PODPOWIEDZI:

Recenzja Max Payne - Mobilna Wersja

Wielkie tytuły zawsze powodują nie lada zamieszanie. Mobilny Max Payne jest właśnie taką produkcją. Odkąd Rockstar Games zapowiedział tę grę na platformę Android i iOS bardzo na nią czekałem. Później ten hype trochę opadł, ale po czasie postanowiłem sprawdzić ją na swoim urządzeniu.

Lenovo Yoga Tablet 10 B8000

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wierne odwzorowanie komputerowej wersji
  • Fabuła
  • Sterowanie
  • Klimat
  • Długość rozgrywki
  • Tania
WADY
  • Nie dodano niczego nowego do wersji mobilnej

FABUŁA

Gdyby ktoś nie słyszał o tym tytule - wcielamy się w postać funkcjonariusza policji. Jego życie osobiste było niezłą sielanką. Codziennie po powrocie z pracy czekała na niego kochająca żona i dziecko. Ten amerykański sen nie trwał długo. Ktoś wymordował jego rodzinę, jak i jego najlepszego kumpla. Max staje się głównym podejrzanym tych morderstw. Przyjdzie nam dowiedzieć się kto tak naprawdę zabił naszych najbliższych i... zrobić to samo z nim.

Max Payne

ROZGRYWKA

Przejdźmy teraz do samej rozgrywki. Mobilna wersja jest konwersją 1:1 z komputerowej wersji. Wszystkie misje, postacie, bronie i wydarzenia są takie same. Co się więc zmieniło? Na pewno grafika i dźwięk są nieco poprawione. Przez to aplikacja waży nieco więcej niż jej starszy brat. Przy rozgrywce polecam grać na słuchawkach, w szczególności przy charakterystycznych historyjkach komiksowych. Są one niezwykle klimatyczne, budują napięcie, jak i bardzo często potrafią rozbawić szczególnie trafnym komentarzem głównego bohatera. Gra nie posiada polskiej wersji językowej i wszystkie teksty oraz dialogi są po angielsku. Jednak dla tych, którzy grali wcześniej w tę grę, a chcą sobie tylko przypomnieć Max Payne w wersji mobilnej, nie ma najmniejszego problemu.

Max Payne

» Zobacz też recenzję chłodzenia Noctua NH D15!

STEROWANIE

Sterowanie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. W pamięci pozostało mi to z GTA 3, gdzie było nie najlepsze. Obawiałem się, że i tak będzie tutaj, przez co gra stanie się bardzo niegrywalna. Na szczęście tytuł dopracowano z dbałością o najmniejsze szczegóły. W opcjach możemy sobie ustawić poszczególne klawisze do komfortowej gry. Ja nawet nie próbowałem się w to bawić gdyż już na tych podstawowych grało mi się znakomicie. Jak zawsze musiałem tylko zwiększyć czułość. Twórcy odpuścili sobie wysoki poziom trudności. To nie znaczy, że go nie ma - możemy sobie wybrać rozpoczynając nową grę. Wszyscy którzy grali wiedzą, że gra Max Payne nie wybacza błędów i jest dość trudna. Grając na niższych poziomach trudności nie miałem żadnych problemów z przechodzeniem poziomów. Dodatkowo w opcjach możemy też wyłączyć auto celowanie, przez co sami będziemy musieli precyzyjnie namierzać przeciwników.

Max Payne

[PODSUMOWANIE]

Mobilną wersję traktowałem mimo wszystko jako ciekawostkę. Praktycznie każdy już grał w tę produkcję i jest to swoisty ukłon do obecnych czasów, by pokazać jak bardzo rozwinęła się technologia. Mimo wszystko miło było mi po raz kolejny wcielić się w postać Maxa i przypomnieć sobie fabułę pierwszej części. Grafika została tylko lekko zmieniona i zoptymalizowana pod możliwości smartfonów i tabletów. Jakość dźwięku moim zdaniem jest lepsza niż w oryginale, ale może to być za sprawą słuchawek, na których grałem. Sterowanie zostało znakomicie odwzorowane i nie ma powodu do obaw, że kupimy grę i nie będziemy mogli w nią komfortowo grać.

Max Payne

Jeżeli podobnie jak ja chciałbyś sobie przypomnieć ten tytuł i spędzić kilka godzin z tą grą to polecam. Wersja mobilna nie jest żadną rewolucją na mobilnym rynku, ale przyjemnie można sobie postrzelać z widoku trzeciej osoby. Dla graczy, którzy w ogóle nie grali w ten tytuł, (wydaje mi się, że takich nie ma) warto dać szansę Maxowi i zagrać na swoim smartfonie czy tablecie.

Max Payne

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Max Payne - Mobilna Wersja