PODPOWIEDZI:

Challenger Pro TTeSports by Thermaltake [TEST]

Challenger Pro jest rozwojową wersją klawiatury Challenger. Firma Thermaltake proponuję klawiaturę gamingową wyposażoną w płaskie przyciski o niskim skoku, czerwone podświetlenie oraz 10 przycisków dodatkowych po bokach. Całość świetnie wygląda a wykonana jest z materiałów najwyższej jakości. Zapraszamy na recenzję.

Challenger Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wygląd
  • cena
  • podświetlenie
  • wygoda użytkowania
  • akcesoria
WADY
  • brak wyboru koloru podświetlenia

Challenger Pro jest przedstawicielem serii TTeSports składającej się z kilku modeli. Wersja Pro jest modelem pośrednim. Wyposażona jest w czerwone podświetlenie oraz 10 przycisków dodatkowych.

Challenger Pro

W kartoniku znajdziemy liczne akcesoria, łącznie z odłączanym przewodem klawiatury o długości 1,8 metra i pozłacanymi wtykami. Przewód jak we wszystkich produktach Thermaltake osłonięty jest oplotem a wtyczkę zdobi logo TT. Bardzo przydatny może się okazać pokrowiec zapinany na rzep, który dostajemy w zestawie. Ułatwia on transportowanie i przechowywanie klawiatury.

Challenger Pro

Kolejnym ciekawym elementem jest mały wentylatorek. Wpięty do klawiatury chłodzi dłoń gracza podczas długich rozgrywek. Niewielkie rozmiary nadrabia dużą ilością obrotów na minutę.

Challenger Pro

W komplecie otrzymujemy także wymienne nakładka na przyciski W,S,A,D oraz kursory w kolorze czerwonym, zaślepki na przycisk "Windows" oraz narzędzie do wyjmowania nakładek przycisków.

Challenger Pro

Klawiatura posiada ciekawy kształt i jest bardzo wygodna. Przyciski są płaskie a ich skok niski. Dodatkowo wyposażona jest w krótką, lecz w pełni funkcjonalną podstawkę pod nadgarstki. Na podstawce znajduje się także świecące na czerwono logo TTeSports.

Challenger Pro

Challenger Pro podświetlany jest czerwonymi diodami. Ustawić możemy 3 stopnie intensywności świecenia. Podświetlenie nie jest tak jasne jak w niektórych klawiaturach testowanych na naszym portalu, jednak przy maksymalnym ustawieniu jasności w pełni wystarcza do grania nawet w kompletnych ciemnościach.

Challenger Pro

Porównując klawiaturę z podstawowym modelem Challengera okazuje się, że wersja Pro jest nieco większa oraz posiada zmieniony układ przycisków funkcyjnych F1-F12. W wersji Pro są one dość małe i ciasno upakowane w górnej części klawiatury.

Challenger Pro

W tym samym rzędzie odnajdziemy także przyciski multimedialne oraz zarządzanie jasnością podświetlenia i przycisk odpowiadający za zmianę profili graczy.

Challenger Pro

Klawiatura posiada długi backspace, co z pewnością będzie zaletą dla wielu użytkowników oraz długi enter.

Challenger Pro

Na obrzeżach klawiatury umieszczono przyciski dodatkowe T1-T5 po lewej stronie oraz T6-T7 po prawej stronie. Przyciski są programowalne i posiadać mogą rozmaite funkcje, ustawiane indywidualnie dla czterech profili.

Challenger Pro

Bardzo mocną stroną Challengera Pro są jej właściwości antypoślizgowe. Cztery niepozorne, gumowe nóżki sprawiają że klawiatura trzyma się podłoża z godną podziwu wytrwałością. Mamy także dwa rozkładane podwyższenia wykonane z plastiku. Nieznacznie obniżają dobre trzymanie się podłoża.

Challenger Pro

Jak wspominaliśmy, przewód połączeniowy jest odłączany, aby zapobiec jego przypadkowemu wyrwaniu możemy przełożyć go przez specjalnie przygotowany w tym celu kanalik. Ryzyko wyrwania przypadkowo przewodu wtedy spada praktycznie do zera.

Challenger Pro

Klawiatura wyposażona jest także w dwa niezależne porty USB. Możemy do nich podłączyć dowolne urządzenia z wtykiem USB takie jak słuchawki, pendrive czy odbiorniki myszek bezprzewodowych. Każdy z dwóch portów USB może obsłużyć urządzenia o natężeniu prądu do 100mA

Challenger Pro

Do zarządzania podświetleniem oraz programowania przycisków służy świetne oprogramowanie, które producent dołącza do zestawu na płycie CD. Program jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Profile zapisywać możemy na komputerze lub we wbudowanej pamięci klawiatury, pojemność pamięci to 64kb.

Program


Wnioski końcowe


Challenger Pro jest bardzo ciekawą propozycją dla wymagających graczy. Zapewnia grę na najwyższym poziomie oraz niesamowitą wygodę użytkowania. Niski skok przycisków oraz fakt, że naciska się je bez najmniejszego wysiłku, funkcje dodatkowe oraz czerwone podświetlenie sprawiają że Challenger Pro spełni w 100% oczekiwania. Klawiatura jest produktem najwyższej jakości i w przedziale cenowym 200-300 pozostaje jednym z najlepszych możliwych wyborów.Rozpakowanie klawiatury Challenger Pro na portalu Videotesty.pl
Krótka recenzja klawiatury Challenger (wersja podstawowa)

blog comments powered by Disqus
Challenger Pro TTeSports by Thermaltake [TEST]