowanie tabletu na pałąku to dość gruby kwadrat wykonany z tworzywa. Na jego tylnej stronie znajduje się materiał przypominający miękką gumę, który sprawia że cała konstrukcja może się miękko oprzeć na desce rozdzielczej. Zmniejsza także przenoszenie wibracji podczas jazdy.

Cały korpus można przesuwać dowolnie po metalowej prowadnicy, lub zablokować w miejscu korzystając z pokrętła umieszczonego z boku.

Tablet natomiast umieszczamy w ruchomej sekcji, wyposażonej w 6 mocowań. Duża i płaska powierzchnia z którą styka się tył naszego tabletu wykonana jest z materiału, który klei się do powierzchni tabletu. Dzięki czemu tablet jest już wstępnie przytwierdzony.

Reszty dokonujemy używając sześciu regulowanych uchwytów bocznych. Dwa z nich znajdują się na dole, zabezpieczając tablet przed ewentualnym wysunięciem się.

Mocowanie możemy wyregulować tak, aby objęły dokładnie nasz tablet.

Nie musimy się martwić że powierzchnia tabletu ucierpi, uchwyty pokryte są gumą, dzięki czemu trzymają pewnie a nasz tablet nie potrzebuje dodatkowego etui ochronnego.

Luxa2 H7 Mini Dura-Mount

Zamocowany tablet możemy użytkować w pionie, bądź obrócić do poziomu. Rotacja odbywa się w zakresie 180 stopni.
Podsumowanie
Uchwyt Luxa 2 H7 Mini Dura-Mount to produkt najwyższej jakości. Z pewnością jesteśmy w stanie kupić tańszy uchwyt ale nie dorówna modelowi H7 Mini solidnością i funkcjonalnością. Dla często podróżujących użytkowników tabletów, którzy korzystają chociażby z nawigacji GPS, oraz ich pasażerów jest to gadżet obowiązkowy.
Rozpakowanie uchwytu Luxa2 H7 Mini Dura-Mountblog comments powered by Disqus
Luxa2 H7 Mini Dura-Mount [RECENZJA]