PODPOWIEDZI:

Boulder Dash - 30 Rocznica Marki

Boulder Dash to dość zapomniana marka. Twórcy co jakiś czas wypuszczają specjalne wydania jubileuszowe. Tak też jest w tym wypadku, kiedy to mamy do czynienia z 30 urodzinami gry. Zapraszam na recenzję Boulder Dasha, który pojawił się na platformach mobilnych.

Microsoft Lumia 640 XL

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Płatna i darmowa wersja
  • Sporo poziomów
  • Duch pierwszej części
  • Power upy
  • Wiele postaci
  • Wciąga
WADY
  • Na upartego wysoka cena

ROZGRYWKA

Rozgrywka przez te wszystkie lata, aż tak się nie zmieniła. Nadal kierujemy bohaterem, który trafił do olbrzymiej ilości labiryntów. Jego zadaniem jest zebranie odpowiedniej ilości diamentów i dostanie się do wyjścia. Po drodze znaleźć możemy przeróżne przeszkody, w postaci przeciwników, rozrastającej się zielonej substancji czy niebezpiecznych kamieni. Doszły jednak power upy, które to możemy wykorzystać podczas zabawy. Są to: możliwość rozglądania się po planszy, zatrzymywanie czasu, zwiększanie ilości punktów czy wysadzanie niektórych ścian. Te przedmioty zdobywamy podczas rozgrywki, jednak nie jesteśmy od nich uzależnieni. Kiedy uważamy, że to zbyt wielkie oszustwo, wcale nie musimy z nich korzystać.

Sprawdź cenę iPhone 6!

GRAFIKA

Ten element przeszedł największą zmianę względem oryginału jak i wcześniejszych części. Oprawa graficzna jest znaczenie ładniejsza i bardziej kolorowa. Lokacje wyglądają bardzo ładnie na ekranach smartfonów i tabletów. Obiekty są tak skonstruowane, że wydają się być trójwymiarowe. Posiadają głębię, pomimo, że kamera jest nieruchoma i cały czas wszystko widzimy z boku.

PREMIUM

Oprócz darmowej wersji, którą to można pobrać na platformy Android, iOS i Windows Phone. Istnieje także płatna wersja aplikacji. Ta oferuje znacznie większą zawartość względem tej darmowej. Mamy dostęp do znacznie większej ilości światów, w których to jest do 20 plansz. Oprócz tego są dodatkowe płatne światy, oznaczone jako DLC. Za te przyjdzie nam już zapłacić około 1€. Dodatkowo wraz z postępem w rozgrywce, odblokować możemy kolejnych nowych bohaterów. Oprócz innej skórki postaci, otrzymujemy także specjalne umiejętności, unikatowe dla tego bohatera. Kiedyś przydaje się zmiana, ze względu na charakter poziomu. Czasami musimy poruszać się znacznie szybciej, aby zdobyć wymaganą liczbę gwiazdek.

PODSUMOWANIE

Boulder Dash kontynuuje to co było 30 lat temu. Mechanika na tyle aż się nie zmieniła, odmieniając tą grę o 180 stopni. Otrzymujemy dokładnie to samo, w lepszej znacznie grafice i bardziej w nowoczesnym stylu. Jest system gwiazdek, który to ma spora ilość gier mobilnych, są power upy, które ułatwiają grę jak i możliwość odblokowywania i zmieniania bohaterów. Pomimo bardzo małej ilości zmian w fundamentach gry, rozgrywka jest niesamowicie wciągająca. Niektóre zagadki logiczne, zmuszają do myślenia, szczególnie te w późniejszych światach. Sterowanie jest dość wygodne na wirtualnych przyciskach. Do tego są dwie wersje: płatna i darmowa. Ta druga pozwoli nam ocenić czy warto jest kupić pełną wersję. Kiedy nam się znudzi bez jakichkolwiek obaw będziemy mogli odrzucić tą grę i spróbować jakąś inną aplikację. Kiedy się wciągniemy warto zapłacić za dodatkową zawartość i cieszyć się grą!

Gamepad do Smartfonów

blog comments powered by Disqus
Boulder Dash - 30 Rocznica Marki